Połącz kredyty
w jedną, niższą ratę

Kredyty konsolidacyjne

Przeanalizujemy Twoje umowy i wynegocjujemy z bankiem jeden lepszy, tańszy kredyt. Czy wiesz, że 7 na 10 umów kredytowych jest zawyżonych?

Zapytaj eksperta o szczegóły lub nie czekaj i zadzwoń
(+48) 509 868 826 dni robocze w godzinach 8:00-16:00

Dlaczego kredyt konsolidacyjny z Platinum Eye? Korzyści dla Ciebie

Optymalizacja spłaty

Nasz ekspert przejrzy zawarte przez Ciebie umowy kredytowe i przedstawi plan działania. Zamiast płacić odsetki za każdy kredyt, który masz, zapłać za jeden.

Oszczędność pieniędzy

Kredyt konsolidacyjny to jedna niska rata zamiast kilku. Pomożemy odzyskać część kosztów ze spłaconych rat. Zobacz, czy rata Twojego kredytu może być niższa.

Wygoda

Dzięki temu, że nasi eksperci są mobilni to Ty decydujesz, kiedy i gdzie porozmawiamy o finansach. Zagwarantujemy Ci łatwe i szybkie dopełnienie wszelkich formalności. Oszczędność czasu i wygoda.

Wynegocjuj z ekspertem najtańszy kredyt konsolidacyjny

Porównując oferty najlepszych banków w Polsce

Jakiej kwoty potrzebujesz?
Na jaki okres rozłożyć spłatę?

Oto 3 najlepsze oferty kredytów konsolidacyjnych

Najniższa rata wynosi-,-- zł

Wyniki wyszukiwania

Nie zwlekaj!
Uzyskaj najkorzystniejszy kredyt z ekspertami Platinum Eye!

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Zapytaj eksperta

Bezpłatne sprawdzenie zdolności kredytowej

Sprawdź zdolność

Jak wygląda proces otrzymania kredytu z Platinum Eye?

Zrobimy wszystko, aby ten proces był szybki i łatwy

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami

Zamów rozmowę oddzwonimy!

Zamów eksperta

Jeśli wolisz...Zadzwoń do nas

(+48) 509 868 826 dni robocze w godzinach 8:00-16:00

Sukcesy Platinum Eye

nr 1 w Polsce w
Kredytach gotówkowych

2016, 2017, 2018
Expander

700 000 000 zł
uruchomionych kredytów

dzięki doświadczeniu ekspertów

130 000 000 zł
zaoszczędzili klienci

dzięki negocjacjom ekspertów

Ponad 35 000
zadowolonych klientów 

obsłużonych przez ekspertów

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Jest to scalenie wszystkich Twoich kredytów w jeden, mając na celu zmniejszenie Twoich comiesięcznych zobowiązań i ułatwienia w ich spłacie.

Kiedy opłaca się wziąć kredyt konsolidacyjny?

Wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych i od tego, czego naprawdę oczekujesz. Głównym celem konsolidacji kredytów i pożyczek, jest obniżenie sumy wszystkich Twoich zobowiązań. Druga korzyść to połączenie wszystkich rat w jedną, dzięki czemu musisz pamiętać tylko o jednej spłacie miesięcznie.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny?

Warto skorzystać z bezpłatnej pomocy eksperta kredytowego, który pomoże Ci znaleźć najtańszą ofertę kredytu konsolidacyjnego oraz zajmie się wszelkimi formalnościami.

Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny?

Tak można to zrobić. Kredytobiorca decyduje się na takie rozwiązanie wtedy, gdy kredyt zaciągnął kilka lat wcześniej i obecne oferty bankowe pozwalają uzyskać o wiele korzystniejsze warunki - to dobry sposób na optymalizację kosztów.

Dla kogo jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla osób mających problemy ze spłatą zobowiązań lub dla tych, którzy wolą mieć je w postaci jednej raty.

Czy współpraca z ekspertem finansowym jest darmowa?

Tak, współpraca z ekspertem kredytowym Platinum Eye jest darmowa. Za naszą pracę zapłaci bank. Dlaczego? Nasze rozwiązanie zmniejsza koszty obsługi kredytu po stronie banku. Dodatkowo wynegocjujemy dla Ciebie najlepsze warunki kredytu. Wykorzystujemy sprawdzone, wypracowane przez lata strategie negocjacyjne.

Eksperci finansowi - Porady - Platinum eye

Kredyty konsolidacyjne - porady ekspertów finansowych

Kredyt konsolidacyjny co to?

Wielu z klientów zastanawia się nad definicją produktu finansowego, jakim jest kredyt konsolidacyjny. Kredyt konsolidacyjny co to? Krótko mówiąc, kredyt konsolidacyjny jest to specyficzny rodzaj kredytu, który zaciągamy na spłatę innych zobowiązań. Jest to dobry produkt w przypadku, gdy:

 1. Masz dużo kredytów, chcesz zmniejszyć kwotę miesięcznej raty i płacić wszystko w jednym terminie.
 2. Zaczynasz mieć problem ze spłatami swoich zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych to bardzo dobre rozwiązanie Twoich problemów finansowych.

Kredyty konsolidacyjne mają na celu zmniejszenie Twoich comiesięcznych zobowiązań i ułatwienia w ich spłacie. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, będziesz miał możliwość spłaty wszystkich swoich kredytów tylko jednym przelewem i w jednym terminie.

Na Twoje pytanie - kredyt konsolidacyjny co to - odpowiadamy, że jest to scalenie wszystkich Twoich kredytów w jeden.

Kredyt konsolidacyjny czy warto?

Kredyt konsolidacyjny co to? Czy warto go wziąć? Czy to będzie dla mnie opłacalne? Te oraz inne pytania pojawiają się w przypadku tego produktu. Postaramy się na nie odpowiedzieć i rozwiać Twoje wątpliwości. Jednak od razu musimy zaznaczyć, że wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych i od tego, czego naprawdę oczekujesz. Głównym celem konsolidacji kredytów i pożyczek, jest obniżenie sumy wszystkich Twoich zobowiązań. Druga korzyść to połączenie wszystkich rat w jedną, dzięki czemu musisz pamiętać tylko o jednej spłacie miesięcznie. Nie musisz zajmować sobie głowy wieloma spłatami, alb martwić się, że zapomnisz o którejś z nich.

Podsumowując:

 • Twoja rata miesięczna jest niższa i płacisz mniej.
 • Ratujesz swój domowy budżet,
 • Optymalizujesz swoje koszty.

Jeżeli zależy Ci na usystematyzowaniu swoich wydatków i obniżeniu kosztów, zdecyduj się na najlepszy kredyt konsolidacyjny w placówce bądź kredyt konsolidacyjny online. Kredyt konsolidacyjny przez Internet to dobra opcja dla zabieganych.

Pamiętaj, że w wyborze kredytu konsolidacyjnego online lub kredytu konsolidacyjnego w siedzibie instytucji finansowej pomogą Ci eksperci kredytowi. Warto skorzystać z bezpłatnej pomocy eksperta kredytowego, który pomoże Ci znaleźć najtańszą ofertę kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny co to? To najlepszy sposób na zmniejszenie rat i ustabilizowanie Twojego budżetu.

Kredyt konsolidacyjny - mechanizm działania

Zapewne już wiesz, że bank nie działa charytatywnie i chce zarobić. Jaka jest korzyść dla banków, które proponują kredyty konsolidacyjne?

Jeśli chcesz wiedzieć, co to jest kredyt konsolidacyjny, musisz przede wszystkim poznać jego mechanizm. Bank oferując Ci kredyt konsolidacyjny, wydłuża okres spłaty Twoich zobowiązań. Zyskujesz Ty, bo miesięcznie płacisz mniej, ale zyskuje również bank. Płacąc dłużej, zapłacisz więcej odsetek do banku. Prawda jest taka, że kredyty konsolidacyjne są droższe niż suma wszystkich Twoich obecnych zobowiązań. Żeby zminimalizować koszty, warto wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny.

Mimo tego, że sumarycznie kredyt konsolidacyjny jest droższy, należy podkreślić zalety takiego rozwiązania. Są one następujące:

 • niższe miesięczne wydatki i odciążenie Twojego budżetu domowego,
 • unikasz ryzyka, że staniesz się z miesiąca na miesiąc niewypłacalny,
 • utrzymasz pozytywną historię kredytową i unikniesz wpisu do BIK,
 • w przyszłości będziesz miał szansę na skorzystanie z kolejnego kredytu lub pożyczki.

Jeżeli wybierzesz kredyt konsolidacyjny, procedura jego przyznania jest dość prosta. Możesz uprościć drogę do kredytu i wybrać kredyt konsolidacyjny online. W obecnych czasach większość spraw możesz załatwić przez Internet.

Kredyt konsolidacyjny - oferta dla zadłużonych i nie tylko

Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony przede wszystkim dla:

 • klientów, którzy zaczynają mieć problem ze spłatą swoich zobowiązań,
 • klientów, którzy chcą uporządkować swoje finanse i spłacać wszystko jedną ratą.

Ważne! Zacznij starać się o kredyt konsolidacyjny w banku lub kredyt konsolidacyjny pozabankowy w momencie, gdy jeszcze spłacasz raty w terminie. Kredyty konsolidacyjne są przeznaczone głównie dla klientów z pozytywną historią kredytową.

Żeby otrzymać kredyt konsolidacyjny, trzeba spełnić określone warunki. Wszystko zależy też od tego, czy skorzystasz z oferty banku, czy zdecydujesz się na kredyt konsolidacyjny pozabankowy. Możesz udać się do placówki banku lub zaciągnąć kredyt konsolidacyjny przez Internet. Jak już pisaliśmy kredyt konsolidacyjny online to bardzo wygodna opcja. Niezależnie od tego, w jaki sposób złożysz wniosek, bank sprawdzi, czy jesteś wiarygodnym klientem. Jeżeli jesteś wpisany do BIK, masz jeszcze szansę skorzystać z kredytu konsolidacyjnego pod warunkiem, że masz dodatkowe zabezpieczenie.

Zdarza się jednak, że wpadliśmy już w kłopoty finansowe i szukamy wyjścia z sytuacji. Rozwiązaniem może być skorzystanie z oferty parabanku. Musisz jednak wiedzieć, że kredyty konsolidacyjne pozabankowe są z reguły dużo droższe, niż te oferowane przez banki.

Kredyt konsolidacyjny pozabankowy jest oferowany dla osób zadłużonych i takich, co mają negatywną historię kredytową, a nawet komornika na karku. Korzystając z takiego rozwiązania, przygotujmy się na wysokie koszty obsługi naszego zadłużenia. Jeżeli skorzystasz mądrze z takiej oferty, możesz wyjść z kłopotów.

Bez wątpienia warto skorzystać ze wsparcia eksperta kredytowego, który pomoże Ci znaleźć kredyt konsolidacyjny, odpowiadający Twoim potrzebom. Niezależnie, czy chcesz zmniejszyć koszty, czy znaleźć kredyt konsolidacyjny pozabankowy, możesz liczyć na fachową pomoc eksperta finansowego. Ekspert kredytowy nie tylko podpowie Ci, który kredyt konsolidacyjny będzie dla Ciebie najkorzystniejszy, ale również przeanalizuje Twoją umowę, pomoże w wypełnieniu wniosku i skompletowaniu dokumentów. Na Twoje życzenie będzie również negocjował warunki umowy.

Konsultacje eksperta kredytowego polecamy, szczególnie gdy masz kłopoty finansowe i musisz skorzystać z kredytu konsolidacyjnego pozabankowego. Kredyt konsolidacyjny pozabankowy jest o wiele droższy, choć łatwiej dostępny. Ekspert kredytowy podpowie Ci z usług, jakiego parabanku możesz skorzystać, tak aby nie wpędzić się w kolejne długi i wysokie koszty, które mogą Cię przerosnąć. Sprawdzi również Twoją umowę z instytucją pozabankową, tak żebyś mógł negocjować niekorzystne dla Ciebie zapisy. Niektóre parabanki działają na granicy prawa, dlatego pomoc eksperta kredytowego jest w tym momencie niezbędna.

Jakie są rodzaje kredytów konsolidacyjnych?

Na rynku możemy spotkać kilka rodzajów kredytów konsolidacyjnych. Są to:

 • kredyt konsolidacyjny gotówkowy,
 • kredyt konsolidacyjny hipoteczny,
 • kredyt konsolidacyjny bez hipoteki i zobowiązań,
 • kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Opiszemy krótko każdy z nich, tak żebyś mógł wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny.

1. Kredyt konsolidacyjny hipoteczny

Żeby starać się o taki kredyt, musisz posiadać zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Właścicielem możesz być Ty lub wskazana przez Ciebie osoba, która poręczy Twój kredyt konsolidacyjny.

 • Zalety: Możliwość pozyskania wysokiej kwoty na bardzo długi okres. Taki kredyt możesz otrzymać nawet na 30 lat.
 • Wady: Bardzo długa procedura i dużo formalności. Cały proces może potrwać nawet miesiąc, licząc od momentu złożenia wniosku.

2. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy

Jest to najpopularniejsza forma kredytu konsolidacyjnego.

 • Zalety: Mało formalności, szybka decyzja banku. Przeznaczony dla klientów z pozytywną historią kredytową. W tym przypadku możesz starać się o kredyt konsolidacyjny przez Internet. Wystarczy Twoje oświadczenie o dochodach.
 • Wady: Kredyty konsolidacyjne gotówkowe są droższe niż kredyty konsolidacyjne zabezpieczone hipoteką.

3. Kredyt konsolidacyjny bez hipoteki i zabezpieczeń

Możesz skorzystać z niego, gdy chcesz spłacić zadłużenia konsumpcyjne.

 • Zalety: Szybka decyzja, nawet w 1 dzień. Możliwość skorzystania z kredytu konsolidacyjnego online.
 • Wady: Kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń jest udzielany na niewielkie kwoty.

4. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Dla klientów z negatywną historią kredytową. Taki kredyt otrzymasz w parabanku.

 • Zalety: Możesz się o niego starać nawet z negatywną historią w BIK, a nawet gdy masz zajęcia komornicze.
 • Wady: Bardzo wysokie odsetki i koszty związane z kredytem konsolidacyjnym.

Kredyt konsolidacyjny gdzie najłatwiej dostać?

Już wiesz, co to jest kredyt konsolidacyjny. Z tą wiedzą możesz iść po kredyt do placówki albo starać się o kredyt konsolidacyjny online. Większość formalności można w obecnych czasach załatwić przez Internet.

Kredyt konsolidacyjny przez Internet załatwisz szybko i bez wychodzenia z domu. Nie dotyczy to przypadków, gdy starasz się o bardzo wysokie kwoty lub chcesz załatwić kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką.

Kredyt konsolidacyjny online - procedura:

 • Zacznij od skorzystania z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego. Sprawdź, jaka kwota będzie Ci potrzebna i jak będzie wyglądać Twoja miesięczna rata. Wpisz oczekiwane parametry kredytu konsolidacyjnego, kwotę Twojego obecnego zadłużenia, jego oprocentowanie i termin spłaty. Kalkulator dokona stosownych obliczeń, a Ty będziesz mógł wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny.
 • Wypełnij wniosek o kredyt konsolidacyjny. Przygotuj w tym celu wszystkie niezbędne informacje o rodzaju zatrudnienia, zaświadczenia o dochodach i dane osobowe. W przypadku, gdy starasz się o niską kwotę, wystarczy oświadczenie o dochodach. Gdy jesteś emerytem lub rencistą, musisz dostarczyć ostatni dowód wypłaty świadczenia.
 • Przygotuj wszystkie niezbędne informacje o zobowiązaniach, które chcesz skonsolidować. Będziesz musiał przekazać do banku umowy kredytowe, harmonogramy spłat i dowody spłaty rat. Na tej podstawie bank ustali, jaka kwota będzie Ci potrzebna i spłaci Twoje dotychczasowe zobowiązania.

Już na etapie poszukiwań zalecamy skorzystanie z bezpłatnych usług eksperta kredytowego. Ekspert kredytowy ma dużą wiedzę i doświadczenie, a interes klienta jest dla niego na pierwszym miejscu. Ekspert finansowy jest również na bieżąco ze wszystkimi promocjami na rynku i bez wątpienia wskaże Ci najlepsze oferty. Zbada wstępnie Twoją zdolność kredytową i podpowie Ci, na jaki kredyt konsolidacyjny możesz liczyć. Specjalista finansowy pomoże Ci również skompletować dokumenty i wypełnić wniosek. Jeśli starasz się o kredyt konsolidacyjny online, możecie wysłać wszystko przez Internet.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych i bez zdolności kredytowej

Zanim bank przyzna Ci jakikolwiek kredyt, zbada Twoją zdolność kredytową i prześwietli informacje o Tobie w BIK. Możesz starać się, co prawda o kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej, ale tylko pod warunkiem, gdy swoje zobowiązania spłacałeś na czas. Bank wydłuży Ci spłatę Twoich zobowiązań i skonsoliduje je w jedną niższą ratę. Jeżeli w BIK widnieje informacja, że spóźniałeś się z ratami, uzyskanie kredytu konsolidacyjnego w banku będzie praktycznie niemożliwe.

Pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych i bez BIK możesz otrzymać natomiast w parabanku. Nawet jeśli Twoja historia kredytowa jest daleka od doskonałości, możesz starać się o taki kredyt. Musisz się jednak liczyć wtedy z dużo wyższymi kosztami.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny lub najtańszą pożyczkę konsolidacyjną znajdziesz, korzystając z kalkulatorów i porównywarek finansowych.

Oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych i inne parametry

Żeby znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny, w pierwszej kolejności sprawdzamy jego oprocentowanie. To właśnie ten parametr głównie wpływa na wysokość Twojej miesięcznej raty. Zazwyczaj oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego wynosi od 6% do 10%.

O kosztach kredytu decydują również inne parametry. Nie zawsze najniższe oprocentowanie oznacza najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny. Jeśli chcesz dowiedzieć się, który kredyt konsolidacyjny jest najtańszy, musisz sprawdzić jego RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. RRSO zawiera również takie elementy jak prowizja, czy koszty przygotowawcze. Dopiero na podstawie RRSO wybierasz najtańszy kredyt konsolidacyjny.

Możesz przykładowo sprawdzić ofertę ING kredyt konsolidacyjny albo ofertę kredytów konsolidacyjnych Alior Banku, czy też Santander Banku.

Czy wszystkie kredyty możemy skonsolidować?

Kredyt konsolidacyjny ma tę zaletę, że możemy nim spłacić wszystkie zobowiązania, a nie tylko kredyty gotówkowe, czy pożyczki.

 1. Limit w koncie i karta kredytowa. Banki traktują te dwa produkty, jak każde inne zobowiązanie i bez problemu można je skonsolidować.
 2. Konsolidacja kredytu konsolidacyjnego - czy jest możliwa? Konsolidacja kredytów konsolidacyjnych jest nie tylko możliwa, ale jest to również doskonała propozycja dla osób, które chcą spłacać kredyt na korzystniejszych warunkach. O takim rozwiązaniu możemy pomyśleć np. w środowisku niskich stóp procentowych. Dzięki temu możesz obniżyć koszty swojego zobowiązania. Jeśli od momentu poprzedniej konsolidacji skorzystałeś z innych kredytów lub pożyczek, możesz je na nowo skonsolidować z obecnym kredytem konsolidacyjnym.
 3. Konsolidacja kredytów firmowych. Banki mają również ofertę kredytów konsolidacyjnych dla firm. Co do zasady działają tak samo, jak kredyty dla klientów indywidualnych. Różnica polega na rodzaju dokumentów, które musisz razem z wnioskiem przekazać do banku.

Są one następujące:

 • Kopia wpisu do ewidencji działalności gospodarczej lub aktualny odpis z KRS.
 • Zaświadczenie z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami i podatkami.

Jako przedsiębiorca również możesz skorzystać z oferty parabanków.

Jak znaleźć najlepsze kredyty konsolidacyjne

Kredyt konsolidacyjny gdzie najłatwiej dostać i znaleźć? Zarówno na stronach internetowych banków, jak i stronach poświęconym finansom, możesz skorzystać z narzędzi, które Ci to ułatwią. Obecnie dużo łatwiej jest znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy eksperta finansowego to najprostsza droga. 

1. Ekspert finansowy kredyt konsolidacyjny

Ekspert kredytowy nie tylko podpowie Ci, który kredyt konsolidacyjny będzie dla Ciebie najkorzystniejszy, ale również przeanalizuje Twoją umowę, pomoże w wypełnieniu wniosku i skompletowaniu dokumentów. Na Twoje życzenie będzie również negocjował warunki umowy.

2. Porównywarki kredytów konsolidacyjnych

Porównywarka kredytów konsolidacyjnych to bardzo użyteczne narzędzie, która zbiera dane z banków i innych instytucji finansowych, a także przedstawia je w czytelny i jasny dla każdego sposób. Dzięki takiej porównywarce sprawdzisz ofertę różnych banków, w tym ofertę ING kredyt konsolidacyjny, PKO BP kredyt konsolidacyjny, Alior Bank kredyty konsolidacyjny i wiele innych.

Korzystając z narzędzia, jakim jest porównywarka, możesz dowolnie sortować dane, czy znaleźć informacje o oprocentowaniu, RRSO, czy prowizji.

Możesz też dokonać symulacji całkowitej kwoty do spłaty, która zawiera wszystkie elementy stanowiące koszt kredytu. Pamiętaj, że będzie to kwota orientacyjna, a bank może ostatecznie zaproponować inne warunki.

3. Kalkulator kredytu konsolidacyjnego

Jest to kolejne i bardzo przydatne narzędzie, służące do weryfikacji oferty kredytów konsolidacyjnych. W jaki sposób zweryfikujesz oferty i znajdziesz najlepszy kredyt konsolidacyjny? Wystarczy, że do kalkulatora wpiszesz takie parametry Twoich zobowiązań, jak: kwota, okres, spłaty, czy też oprocentowanie.

Kolejny krok to wpisanie oczekiwanych parametrów kredytu konsolidacyjnego. Kalkulator dokona stosownych obliczeń i podpowie najkorzystniejsze oferty kredytów konsolidacyjnych. Dowiesz się również, jaką ratę będziesz płacić, wybierając konkretną propozycję. Dzięki temu będziesz wiedział, czy kredyt konsolidacyjny jest dla Ciebie opłacalny.

4. Ranking kredytów konsolidacyjnych

Kredyt konsolidacyjny gdzie najłatwiej dostać ? Który będzie dla mnie korzystny i opłacalny? Na to pytania odpowie Ci ranking kredytów konsolidacyjnych. Czym to narzędzie różni się od kalkulatorów i porównywarek?

Rankingi kredytów konsolidacyjnych, to aktualizowana na bieżąco lista banków, które oferują najkorzystniejsze warunki. Dzięki temu jesteś na bieżąco ze wszystkimi najlepszymi ofertami. Bank, które są w czołówce, oferują najtańsze kredyty konsolidacyjne, biorąc pod uwagę takie parametry, jak oprocentowanie, czy RRSO.

Kredyt konsolidacyjny - zalety

Największe zalety kredytu konsolidacyjnego, to zamiana kilku rat w jedną, a także to, że możesz skonsolidować dosłownie wszystkie swoje zobowiązania. Niezależnie, czy masz kredyt gotówkowy, limit w koncie, czy kartę kredytową. Jednak są też i inne plusy takiego rozwiązania.

 1. Niższa miesięczna rata, która pozwoli Ci na podreperowanie budżetu domowego i na komfort psychiczny.
 2. Kredyt konsolidacyjny umożliwia wydłużenie okresu kredytowania. Płacisz sumarycznie więcej odsetek, ale za to rata miesięczna jest dużo niższa.
 3. Negocjowanie lepszych warunków w przypadku gdy przechodzisz do innego banku. Bank chcąc pozyskać nowego klienta, może zaoferować Ci preferencyjne warunki kredytowania. Możesz również ustalić od razu wygodną dla siebie datę spłaty. Pamiętaj, że lepsze warunki mogą wiązać się z koniecznością założenia konta lub nabycia dodatkowych produktów bankowych.
 4. Jeżeli pozwoli Ci na to Twoja zdolność kredytowa, możesz dobrać dodatkową gotówkę. Jest to procent od kwoty, którą konsolidujesz.

Kredyt konsolidacyjny - wady

Wadą kredytu konsolidacyjnego są jego koszty, które sumarycznie przewyższają koszty obecnych zobowiązań. Po pierwsze, będziesz musiał znowu płacić prowizję za udzielenie kredytu, a po drugie koszt kredytu będzie wyższy, bo będziesz go spłacać dłużej. Nasza rada jest taka, żeby negocjować z bankiem warunki przyznania kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt konsolidacyjny - jaki bank?

Kredyt konsolidacyjny – gdzie najłatwiej dostać? Zapewne po części już znasz odpowiedź na to pytanie i potrafisz korzystać z dostępnych narzędzi. Weźmiemy pod lupę oferty kilku banków.

1. Kredyt konsolidacyjny PKO BP

Nazywany jest również pożyczką. Oprócz konsolidacji zobowiązań możesz starać się o dodatkową gotówkę w wysokości nawet 25% konsolidowanej kwoty. Nie tylko spłacasz obecne kredyty, ale otrzymujesz do dyspozycji dodatkowe środki. Na stronie PKO BP masz również dostęp do kalkulatora kredytów konsolidacyjnych.

2. Kredyt konsolidacyjny w mBanku:

 •  zaciągany jest bez hipoteki,
 • • okres spłaty do 96 miesięcy,
 • • całkowita kwota zobowiązania to maksymalnie 180 000 zł.
 • • Dodatkowa gotówka, nawet do 100% sumy skonsolidowanych kredytów.

3. ING kredyt konsolidacyjny

Jego atut to minimum formalności.

4. Alior Banku kredyt konsolidacyjny

 • decyzja i wypłata w jeden dzień,
 • maksymalna kwota kredytu to 200 000 zł.

5. Santander kredyt konsolidacyjny:

 • bezpłatny dostęp do dokumentacji kredytowej,
 • przypomnienia SMS.

6. Eurobank kredyt konsolidacyjny:

 • udzielany na 180 miesięcy,
 • wakacje kredytowe po 6 miesiącach.

7. Kredyt konsolidacyjny Millenium:

 • Polisa Bezpieczna Pożyczka chroni Cię w przypadku choroby, czasowej lub całkowitej niezdolności do pracy, a także, gdy stracisz źródło dochodu.

Oferta banków jest bardzo zróżnicowana. Możesz wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny lub z dodatkowymi opcjami jak wakacje kredytowe, czy ubezpieczenie.

Kredyt konsolidacyjny w czasie pandemii koronowirusa - PRZECZYTAJ!

Eksperci kredytowi z Platinum Eye wciąż pracują dla Ciebie. Robimy to zdalnie i Ciebie też zachęcamy do pozostania w domu. Wiele osób będzie dysponować mniejszym budżetem. Wirus ma niestety bardzo negatywny wpływ na nasze dochody i możliwości zarobkowania. Jest to dobry moment na wybór kredytu konsolidacyjnego i zmniejszenie naszych rat. Warto podkreślić, że Rada Polityki Pieniężnej znów obniżyła stopy procentowe.

Zachęcamy Cię do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem e-mail. Wskażemy Ci banki, które mają w ofercie kredyt konsolidacyjny online i umożliwiają załatwienie wszystkich formalności bez wychodzenia z domu.

Teraz gdy już znasz odpowiedź na pytanie, co to jest kredyt konsolidacyjny, będzie Ci łatwiej podjąć decyzję.

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
 • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

 • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem