Porównaj ofertę najlepszych banków wynegocjuj najtańszy

Kredyt hipoteczny

Razem wynegocjujemy najtańszy kredyt.
Przy pomocy naszych ekspertów możesz zaoszczędzić
nawet do 72 tys. zł na odsetkach, jak?

Zapytaj eksperta o szczegóły lub nie czekaj i zadzwoń
(+48) 509 868 826 dni robocze w godzinach 8:00-16:00

Dlaczego kredyt hipoteczny z Platinum Eye? Korzyści dla Ciebie

Analiza rynku

Przy kredycie hipotecznym na 200 tys. zł, różnica między kosztami najtańszego, a najdroższego kredytu może wynieść nawet 72 tys. zł. Dzięki ekspertowi Platinum Eye możesz zaoszczędzić te pieniądze.

Oszczędność pieniędzy

Współpraca z ekspertem finansowym jest darmowa. Za naszą pracę zapłaci bank. Dlaczego? Nasze rozwiązanie zmniejsza koszty obsługi kredytu po stronie banku. Dodatkowo wynegocjujemy Ci najlepsze warunki kredytu. Wykorzystujemy sprawdzone, wypracowane przez lata strategie negocjacyjne.

Wygoda

Wiemy, że masz wiele obowiązków dlatego nasi eksperci są mobilni i pomogą wypełnić wszelkie formalności. Porozmawiamy o kredycie gdziekolwiek chcesz i kiedykolwiek chcesz, wygodne, prawda?

Masz już ofertę kredytu hipotecznego od banku lub pośrednika?

Sprawdź czy możemy ją przebić

Prześlij ją na cok@platinumeye.pl

Wynegocjuj z ekspertem najtańszy kredyt hipoteczny

Porównując oferty najlepszych banków w Polsce

Jakiej kwoty potrzebujesz?
Na jaki okres rozłożyć spłatę?

Oto 3 najlepsze oferty kredytów hipotecznych

Najniższa rata wynosi-,-- zł

Wyniki wyszukiwania

Nie zwlekaj!
Uzyskaj najkorzystniejszy kredyt z ekspertami Platinum Eye!

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Zapytaj eksperta

Bezpłatne sprawdzenie zdolności kredytowej

Sprawdź zdolność

Jak wygląda proces otrzymania kredytu z Platinum Eye?

Zrobimy wszystko, aby ten proces był szybki i łatwy

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami

Zamów rozmowę oddzwonimy!

Zamów eksperta

Jeśli wolisz...Zadzwoń do nas

(+48) 509 868 826 dni robocze w godzinach 8:00-16:00

Sukcesy Platinum Eye

nr 1 w Polsce w
Kredytach gotówkowych

2016, 2017, 2018
Expander

700 000 000 zł
uruchomionych kredytów

dzięki doświadczeniu ekspertów

130 000 000 zł
zaoszczędzili klienci

dzięki negocjacjom ekspertów

Ponad 35 000
zadowolonych klientów 

obsłużonych przez ekspertów

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Ile trzeba pracować, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Wszystko jest uzależnione od rodzaju umowy z pracodawcą. Minimalny okres akceptowany przez banki to 3 miesiące, jednak, jeżeli chcemy mieć większy wybór korzystnych ofert to bierzemy pod uwagę od 6 do 12 miesięcy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą działalność, którą prowadzisz musi mieć, minimum 12 miesięcy. Więcej szczegółów otrzymasz podczas bezpłatnych konsultacji z ekspertem kredytowym Platinum Eye.

Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny?

Osoby będące w bezdzietnym związku małżeńskim mają niejako lepszą zdolność kredytową niż single, ponieważ koszty utrzymania (czynsz, gaz, prąd itp.) w obu przypadkach mogą być dość podobne, jednak w pierwszym uznaje się, że dzielone są na dwoje, a więc w efekcie – mniejsze. Dla przykładu: osoba samotna, wykazująca się dochodami miesięcznymi na poziomie średniej krajowej może uzyskać 250 000 zł kredytu hipotecznego, zaś małżeństwo, gdzie obie strony mają zarobki również nie większe od średniej krajowej, dostanie nawet 550 000 zł.

Brak środków co wkład własny co zrobić?

Jak udokumentować wkład własny do kredytu hipotecznego? Brakujący wkład własny mogą uzupełnić środki uzyskane od najbliższych. Zgodnie ze zmianami w ustawie banki mogą zaakceptować niższy 10% wkład własny pod warunkiem, że kredytobiorca wykupi dodatkowe ubezpieczenie. Kolejnym sposobem pozwalającym nawet o połowę zmniejszyć 20% wkład własny jest zastaw na obligacjach skarbowych lub innych papierach wartościowych. Niektóre banki są skłonne zaakceptować pieniądze odkładane na emeryturę w ramach IKE oraz IKZE. Instytucje finansowe są również skłonne przyjąć jako wkład własny różnicę pomiędzy wyceną nieruchomości a ceną jej zakupu. Jeżeli chcesz poznać więcej możliwości pozyskania wkładu własnego skorzystaj z bezpłatnej pomocy eksperta finansowego.

Kredyt hipoteczny na co uważać?

Nie zawsze pozornie najtańszy kredyt hipoteczny w rzeczywistości taki będzie. Z tego względu należy uważnie przeczytać umowę kredytową. Banki mogą mieć szereg dodatkowych zabezpieczeń i opłat, których nie pokaże kalkulator kredytowy. Warto sprawdzić, czy płatne są na przykład monity przypominające o spłatach, kiedy kredytobiorca nie wywiąże się ze zobowiązań na czas. Bywa też, że płatna może okazać się usługa wcześniejszej spłaty całego kredytu. Podczas podpisywania umowy w banku należy dopytywać o takie szczegóły, by zdecydować się na korzystną dla siebie ofertę. Jeżeli nie jesteś pewny swojej umowy należy skorzystać z bezpłatnej pomocy eksperta finansowego.

Czy współpraca z ekspertem kredytowym jest darmowa?

Tak, współpraca z ekspertem kredytowym Platinum Eye jest darmowa. Za naszą pracę zapłaci bank. Dlaczego? Nasze rozwiązanie zmniejsza koszty obsługi kredytu po stronie banku. Dodatkowo wynegocjujemy dla Ciebie najlepsze warunki kredytu. Wykorzystujemy sprawdzone, wypracowane przez lata strategie negocjacyjne.

RRSO co to jest?

RRSO jest to rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Wskaźnik mający charakteryzować kredyt - jest to wyrażony w procentach całkowity koszt kredytu uwzględniający wszystkie koszty (odsetki, prowizje i inne opłaty), które konsument jest zobowiązany zapłacić za kredyt, jak również zmianę wartości pieniądza w czasie Co składa się na RRSO? Oprocentowanie nominalne, prowizja dla banku, ubezpieczenie kredytu.

Jak uzyskać kredyt hipoteczny?

Aby otrzymać kredyt hipoteczny, ekspert finansowy lub doradca bankowy w pierwszej kolejności musi zbadać Twoja zdolność kredytową oraz zapoznać się z Twoją sytuacją finansową. Każdy bank posiada inny algorytm wyliczania zdolności kredytowej. Kwoty kredytu mogą się przez to różnić nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych, aby sprawdzić zdolność kredytową we wszystkich bankach, warto się umówić na bezpłatne spotkanie z ekspertem finansowym.

Raty równe czy malejące dla kredytu hipotecznego?

Raty równe – jest to bardziej popularna opcja. Na początku odsetki stanowią większą część raty, później ulega to zmianie. Raty malejące – składają się z części kapitałowej oraz odsetek, które liczone są od wysokości pozostałego kapitału. Decydując się na tę opcję, kredytobiorca na początku spłaca większe raty, które z czasem maleją. Od samego początku kapitał stanowi znaczną część raty.

Kredyt hipoteczny na co można wziąć?

Bogata oferta banków, umożliwia zaciągnięcie kredytu hipotecznego na różne cele. Zobowiązanie można wykorzystać jako: kredyt mieszkaniowy, kredyt hipoteczny na budowę domu, kredyt na działkę budowlaną, kredyt na zakup mieszkania lokatorskiego, kredyt na remont lub rozbudowę domu, czy kredyt na budowę lub zakup domu rekreacyjnego. Jak widać, banki dają możliwość zaciągnięcie kredytu hipotecznego na wiele celów. Nie może dziwić więc fakt, że tego rodzaju zobowiązania finansowe są jednymi z najczęściej zaciąganych kredytów na cele mieszkaniowe. Wysoka dostępność kredytów hipotecznych pozwala kupić wymarzone mieszkania lub domu.

Czy dostanę kredyt, jak jestem obcokrajowcem pracującym w Polsce?

Tak otrzymasz, ale pod warunkiem, że posiadasz uregulowany status pobytu w Polsce tj.: karta czasowego pobytu, karta stałego pobytu, zaświadczenie o zarejestrowaniu obywatela UE.

Kredyt na mieszkanie jaki wkład własny?

Banki wymagają obowiązkowego wkładu własnego, jeżeli chcesz wziąć mieszkanie na kredyt hipoteczny. Od 2017 roku banki wymagają 20% wkładu własnego, ale w sytuacji, gdy konsument zgodzi się na opłaty związane z dodatkowym ubezpieczeniem. Minimalny wkład własny może wynieść 10%. Im większy wkład własny tym mniejsze koszta odsetkowe poniesiesz oraz otrzymasz lepsze warunki finansowania nieruchomości. Jeżeli chcesz poznać szczegóły jakie są różnice między 10% a 20% wkładu własnego zapraszamy na darmowe konsultacje z naszymi ekspertami.

Jaki kredyt na dom?

Jaki kredyt na budowę domu? Jeżeli chcesz zawnioskować o finansowanie swojego przyszłego wymarzonego domu na zasadach kredytu na budowę domu to wpierw musisz mieć działkę budowlaną. Bez tego bank nie wyrazi zgody na kredyt hipoteczny na budowę domu. Działka może posłużyć Tobie jako wkład własny co korzystnie wpłynie na Twoją zdolność kredytową na której zostanie wybudowana inwestycja, może zostać potraktowana przez bank jako wkład własny, a to zwiększy Twoje szanse na uzyskanie kwoty, która Cię interesuje. Drugą możliwością jest klasyczny kredyt hipoteczny z bardziej uproszczoną procedurą, nie musisz posiadać działki oraz kredyt nie będzie wypłacany transzami. Więcej szczegółów otrzymasz podczas bezpłatnych konsultacji z ekspertem Platinum Eye.

Ranking kredytów hipotecznych - dlaczego nie ma nazw banków?

Dlaczego nie pokazujemy nazw banków? Powodów jest kilka, ale najważniejszym jest profesjonalizm. Zależy nam na tym abyś otrzymał rzetelne informacje dobrane do Twoich możliwości. Kalkulatory internetowe pokazują najlepsze możliwe rozwiązania danych banków dla idealnych klientów, którzy spełniają wszystkie niezbędne kryteria takie jak: wysoki wkład własny, dobra umowa o pracę, czysta i dobra historia w BIK, wysoka zdolność kredytowa, odpowiedni wykonywany zawód. Pokazujemy Państwu możliwości, jakie mogą Państwo wynegocjować przy pomocy ekspertów Platinum Eye, nie najważniejsza jest nazwa banku, a osoba, z która się procesuje wniosek i wybiera odpowiednią instytucję. Wszystkie banki są w Polsce dobre, ale nie dla każdego. Na bazie wypracowanych strategii negocjacyjnych i wysoko wykwalifikowanych ekspertów jesteśmy w stanie wybrać najtańszy i najkorzystniejszy kredyt hipoteczny dla Ciebie.

Eksperci finansowi - Porady - Platinum eye

Kredyty hipoteczne - porady ekspertów finansowych

Kredyt hipoteczny co to jest za produkt finansowy?

W artykule opiszemy kwestie związane z produktem, jakim są kredyty hipoteczne i podpowiemy, z jakimi pojęciami się wiążą. Są to m.in.:

 • kredyt hipoteczny oprocentowanie,
 • koszty kredyt hipoteczny,
 • wkład własny kredyt hipoteczny.

Kredyty finansowe zostały uregulowane ustawą z dnia 23 marca 2017 r. o kredycie hipotecznym oraz o nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami. Umowa o kredyt hipoteczny zawierana jest między kredytobiorcą i kredytodawcą (czyli bankiem), w sytuacji gdy kredytobiorca planuje zakupić nieruchomość lub wybudować dom. Umowa o kredyt hipoteczny jest dokumentem, który zawierają dwie strony: kredytobiorca i kredytodawca. Sporządza się ją w sytuacji, gdy konsument kredytu ma w planach nabycie lub utrzymanie:

 • prawa własności budynku mieszkalnego, lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość, a także ich budowy lub przebudowy,
 • spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu,
 • prawa własności nieruchomości gruntowej lub jej części,
 • udziału we współwłasności budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, który stanowi odrębną nieruchomość lub udział w nieruchomości gruntowej.

Warunkiem podpisania umowy o kredyt hipoteczny jest zabezpieczenie kredytu hipoteką lub innym prawem związanym z nieruchomością.

Kredyty hipoteczne to długoterminowe zobowiązania na konkretny cel związany z nabyciem nieruchomości. Jeżeli decydujesz się na kredyt hipoteczny, musisz go przeznaczyć na zakup dowolnej nieruchomości (mieszkanie, dom, lokal), działki, lub na remont/modernizację mieszkania/lokalu na wynajem. Warunkiem koniecznym otrzymania kredytu hipotecznego jest zabezpieczenie kredytu przez bank w postaci hipoteki, czyli ograniczonego prawa rzeczowego na nieruchomości.

Kredyt hipoteczny możesz zaciągnąć w złotówkach lub w walucie obcej, jednak ta druga opcja jest znacznie ograniczona, ze względu na ryzyko, jakie niesie za sobą taki produkt. Gdy wybierzesz kredyt hipoteczny w złotówkach, Twoja miesięczna rata kredytu hipotecznego będzie zależna wyłącznie od oprocentowania. Rata kredytu hipotecznego dla kredytu walutowego wyliczana jest na podstawie oprocentowania i aktualnego kursu walutowego. O wysokości raty kredytu walutowego decyduje nie tylko oprocentowanie, ale również aktualny kurs walutowy. Kredyty hipoteczne w walucie obcej są obecnie praktycznie niedostępne, chyba że zarabiasz w obcej walucie.

Kredyt hipoteczny oprocentowanie, czy też rata kredytu hipotecznego, zostaną opisane w rozdziałach poniżej.

Jak natomiast wygląda okres kredytowania dla kredytu hipotecznego? Jak już wspomnieliśmy, jest to zobowiązanie długoterminowe. Kredyty hipoteczne są udzielane na wysokie kwoty, stąd konieczność rozłożenia zobowiązania na wiele lat, tak żeby spłata miesięcznej raty była w zasięgu możliwości większości klientów, starających się o kredyt hipoteczny.

Umowę o kredyt hipoteczny możesz podpisać na okres od 5 lat do 35 lat. To, na jaki okres podpiszesz umowę o kredyt hipoteczny, zależy od Twoich dochodów i możliwości finansowych oraz od Twojego wieku. Im jesteś starszy, tym na krótszy kredyt hipoteczny możesz liczyć. Banki obecnie umożliwiają wcześniejszą spłatę kredytu. Jeśli zdecydujesz się spłacić kredyt hipoteczny wcześniej i miną trzy lata od podpisania umowy, bank nie będzie mógł wymagać od Ciebie prowizji za wcześniejszą spłatę.

Kredyty hipoteczne to obecnie jedne z najbardziej popularnych produktów finansowych, znajdujących się w ofercie banków. Jeżeli chcesz wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, skontaktuj się z ekspertami finansowymi z Platinum Eye. Wytłumaczymy Ci dokładnie, kredyt hipoteczny co to jest za produkt i bezpłatnie udzielimy wszelkiej pomocy. Możesz również skorzystać z kalkulatora kredytu hipotecznego na naszej stronie. Sprawdzisz, jak wygląda oprocentowanie kredytu hipotecznego i rata kredytu hipotecznego. Pamiętaj, że rata kredytu hipotecznego, to nie tylko oprocentowanie kredytu hipotecznego, ale również prowizja i inne koszty, które doliczy bank do raty.

Kredyt hipoteczny warunki - cel kredytu hipotecznego

Jednym z warunków otrzymania kredytu hipotecznego, jest zadeklarowanie celu, na jaki chcemy przeznaczyć środki z kredytu. Jak pisaliśmy wyżej kredyty hipoteczne, są to zobowiązanie celowe. Oznacza to, że pieniędzy z kredytu hipotecznego nie możesz przeznaczyć na dowolny cel. Podpowiadamy, co możesz sfinansować z kredytu hipotecznego:

Kredyt hipoteczny na zakup domu lub mieszkania

Klienci najczęściej korzystają z produktu, jakim jest kredyt hipoteczny, gdy chcą nabyć mieszkanie lub dom. Może być to dowolna nieruchomość mieszkaniowa zarówno z rynku pierwotnego, jak i rynku wtórnego. Pamiętaj tylko, że innych dokumentów zażąda bank, gdy kupujesz mieszkanie lub dom od dewelopera i innych, gdy kupujesz nieruchomość na rynku wtórnym. Również procedura przyznawania kredytu może być inna, a w przypadku zakupu nieruchomości od dewelopera, środki mogą być wypłacane w transzach. Oferta banków na zakup nieruchomości mieszkaniowych jest bardzo bogata. Dodatkowo środki z kredytu hipotecznego możesz również przeznaczyć na remont.

Kredyt hipoteczny na budowę domu

Kredyt hipoteczny na budowę domu, może się okazać dla nas bardzo korzystny, zwłaszcza gdy mamy już własną działkę. Kredyty hipoteczne na budowę własnego domu obwarowane są natomiast dodatkowymi warunkami, tj. jak przedstawienie kosztorysu, czy planu całej budowy. Przeczytaj również: Kredyt na budowę domu w 7 prostych krokach

Kredyt hipoteczny warunki przy nabyciu działki budowlanej

Kupno działki budowlanej wiąże się niestety ze skomplikowanymi procedurami, a bank postawi przed nami wiele wymogów. Bank przede wszystkim musi się upewnić, że działka jest budowlana. Zrobi to na podstawie zapisu w księdze wieczystej, pozwoleniu na budowę, czy też na podstawie planu zagospodarowania przestrzennego. Warunki kredytu hipotecznego jak widzisz, mogą być inne w przypadku budowy domu.

Kredyt hipoteczny na remont lub adaptacje pomieszczeń niemieszkalnych

Zapewne niewiele osób wie o tym, że banki mają w swojej ofercie kredyty hipoteczne, które można przeznaczyć na adaptację pomieszczeń niemieszkalnych, takich jak strych.

Kredyt hipoteczny warunki i porównanie produktów

1. Kredyt hipoteczny warunki i cele, a kredyt mieszkaniowy warunki

Kredyt hipoteczny i kredyt mieszkaniowy to bardzo podobne produkty finansowe. Często używamy tych dwóch pojęć zamiennie, a wielu klientów uważa, że te dwa produkty są tożsame. Jest w tym dużo racji, ponieważ oprocentowanie kredytu hipotecznego, warunki kredytu hipotecznego są praktycznie takie same, jak dla kredytu mieszkaniowego. Jaka jest w takim razie różnica między kredytem mieszkaniowym a kredytem hipotecznym? Jest to cel, na jaki środki z danego produktu mogą być przeznaczone. Tak, więc:

- jeśli zdecydujesz się na kredyt mieszkaniowy – możesz nabyć mieszkanie, dom jednorodzinny, garaż lub możesz wykupić mieszkanie komunalne.

- gdy wybierzesz kredyt hipoteczny – możesz również sfinansować budowę domu, kupić działkę budowlaną oraz dokonać remontu mieszkania lub modernizacji lokalu na wynajem.

2. Kredyt hipoteczny a pożyczka hipoteczna

W tym przypadku chodzi o dwa zupełnie różne produkty finansowe. Jedyny element, który łączy kredyt hipoteczny i pożyczkę hipoteczną to zabezpieczenie w postaci hipoteki. Na tym podobieństwa się kończą. Jak już wiemy, kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem celowym, który służy nabyciu wybranej nieruchomości. W przypadku pożyczki hipotecznej pieniądze pozyskane z kredytu możesz przeznaczyć na dowolny cel, niekoniecznie związany z nieruchomością. Dlaczego warto wybrać pożyczkę hipoteczną? Jeśli Twoim celem nie jest nabycie nieruchomości, warto skorzystać z takiego rozwiązania. Oprocentowanie pożyczki hipotecznej jest niższe niż na przykład kredytu gotówkowego, czy też kredytu samochodowego. Wielu klientów właśnie dlatego korzysta z tego rozwiązania i decyduje się na ustanowienie hipoteki na swojej nieruchomości. Dzięki takiemu zabezpieczeniu mogą skorzystać z lepszej oferty. Jeśli wybierzesz pożyczkę hipoteczną, musisz być jednak przygotowany na dłuższe procedury i dużo większe wymagania ze strony banku. Istnieją jednak dwie wady tego rozwiązania. W przypadku pożyczki hipotecznej jest równie dużo formalności i procedur, co przy kredycie mieszkaniowym. Wymagane jest też, aby nieruchomość nie była obciążona żadnym innym zobowiązaniem.

Kredyt hipoteczny warunki - dochody i zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa - to, czy otrzymasz kredyt hipoteczny, zależy od wielu elementów. Jednym z nich są Twoje dochody, które muszą być na tyle wysokie, żebyś bez problemu mógł spłacać comiesięczną ratę. Bardzo ważne jest również źródło dochodów. Banki preferują umowę o pracę na czas nieokreślony. Oczywiście nie jesteś bez szans, jeśli pracujesz na umowę o dzieło lub umowę zlecenie. Bank sprawdzi również Twoją sytuację rodzinną oraz to, jakie masz koszty utrzymania i czy masz inne zobowiązania kredytowe. Bank uzależni swoją decyzję również od Twojej wiarygodności kredytowej i od raportu, jaki otrzyma z BIK, czyli z Biura Informacji Kredytowej. W przypadku, gdy masz pozytywną historię w BIK, nie masz się czego obawiać.

Nie ma określonej wysokości zarobków, żeby otrzymać kredyt hipoteczny. Nie musisz zarabiać bardzo dużo, wystarczy, że będzie Cię stać na spłatę comiesięcznej raty. Jeśli chcesz sprawdzić, jak wysoka będzie rata kredytu hipotecznego, wejdź na stronę www.platiunumeye.pl i skorzystaj z kalkulatora kredytu hipotecznego. W ten sposób sprawdzisz, czy kredyt hipoteczny znajduje się w zasięgu Twoich możliwości.

Kredyt hipoteczny warunki - wkład własny

Kredyt hipoteczny wkład własny lub kredyt hipoteczny bez wkładu własnego to ważny temat dla wszystkich kredytobiorców. Kredyty hipoteczne to ten rodzaj produktu, który jest traktowany przez banki najbardziej restrykcyjnie. Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego może być poszukiwany przez osoby, które obecnie nie są w stanie sprostać dość wysokim oczekiwaniom instytucji finansowych. O kredyt hipoteczny bez wkładu własnego może być trudno, ale nie jest to niemożliwe. Kredyty hipoteczne są produktem finansowym, który niesie za sobą dość duże ryzyko dla banku. Na straży stabilności systemu finansowego stoi Komisja Nadzoru Finansowego, która wydaje rekomendacje, pozwalające na minimalizowanie ryzyka banku. Zgodnie z tzw. Rekomendacją S, każdy kredytobiorca powinien wnieść wkład własny w wysokości 20% wartości nieruchomości. Co zrobić, gdy starasz się o kredyt hipoteczny, a nie masz środków na wkład własny lub masz tylko część wymaganego wkładu? Po pierwsze możesz skorzystać z pożyczki hipotecznej na wkład własny, po drugie możesz skorzystać z ubezpieczenia na zabezpieczenie niskiego wkładu własnego. Jak widzisz, kredyt hipoteczny bez wkładu własnego jest możliwy. Pamiętaj jednak, że oprocentowanie kredytu hipotecznego może być korzystniejsze, gdy wniesiesz własne środki. Rata kredytu hipotecznego również będzie niższa, niż gdy weźmiesz kredyt hipoteczny równy całej wartości nieruchomości.

Kredyt hipoteczny warunki – jakie dokumenty będą Ci potrzebne?

Zanim bank udzieli Ci kredytu, poprosi Cię o dokumenty, na podstawie których będzie mógł zweryfikować Twoją tożsamość oraz Twoje dochody. Warunki kredytu hipotecznego są bardzo restrykcyjne, zwłaszcza w przypadku wymaganej przez instytucje finansowe dokumentacji. Jeżeli chcesz otrzymać kredyt, musisz dostarczyć do banku:

 • dowód osobisty,
 • drugi dokument tożsamości ze zdjęciem (np. prawo jazdy),
 • zaświadczenie od pracodawcy o zatrudnieniu i Twoich dochodach za ostatnie 3 lub 6 miesięcy,
 • wyciąg z konta bankowego za ostatnie 3 lub 6 miesięcy, zwłaszcza jeśli prowadzisz działalność,
 • zaświadczenie z ZUS o wysokości podstawy, od której odprowadzane są składki,
 • ostatnie odcinki renty lub emerytury,
 • zgodę małżonka na zaciągnięcie kredytu lub akt notarialny poświadczający rozdzielność majątkową.

Kredyt hipoteczny warunki – termin umowy o kredyt hipoteczny i wiek kredytobiorcy

Kredyt hipoteczny może być zaciągnięty minimalnie na 5 lat i maksymalnie na 35 lat. Górna granica jest wyznaczona przez przepisy prawa. Oczywiście, jeśli Twoja sytuacja finansowa na to pozwoli, możesz spłacić kredyt wcześniej. Najlepszy kredyt hipoteczny to taki, który możesz spłacić w każdej chwili bez prowizji. Jednak większość banków pobierze prowizję, jeśli spłacisz kredyt przed ustawowym terminem 3 lat, liczonych od dnia podpisania umowy.

Kredyty hipoteczne są dostępne w większości banków, które oferują dość elastyczne terminy długości umów. Możesz znaleźć kredyt hipoteczny na 10, 15, 20, czy 25 lat i więcej i dostosować kredyt do swoich możliwości finansowych. Od długości trwania umowy kredytu hipotecznego będzie zależeć rata kredytu hipotecznego. Im dłuższy termin, tym niższa rata kredytu hipotecznego, ale też o wiele większe koszty. Oprocentowanie kredytu hipotecznego z reguły nie jest zależne od okresu trwania kredytu. Ważne jest to, że możesz dobrać odpowiedni dla siebie termin kredytu hipotecznego, w zależności od swoich możliwości finansowych, wysokości wkładu własnego, potrzeb i perspektyw.

Poruszymy tutaj również kwestię wieku kredytobiorcy. Długoterminowe kredyty hipoteczne nie są dla każdego. W całej procedurze przyznawania kredytu hipotecznego, wiek kredytobiorcy odgrywa ważną rolę.

Rata kredytu hipotecznego jest dość wysoka, dlatego banki zakładają, że będzie Cię stać na spłatę w okresie aktywności zawodowej. Dlatego instytucje finansowe najchętniej udzielają kredytów osobom, które będą aktywne zawodowo jeszcze przez wiele lat. Im jesteś starszy, tym trudniej będzie o kredyt hipoteczny i będzie on przyznany na krótszy okres. Rata kredytu hipotecznego przy krótkim okresie kredytowania będzie dość wysoka. Z reguły kredytobiorcy mają niewielkie szanse na kredyt hipoteczny, którego termin spłaty mija w okresie emerytalnym. Wyjściem z tej sytuacji jest wykupienie polisy na życie lub dopisanie młodszego poręczyciela. Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami.

Kredyt hipoteczny warunki - oprocentowanie kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny oprocentowanie to jeden najczęściej wyszukiwanych tematów. Samo oprocentowanie kredytu hipotecznego nie jest obecnie wysokie i wynosi najczęściej 3-4%. Oprocentowanie kredytu hipotecznego jest niższe niż np. kredytu gotówkowego, czy nawet pożyczki hipotecznej. Jednak nie tylko oprocentowanie kredytu hipotecznego decyduje o kosztach kredytu i kształtuje parametr, jakim jest rata kredytu hipotecznego. Jako przyszły kredytobiorca musisz wziąć pod uwagę dodatkowe opłaty, tj. prowizja, czy ubezpieczenie. Żeby prawidłowo ocenić, który kredyt hipoteczny jest najtańszy, należy sprawdzić RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Procentową. To właśnie ten parametr pokazuje realne koszty kredytu i bierze pod uwagę wszystkie opłaty. Przykład: zainteresowała Cię oferta kredytu hipotecznego z niskim oprocentowaniem na poziomie 3,2%. Jednak po uwzględnieniu wszystkich opłat okazuje się, że RRSO wynosi 3,8%. Oprocentowanie kredytu hipotecznego w innym banku wynosi 3,3%, ale RRSO tylko 3,6%. Rata kredytu hipotecznego w drugim banku będzie niższa, ze względu na niższe RRSO.

Podpowiadamy: najlepszy kredyt hipoteczny wybierzesz, korzystając z bezpłatnej pomocy eksperta finansowego, który pomoże Ci wybrać najtańszą ofertę lub takich narzędzi, jak kalkulator kredytu hipotecznego, czy też ranking kredytów hipotecznych. Kiedy wpiszesz takie dane, jak kwota i okres spłaty kredytu hipotecznego, kalkulator wykona symulację rat i wskaże ofertę banków, które oferują najkorzystniejsze kredyty.

Kredyt hipoteczny warunki - koszt kredytu hipotecznego

Najlepszy kredyt hipoteczny znajdziesz, porównując jego realne i całkowite koszty. Kredyty hipoteczne składają się z kilku elementów, które kształtują jego ostateczny koszt. Są to:

 • koszty kredytu, czyli jego oprocentowanie (WIBOR + marża banku), które może ulec zmianie np. w związku z podniesieniem stóp procentowych przez NBP;
 • koszty związane z uruchomieniem kredytu: prowizja, opłata przygotowawcza, ubezpieczenie kredytu, czy też niskiego wkładu własnego;
 • koszty, które mogą pojawić się w trakcie trwania kredytu: opłaty związane z wakacjami kredytowymi, karencja, restrukturyzacja kredytu.
  Przeczytaj również: Koszty kredytu i koszty okołokredytowe - wszystko, co musisz wiedzieć!

Jeżeli chcesz wiedzieć, jaka będzie rata kredytu hipotecznego oraz jego koszty skorzystaj z kalkulatora kredytu hipotecznego lub skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego.

Kredyty hipoteczne – skorzystaj z kalkulatora i sprawdź ratę oraz koszty

Kalkulator kredytu hipotecznego, który znajdziesz m.in. na stronie www.platinumeye.pl to wygodne i proste narzędzie, dzięki któremu możesz szybko sprawdzić, jak będzie wyglądać rata kredytu hipotecznego i jakie będą jego koszty. Dzięki temu dowiesz się, czy stać Cię na kredyt i w jakiej wysokości, zanim jeszcze zaczniesz się o niego starać. Symulację rat możesz przeprowadzić, operując sześcioma parametrami. Na podstawie wyświetlonych wyników będziesz mógł wybrać najlepszy kredyt hipoteczny. Parametry kalkulatora kredytu hipotecznego to:

 • wysokość kwoty kredytu hipotecznego,
 • okres spłaty kredytu hipotecznego,
 • oprocentowanie kredyt hipotecznego,
 • prowizję za jego udzielenie,
 • podzaj rat (raty równe lub raty malejące),
 • pozostałe koszty związane z jego udzieleniem.

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego – jak dostać?

Temat kredyt hipoteczny wkład własny poruszyliśmy trochę wyżej, teraz podpowiemy jeszcze trochę rozwiązań. Jeszcze całkiem niedawno można było otrzymać kredyt w wysokości nawet 110% wartości nieruchomości. Po kryzysie, który wstrząsnął światem finansów, Komisja Nadzoru Finansowego narzuciła rozwiązania, które minimalizują ryzyko banków i zapobiegają niebezpiecznym praktykom, które mogłyby zagrozić stabilności rynku finansowego. Jedną z rekomendacji KNF jest Rekomendacja S, która nakłada na kredytobiorcę wymóg wkładu własnego, który wynosi obecnie 20% wartości nieruchomości. Wymagana wysokość wkładu własnego rosła od 2014 r., wynosząc pierwotnie 5% wartości nieruchomości. Obecnie kredyt hipoteczny bez wkładu własnego jest możliwy, ale tylko w ściśle określonych sytuacjach. Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego możesz wziąć, gdy:

 • Ty lub osoba trzecia, macie zabezpieczenie w postaci innej nieruchomości, a jej wartość przekracza wymaganą wartość wkładu własnego,
 • nabywasz nieruchomość na rynku pierwotnym i możesz zaciągnąć pożyczkę od dewelopera,
 • kupujesz mieszkanie lub dom poniżej jego wartości, a różnica pomiędzy ceną sprzedaży a wartością nieruchomości jest równa lub większa wartości wkładu własnego. Taka różnica może być uznana przez bank za wkład własny,
 • Twój wkład własny wynosi co najmniej 10%, więc kolejne 10% możesz zastąpić ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego.

Kredyt hipoteczny wkład własny to trudny temat i mam nadzieję, że trochę rozwialiśmy Twoje wątpliwości. Najważniejsze, że już wiesz, że kredyt hipoteczny bez wkładu własnego jest możliwy do pozyskania. Jeżeli kredyty hipoteczne i sprawy z nimi związane są jeszcze dla Ciebie nie do końca zrozumiałe, skontaktuj się z ekspertami z Platinum Eye. Wkład własny kredyt hipoteczny może być jednym z tych najtrudniejszych problemów do rozwiązania, dlatego skorzystaj z fachowej i bezpłatnej pomocy.

Koszty kredytu hipotecznego, wkład własny kredyt hipoteczny, spłata kredytu hipotecznego – na co zwrócić uwagę?

Kredyty hipoteczne cieszą się dużą popularnością i są jedną z flagowych ofert prawie wszystkich banków. To, co możemy podpowiedzieć, to to, że warto rozpatrywać kredyty hipoteczne pod kątem swoich potrzeb i możliwości. Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny, która oferta będzie dla Ciebie najkorzystniejsza? Na rynku masz wysyp ofert różnych banków, którą z nich wybrać? Zanim zdecydujesz się na kredyt hipoteczny, weź pod uwagę następujące informacje o kredycie hipotecznym:

1. Koszty kredytu hipotecznego

Wielu klientów sądzi, że koszt kredytu hipotecznego, to jego oprocentowanie. Musimy wyprowadzić Cię z błędu. Koszty kredytu hipotecznego składają się  z kilku elementów jak: odsetki, prowizje, opłata przygotowawcza, opłata za rozpatrzenie wniosku, ubezpieczenie kredytu. Jeżeli chcesz wiedzieć, jaki jest dokładny koszt kredytu hipotecznego i co się na niego składa, spytaj eksperta finansowego lub doradcę w banku. 

2. Marża, WIBOR i RRSO

Jeśli zdecydujesz się na kredyt hipoteczny dobrze, żebyś zrozumiał wszystkie zagadnienia, które się z nim wiążą. Część z nich będzie wyjaśniona w umowie o kredyt hipoteczny, o wyjaśnienie innych możesz poprosić doradcę lub eksperta kredytowego. Przykładowo RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Procentowa) jest wskaźnikiem, który Ci powie, jaki jest całkowity koszt kredytu. Marża to zysk banku w związku z udzieleniem Ci kredytu hipotecznego. Wskaźnik WIBOR (Warsaw Interbank Offer Rate) stanowi referencyjną wysokość oprocentowania i ma zmienny charakter. Najczęściej do umowy o kredyt hipoteczny wybierana jest stopa referencyjna WIBOR 3M.

3. Wcześniejsza spłata i nadpłata kredytu hipotecznego

Najlepszy kredyt hipoteczny to taki, który można wygodnie i bezpiecznie spłacać. Istotne jest również to, czy możliwa jest wcześniejsza spłata całości kredytu hipotecznego lub nadpłata kredytu hipotecznego i czy bank pobierze opłaty od tych czynności. Przeczytaj również: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego 

4. Formalności dla kredytu hipotecznego

Wybierz instytucję finansową, która nie ma zbyt wygórowanych norm dotyczących dokumentów, które musisz dostarczyć i zbyt wymagającej procedury. Czasami takie działanie banku jest po prostu niepotrzebne dla żadnej ze stron. Wybierz bank, który podchodzi do procedury kredytu hipotecznego racjonalnie i którego wymaganiom jesteś w stanie sprostać.

5. Umowa kredytowa

Zanim podpiszesz umowę o kredyt hipoteczny, dokładnie się z nią zapoznaj, a najlepiej daj ją do sprawdzenia zaufanemu prawnikowi bądź ekspertowi finansowemu. Po podpisaniu umowy o kredyt hipoteczny nie będziesz już mógł zmienić lub negocjować jej warunków.

6. Okres kredytowania

Możesz wybrać taki okres kredytowania, który będzie dostosowany do Twoich dochodów i możliwości finansowych. Od okresu finansowania zależy bowiem rata kredytu hipotecznego. Im dłuższy termin na spłatę kredytu, tym niższa rata. Przeczytaj również: Okres kredytowania, a kredyt hipoteczny - długi czy krótki okres spłaty?

Jak wygląda spłata kredytu hipotecznego

Kredyty hipoteczne spłacane są najczęściej w miesięcznych ratach annuitetowych. Taka jest praktyka rynkowa, która jest też najwygodniejsza dla banków i klientów. Integralną częścią każdej umowy o kredyt hipoteczny jest harmonogram spłat. Harmonogram spłat kredytu hipotecznego zawiera informację o dacie spłaty kredytu hipotecznego, wysokości raty i jej części kapitałowej i odsetkowej. Z biegiem czasu część odsetkowa zaczyna stanowić większą część raty.

Zamiast rat równych możesz wybrać również raty malejące. Porównajmy obydwa rozwiązania.

 • Raty równe – jest to bardziej popularna opcja. Na początku odsetki stanowią większą część raty, później ulega to zmianie.
 • Raty malejące – składają się z części kapitałowej oraz odsetek, które liczone są od wysokości pozostałego kapitału. Decydując się na tę opcję, kredytobiorca na początku spłaca większe raty, które z czasem maleją. Od samego początku kapitał stanowi znaczną część raty.

Przeczytaj również: Rata równa czy rata malejąca dla kredytu hipotecznego. Która lepsza?

Miesięczna rata kredytu hipotecznego jest zależna od oprocentowania. W przypadku zmiany stóp procentowych rata również ulegnie zmianie. Jeżeli RPP podniesie stopy procentowe wzrosną raty kredytu. W przypadku obniżenia stóp procentowych nasza rata może pójść w dół.

Jeśli spodziewasz się przypływu gotówki lub planujesz wcześniej spłacić kredyt, sprawdź, czy wcześniejsza spłata lub nadpłata kredytu hipotecznego jest możliwa. Zazwyczaj kredyt hipoteczny dobrze jest spłacić nie wcześniej niż po 3 latach od podpisania umowy. Wtedy bowiem bank pobierze prowizję za wcześniejszą spłatę.

Kredyty hipoteczne - ranking

Jeżeli chcesz zapoznać się z najnowszą ofertą banków, skorzystaj z rankingu kredytów hipotecznych. Kredyt hipoteczny warunki w różnych bankach są teraz na wyciągniecie ręki. Ranking otrzymasz po kontakcie z naszym ekspertem finansowym. Ranking kredytów hipotecznych przygotowywany jest na podstawie:

 • najniższego RRSO,
 • najniższego kosztu całkowitego kredytu,
 • oprocentowania kredytu hipotecznego, 
 • najniższej prowizji.

Dzięki naszemu rankingowi zapoznasz się z najlepszymi i najtańszymi ofertami kredytów hipotecznych.

Kredyt hipoteczny - oferty banków 2021

Korzystając z rankingów kredytów hipotecznych lub kalkulatora kredytów hipotecznych, możesz znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny. Zarówno ranking, jak i kalkulator, które znajdują się na stronie www.platinumeye.pl, są aktualizowane na bieżąco. Dzięki temu zawsze wiesz, który bank oferuje obecnie najciekawsze i najtańsze kredyty hipoteczne. Oferty bankowe najczęściej goszczące w naszym rankingu to:

 • kredyt hipoteczny PKO BP,
 • kredyt hipoteczny Alior Bank,
 • kredyt hipoteczny ING Bank Śląski,
 • kredyt hipoteczny Bank Pekao SA,
 • kredyt hipoteczny mBank,
 • kredyt hipoteczny Bank Pocztowy,
 • kredyt hipoteczny Credit Agricole,
 • kredyt hipoteczny Santander Bank Polska,
 • kredyt hipoteczny Bank Millennium,
 • kredyt hipoteczny Bank BNP Paribas,
 • kredyt hipoteczny Citi Handlowy,
 • kredyt hipoteczny Banku BPS.

Kredyt hipoteczny wkład własny, oprocentowanie i rata kredytu hipotecznego w wybranych bankach

1. PKO BP SA kredyt hipoteczny Własny Kąt

 • Jeden z najpopularniejszych kredytów hipotecznych na rynku,
 • RRSO 3,04% lub 3,10%,
 • Finansowanie do 80% wartości nieruchomości,
 • Możliwość karencji nawet na 36 miesięcy (jednorazowo),
 • Raty równe lub malejące do wyboru,
 • Możliwość wcześniejszej spłaty,
 • Niski wskaźnik odmów.

2. Santander Bank Polska SA kredyt hipoteczny

 • RRSO 3,37%,
 • Finansowanie do 80% wartości nieruchomości,
 • Prowizja do 3%.
 • Oprocentowanie zmienne lub stałe w okresie pierwszych 5 lat,
 • Okres kredytowania do 30 lat,
 • Raty równe lub malejące.

3. BNP Paribas kredyt hipoteczny

 • Kredyt hipoteczny z niską marżą,
 • Niskie RRSO 2,97%,
 • Prowizja nawet 0%,
 • Możliwość karencji w spłacie,
 • Raty równe lub malejące.

4. PEKAO SA kredyt hipoteczny:

 • Na zakup mieszkania, domu lub spłatę innego kredytu mieszkaniowego,
 • RRSO 4,25%,
 • Finansowanie do 85% wartości nieruchomości,
 • Wakacje kredytowe do 12 miesięcy,
 • Raty równe lub malejące.

Kredyt hipoteczny ekspert kredytowy bezpłatna pomoc

Mamy nadzieję, że wyjaśniliśmy Ci takie pojęcia, jak:

 • kredyt hipoteczny co to,
 • kredyt hipoteczny wkład własny,
 • oprocentowanie kredytu hipotecznego,
 • rata kredytu hipotecznego.

Jeżeli zamierzasz skorzystać z kredytu hipotecznego, zapraszamy do kontaktu z ekspertami finansowymi z Platinum Eye. Oferujemy Ci bezpłatną pomoc i konsultacje. Nasi eksperci z wieloletnim doświadczeniem pomogą Ci znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny i przejść przez całą procedurę bankową.

Jak działa nasz kalkulator kredytu hipotecznego?

Kalkulator kredytu hipotecznego, który znajduje się na stronie www.platinumeye.pl, jest bardzo prosty w obsłudze i przejrzysty. Wystarczy, że wpiszesz kwotę kredytu i planowany okres spłat, a pojawią się najlepsze oferty banków wraz z wysokością raty, oprocentowaniem i RRSO. Parametry możesz dowolnie zmieniać, aż pojawią się oferty zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Dzięki możliwościom, jakie daje kalkulator, z pewnością znajdziesz najtańszy kredyt hipoteczny. Kalkulator Platinum Eye zbiera oferty kredytowe m.in. z:

 • kalkulator hipoteczny PKO Bank Polski
 • kalkulator hipoteczny Santander Bank Polska
 • kalkulator hipoteczny mBank
 • kalkulator hipoteczny ING Bank Śląski
 • kalkulator hipoteczny Bank Millennium
 • kalkulator hipoteczny Bank Pekao SA
 • kalkulator hipoteczny Bank BNP Paribas
 • kalkulator hipoteczny Alior Bank
 • kalkulator hipoteczny Getin Noble Bank
 • kalkulator hipoteczny Citi Handlowy
 • kalkulator hipoteczny Idea Bank
 • kalkulator hipoteczny Bank BPS
 • kalkulator hipoteczny Bank Pocztowy
 • kalkulator hipoteczny Nest Bank

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
 • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

 • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem