Drugi kredyt hipoteczny 2021 - eksperci wyjaśnią

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Drugi kredyt hipoteczny 2021 - eksperci wyjaśnią Drugi kredyt hipoteczny 2021 - eksperci wyjaśnią

Drugi kredyt hipoteczny - czy mogę na niego liczyć i czy warto go wziąć?

Nie ma żadnych ograniczeń, jeżeli chodzi o liczbę kredytów hipotecznych, z których chciałbyś skorzystać. Jedyne co Cię ogranicza, to Twoja zdolność kredytowa i możliwość ustanowienia zabezpieczeń dla banku. Formalności i procedura będą mniej więcej takie same, jak w przypadku pierwszego kredytu, chyba że bank zmieni zasady lub będziesz korzystać z kredytu hipotecznego w innym banku. Chcesz sprawdzić aktualną zdolność kredytową i sprawdzić, czy dostaniesz drugi kredyt? Eksperci kredytowi z Platinum Eye z chęcią pomogą Ci znaleźć odpowiedź na te pytania.

Drugi kredyt hipoteczny - wkład własny i zdolność kredytowa

Kolejna hipoteka to obciążenie, które zmniejszy Twoją zdolność kredytową. Bank bez wątpienia zweryfikuje to, czy stać Cię na tak duży comiesięczny wydatek. Przede wszystkim bank sprawdzi, na jakim poziomie kształtują się Twoje dochody i czy są na tyle duże, by udźwignąć drugi kredyt hipoteczny. Sprawdzone będą również Twoje inne wydatki. Wpływ na decyzję banku będzie miała również wysokość wniesionego przez Ciebie wkładu własnego.

Obowiązkowy wkład własny wynosi od 10% do 20% wartości wybranej nieruchomości. Im wyższy będzie Twój wkład własny, tym wyższa będzie Twoja zdolność kredytowa i tym większe prawdopodobieństwo, że decyzja banku będzie pozytywna. Co więcej, im wyższy wkład własny, tym niższe raty i mniejsze koszty kredytu. Klienci z wysokim wkładem własnym są zawsze mile widziani przez bank.

Drugi kredyt hipoteczny – kiedy warto wziąć

Jest kilka powodów, dla których klienci decydują się na zaciągnięcie drugiego kredytu hipotecznego. Najczęściej ma to miejsce, gdy:

 • pierwszy kredyt został spłacony w całości lub w dużej części,
 • klient chce kupić kolejną nieruchomość w celach inwestycyjnych (np. żeby wyremontować i drożej sprzedać w przyszłości lub pod wynajem),
 • dom/mieszkanie wymagają kosztownego remontu,
 • klienci chcą kupić mieszkanie dla swoich dzieci i ułatwić im start w dorosłe życie,
 • w planach jest przeprowadzka do innego miasta, np. gdy zmieniamy pracę.

Pamiętaj, że gdy np. bierzesz kredyt hipoteczny na remont i chcesz dodatkowo obciążyć jedną hipotekę, to pamiętaj że wartość zabezpieczenia nie może być niższa wartość wszystkich kredytów.

Drugi kredyt hipoteczny w innym banku – czy jest możliwy?

Kolejny kredyt hipoteczny możesz oczywiście wziąć w innym banku, niż w tym, w którym zaciągnąłeś pierwsze zobowiązanie. Nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań. Ważne, żeby wybrać taki kredyt hipoteczny, który jest dla Ciebie korzystny. Zanim podejmiesz decyzję, przeanalizuj oferty banków. W prześwietleniu ofert pomoże Ci ekspert kredytowy z Platinum Eye.

Musisz jednak pamiętać o jednej rzeczy. Nie ma problemu, gdy drugi kredyt hipoteczny chcesz wziąć na kolejne mieszkanie lub dom. Natomiast, gdy chcesz obciążyć kolejną hipoteką obecną nieruchomość, to inny bank może mieć problem, jeżeli chodzi o pierwszeństwo w dochodzeniu roszczeń, które ma w tym momencie bank od pierwszego kredytu hipotecznego. Jeśli bank stwierdzi, że ponosi zbyt duże ryzyko, to może odmówić Ci kredytu. Dlatego zadłużenie w banku, w którym pierwotnie wziąłeś kredyt hipoteczny, może być łatwiejsze, ponieważ:

 • najprawdopodobniej nie będziesz musiał po raz drugi donosić części zaświadczeń i innych dokumentów, jeżeli nie minęło zbyt wiele czasu od podpisania pierwszej umowy kredytowej,
 • jeśli spłacasz raty regularnie, to dla banku jesteś wiarygodnym klientem i chętniej udzieli Ci drugiego kredytu,
 • łatwiej będzie Ci zapanować nad zobowiązaniami wobec jednej instytucji finansowej.

Podsumowując: jak najbardziej możesz wziąć drugi kredyt hipoteczny. Wszystko zależy do Twojej determinacji i możliwości finansowych. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na ekspertów kredytowych Platinum Eye.

Eksperci Platinum Eye to wiele możliwości - współpracujemy z kilkunastoma dużymi bankami w Polsce. Dzięki czemu prezentujemy wiele możliwości finansowania. Możesz zaoszczędzić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, na swoim kredycie! Porozmawiaj z ekspertem, umów się na spotkanie >

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

 

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
 • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

 • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem