Szansa na nowe inwestycje

Kredyty inwestycyjne dla firm

Z Ekspertem Finansowym otrzymasz kredyt na nowe inwestycje

Zapytaj eksperta o szczegóły lub nie czekaj i zadzwoń
(+48) 509 868 826 dni robocze w godzinach 8:00-16:00

Dlaczego kredyt firmowy Platinum Eye? Korzyści dla Ciebie

Analiza rynku

Nie musisz już biegać po bankach i porównywać ofert. W jednym miejscu porównasz ofertę czołowych banków w Polsce, wskażemy Ci najlepszy kredyt dopasowany do możliwości Twojej firmy. Czy wiesz, że 7 na 10 kredytów jest zawyżonych?!

Oszczędność pieniędzy

Współpraca z ekspertem finansowym nic nie kosztuje. Za naszą pracę zapłaci bank, w którym wspólnie wynegocjujemy najlepszą ofertę. Dlaczego? Nasze rozwiązanie zmniejsza koszty obsługi kredytu po stronie banku. Wykorzystujemy sprawdzone, wypracowane przez lata strategie negocjacyjne.

Wygoda

Dzięki temu, że nasi eksperci są mobilni to Ty decydujesz, kiedy i gdzie porozmawiamy o finansach. Zagwarantujemy Ci łatwe i szybkie dopełnienie wszelkich formalności. Oszczędność czasu i wygoda.

Wynegocjuj z ekspertem najtańszy kredyt firmowy

Porównując oferty najlepszych banków w Polsce

Takie warunki uzyskasz tylko dzięki Platinum Eye

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Zapytaj eksperta

Bezpłatne sprawdzenie zdolności kredytowej

Sprawdź zdolność

Sukcesy z Platinum Eye?

nr 1 w Polsce w
Kredytach gotówkowych

2016, 2017, 2018
Expander

700 000 000 zł
uruchomionych kredytów

dzięki doświadczeniu ekspertów

130 000 000 zł
zaoszczędzili klienci

dzięki negocjacjom ekspertów

Ponad 35 000
zadowolonych klientów 

obsłużonych przez ekspertów

Jak działamy:

Zobacz co najczęściej wybierają inni:

Kredyt i leasing dla firm

Porównamy i wynegocjujemy najlepsze oferty.

Zapytaj eksperta

Pakiet zniżek na ubezpieczenia

do 50% na samochód,
do 40% na dom i mieszkanie
do 30% w Twojej firmie!

Zapytaj eksperta

Ubezpieczenie grupowe i PPK

Zadbaj o ludzi, zwiększ
zakres i obniż cenę.

Zapytaj eksperta

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami

Zamów rozmowę oddzwonimy!

Zamów eksperta

Jeśli wolisz...Zadzwoń do nas

(+48) 509 868 826 dni robocze w godzinach 8:00-16:00

Eksperci finansowi - Porady - Platinum eye

Kredyt inwestycyjny dla firm - szansa na rozwój Twojego biznesu

Kredyt inwestycyjny dla firm to najlepsze rozwiązanie w przypadku, gdy szukasz środków na sfinansowanie rozwoju Twojej firmy. Kredyty inwestycyjne dla firm mają służyć tym firmom, które myślą o rozwoju, przewadze konkurencyjnej, zakupie nowych technologii, czy też maszyn i urządzeń. Ciągły rozwój to gwarancja utrzymania się na rynku, a także przewagi nad konkurencją. Jeśli myślisz o rozwoju, a nie masz odpowiednich środków finansowych, możesz skorzystać z produktu bankowego, jakim jest kredyt inwestycyjny dla firm. Wiele firm korzysta z tego rozwiązania, kiedy ma w planach inwestycje i rozwój. Co to są kredyty inwestycyjne dla firm? Czy banki oferują kredyty inwestycyjne dla nowych firm? Jeśli chcesz znać odpowiedzi na te i inne pytania, zachęcamy do zapoznania się z niniejszym artykułem.

Kredyt inwestycyjny dla firm - opis produktu

Kredyty inwestycyjne dla firm to oferta skierowana do przedsiębiorstw, które poszukują środków na sfinansowanie zaplanowanych inwestycji. Charakter inwestycji będzie oczywiście zależał od rodzaju branży i aktualnej sytuacji finansowej firmy. Celem inwestycji powinien być rozwój, zwiększenie dochodowości, umocnienie pozycji na rynku i podniesienie konkurencyjności. W przypadku, gdy wybierzesz kredyt inwestycyjny dla firm, masz dużą szansę podnieść jakość swoich produktów i usług i pozyskać nowych klientów. Bardzo ważne jest to, że kredyty inwestycyjne są kredytami celowymi. Decydując się na kredyt inwestycyjny dla firm, musisz być świadomy, że bank będzie wymagał zrealizowania konkretnej inwestycji. Plusem jest to, że dzięki temu będziesz mógł liczyć na atrakcyjniejsze oprocentowanie, a także starać się o większe kwoty.

Jak otrzymać kredyt inwestycyjny dla firm?

 1. Kiedy starasz się o kredyt inwestycyjny dla firm, musisz przygotować dobry biznesplan. Biznesplan powinien być przygotowany profesjonalnie, w sposób rzetelny i zawierać wszystkie informacje finansowe o inwestycji. Na jego podstawie bank oceni, czy nasz pomysł ma szanse realizacji i czy przyniesie realne zyski. Wzrost zyskowności to gwarancja dla banku, że będziesz miał z czego spłacić kredyt. Dobry biznesplan zwiększy Twoje szanse na kredyt.
 2. Kolejny warunek to posiadanie wkładu własnego na poziomie od 20% do 30% wartości inwestycji. Niektóre banki oferują kredyty inwestycyjne dla firm, które pokrywają 100% inwestycji i nie wymagają wkładu własnego.
 3. Kiedy będziesz składać w banku wniosek o kredyt inwestycyjny dla firm, powinieneś mieć przy sobie dokumenty rejestrowe firmy, tj. wypis z KRS, umowa spółki, czy też zaświadczenie potwierdzające wpis do ewidencji działalności gospodarczych.
 4. Bank również poprosi Cię o dostarczenie dokumentów potwierdzających sytuację finansową Twojej firmy, czyli deklaracje podatkowe PIT, wyciągi z rachunku bankowego, rachunek zysków i strat, bilans i zeznanie o wysokości uzyskanych przychodów.

Kredyt inwestycyjny dla firm - warunki:

Kredyt inwestycyjny a okres kredytowania

Kredyty inwestycyjne dla firm mogą być przyznane nawet na 20 lat. Wszystko zależy od tego, jak długi okres kredytowania wybierzesz. Długi okres spłaty to dobra opcja, bo płacisz niższe raty, masz możliwość karencji, a jeśli sytuacja Twojej firmy będzie dobra, możesz spłacić kredyt przed terminem. Oczywiście możesz również skorzystać z kredytu krótko lub średnioterminowego.

Kredyty inwestycyjne dla firm a koszty

Do głównych kosztów kredytu inwestycyjnego należy oprocentowanie. Jest one oparte o stawkę WIBOR 1M, 3M, lub 6M, a także adekwatne do Twojej sytuacji i zdolności kredytowej. Kolejny koszt to prowizja za udzielenie kredytu, która może wynosić nawet 5% wartości kredytu. Do tego dochodzi jeszcze marża banku, opłata przygotowawcza oraz prowizja za wcześniejszą spłatę.

Kredyt inwestycyjny dla firm a zabezpieczenie

Ważnym elementem kredytu jest również rodzaj zabezpieczenia wymaganego przez bank. Najczęściej jest to weksel in blanco, blokada rachunku bankowego, wpis do hipoteki nieruchomości lub cesja wierzytelności.

Kredyt inwestycyjny dla firm i jego cele

Jak już wspominaliśmy, kredyt inwestycyjny może być przeznaczony tylko i wyłącznie na wybrany cel inwestycyjny.

Może to być m.in. zakup:

 • maszyn oraz urządzeń wykorzystywanych do produkcji towaru,
 • nieruchomości, które będą należeć do firmy,
 • środków transportu,
 • know-how, licencji, patentów oraz praw autorskich,
 • sprzętu komputerowego oraz innych przedmiotów potrzebnych do świadczenia usług lub produkcji towaru,
 • udziałów w innym przedsiębiorstwie czy też papierów wartościowych.

Kredyt inwestycyjny dla nowych firm

Dla większości nowych przedsiębiorców wynajem lokalu, zakup towarów i urządzeń to duża inwestycja. Czasami konieczne jest znalezienie zewnętrznego źródła finansowania. Jednym z nich mogą być kredyty inwestycyjne dla nowych firm. Jednak niewiele banków decyduje się poszerzać swoją ofertę o kredyt inwestycyjny dla nowych firm. Powodem jest ryzyko kredytowe, które w przypadku nowego przedsiębiorcy jest dużo wyższe. Bank przed udzieleniem kredytu nowemu przedsiębiorcy musi ocenić, czy jego pomysł na biznes ma szansę na odniesienie sukcesu. Jeżeli bank zdecyduje się wesprzeć młody biznes poprzez kredyt inwestycyjny dla nowych firm, może wymagać przy tym dodatkowych zabezpieczeń np. hipoteki. Jednym z banków, który oferuje kredyty inwestycyjne dla nowych firm, jest PKO BP, który przyzna Twojej firmie kredyt inwestycyjny nawet na 20 lat i w wysokości do 90% planowanej inwestycji.

Kredyty inwestycyjne dla nowych firm stały się bardziej dostępne, gdy na rynku pojawiły się banki obsługujące głównie przedsiębiorców (jak Idea Bank) i gdy instytucje publiczne zaczęły wspierać przedsiębiorczość poprzez poręczenia (np. program JEREMIE) oraz gwarancje (np. Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego). Krótko mówiąc, sytuacja dla nowych firm poprawiła się, gdy instytucje samorządowe, rządowe oraz unijne zaczęły oferować bankom zabezpieczenia ryzykownych kredytów dla nowych firm.

Kredyt inwestycyjny dla firm kalkulator

Koszty kredytu mogą być mniejsze lub większe, dlatego nie wybieraj pierwszej lepszej oferty, tylko skorzystaj z popularnych narzędzi. Jednym z nich jest kredyt inwestycyjny dla firm kalkulator kosztów. Dzięki niemu możesz poznać i porównać koszty kredytów inwestycyjnych dla firm. Kredyt inwestycyjny dla firm kalkulator znajdziesz na naszej stronie www.platinumeye.pl. Nie jest to jedyne narzędzie, na podstawie którego porównasz kredyty inwestycyjne dla firm, czy też kredyty inwestycyjne dla nowych firm. Możesz także skorzystać z porównywarek i rankingów. Na podstawie zdobytych informacji możesz wybrać kredyt inwestycyjny dla firm, który będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.

Gdy już wybierzesz kredyt inwestycyjny odpowiedni dla Ciebie, nie zapomnij o dokładnym przeczytaniu umowy i zapoznaniu się z warunkami kredytu.

Możesz również skorzystać z bezpłatnej konsultacji ekspertów kredytowych z Platinum Eye. Nie tylko pomożemy Ci znaleźć najlepszy kredyt inwestycyjny dla firm, ale również podpowiemy, jakie dokumenty należy przygotować i przejdziemy razem z Tobą przez całą procedurę pozyskiwania kredytu. Zapraszamy do kontaktu!

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
 • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

 • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem