Porównamy ofertę kredytową
najlepszych banków firmowych

Kredyty dla firm

Wynegocjujemy najkorzystniejszy kredyt.

Zapytaj eksperta o szczegóły lub nie czekaj i zadzwoń
(+48) 509 868 826 dni robocze w godzinach 8:00-16:00

Dlaczego kredyt firmowy Platinum Eye? Korzyści dla Ciebie

Analiza rynku

Nie musisz już biegać po bankach i porównywać ofert. W jednym miejscu porównasz ofertę czołowych banków w Polsce, wskażemy Ci najlepszy kredyt dopasowany do możliwości Twojej firmy. Czy wiesz, że 7 na 10 kredytów jest zawyżonych?!

Oszczędność pieniędzy

Współpraca z ekspertem finansowym nic nie kosztuje. Za naszą pracę zapłaci bank, w którym wspólnie wynegocjujemy najlepszą ofertę. Dlaczego? Nasze rozwiązanie zmniejsza koszty obsługi kredytu po stronie banku. Wykorzystujemy sprawdzone, wypracowane przez lata strategie negocjacyjne.

Wygoda

Dzięki temu, że nasi eksperci są mobilni to Ty decydujesz, kiedy i gdzie porozmawiamy o finansach. Zagwarantujemy Ci łatwe i szybkie dopełnienie wszelkich formalności. Oszczędność czasu i wygoda.

Wynegocjuj z ekspertem najtańszy kredyt firmowy

Porównując oferty najlepszych banków w Polsce

Takie warunki uzyskasz tylko dzięki Platinum Eye

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Zapytaj eksperta

Bezpłatne sprawdzenie zdolności kredytowej

Sprawdź zdolność

Sukcesy z Platinum Eye?

nr 1 w Polsce w
Kredytach gotówkowych

2016, 2017, 2018
Expander

700 000 000 zł
uruchomionych kredytów

dzięki doświadczeniu ekspertów

130 000 000 zł
zaoszczędzili klienci

dzięki negocjacjom ekspertów

Ponad 35 000
zadowolonych klientów 

obsłużonych przez ekspertów

Jak działamy:

Zobacz co najczęściej wybierają inni:

Kredyt i leasing dla firm

Porównamy i wynegocjujemy najlepsze oferty.

Zapytaj eksperta

Pakiet zniżek na ubezpieczenia

do 50% na samochód,
do 40% na dom i mieszkanie
do 30% w Twojej firmie!

Zapytaj eksperta

Ubezpieczenie grupowe i PPK

Zadbaj o ludzi, zwiększ
zakres i obniż cenę.

Zapytaj eksperta

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami

Zamów rozmowę oddzwonimy!

Zamów eksperta

Jeśli wolisz...Zadzwoń do nas

(+48) 509 868 826 dni robocze w godzinach 8:00-16:00

Eksperci finansowi - Porady - Platinum eye

Kredyt dla firmy - Jak dostać - Najlepsze oferty - Platinum Eye

Kredyt dla firm - rodzaje kredytów i sposoby ich pozyskania

Założenie własnej firmy to dla wielu z nas spełnienie marzeń. Dzięki swojej firmie możemy się realizować, robić wszystko po swojemu, wykorzystywać swoje doświadczenia, a przede wszystkim możemy robić to, co kochamy. Dla wielu z nas własna firma kojarzy się przede wszystkim z niezależnością, wdrażaniem innowacyjnych pomysłów, czy też poczuciem kontroli nad własnym życiem.

Jeżeli myślimy o własnej firmie, to jednocześnie przychodzi od razu na myśl kredyt dla firm lub kredyt dla małych firm. Wszyscy wiemy, że kredyt dla firm jest właściwie niezbędny, jeśli nie mamy wystarczających środków na rozpoczęcie i rozkręcenie własnej działalności. Kredyt dla firm może być bardzo użytecznym narzędziem, jeśli będziemy korzystać z niego w rozsądny sposób.

Już na początku warto wspomnieć, że prowadząc małą firmę, warto zadłużać się z głową i wybierać najlepsze kredyty dla małych firm. Jak to zrobić? Warto skorzystać z dostępnych narzędzi, tj. kredyt dla firm kalkulator.

Jak działa kredyt dla firm kalkulator? Wpisz kwotę kredytu, okres kredytowania, oprocentowanie, a narzędzie kredyt dla firm kalkulator podpowie Ci, jaką miesięczną ratę będziesz płacił przy konkretnym zadłużeniu.

Jeżeli chodzi o kredyt dla firm, jest kilka rodzajów kredytów, z których mogą skorzystać małe lub nowe firmy. Kredyty dla małych firm dzielimy na: kredyt inwestycyjny dla małych firm, kredyt gotówkowy dla firm, kredyt konsolidacyjny dla firm zadłużonych, czy też kredyt samochodowy dla firm.

Po każdy z tych kredytów możesz udać się do placówki bankowej, ale również możesz skorzystać z opcji kredyt online dla firm. Kredyt online dla firm to świetna opcja dla zabieganych.

Obecnie kredyty dla małych firm są ogólnie dostępne. Po kredyty dla małych firm możesz udać się do wybranego banku lub innej instytucji finansowej. Kredyt dla firm to jednak nie jest prosta sprawa, zwłaszcza gdy zaczynasz działalność. Warto skorzystać wtedy z pomocy eksperta kredytowego, który dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu pomoże znaleźć Ci odpowiedni kredyt dla firm. Zapoznaj się z poniższym artykułem i dowiedz się, jakie są kredyty dla małych firm oraz kiedy i jak się o nie starać.

Kredyty inwestycyjne dla małych firm

Każda, nawet najmniejsza firma potrzebuje środków, żeby się rozwijać. Nie po to założyłeś firmę, żeby spocząć na laurach. Trzeba też pamiętać o konkurencji, o zmianach w upodobaniach konsumentów i o tym, że świat idzie do przodu. Innowacje, odpowiedni marketing, ciągłe podnoszenie jakości to klucz do sukcesu. Trudno jednak znaleźć środki z bieżącej działalności. Po pierwsze zapewne musisz opłacić wszystkie koszty i faktury, po drugie czekasz, aż wszyscy kontrahenci spłacą swoje zobowiązania. W zasadzie większość małych firm żyje od przelewu do przelewu. Firmy borykają się również z zatorami płatniczymi. Skąd zatem wziąć pieniądze na innowacje, nowe maszyny, czy specjalistyczny sprzęt? Warto wziąć pod uwagę kredyt dla firm. Dobrym rozwiązaniem jest kredyt inwestycyjny dla małych firm, który pomoże Ci sfinansować rozwój przedsiębiorstwa i zaplanowane inwestycje. Środki pozyskane z kredytu inwestycyjnego możesz przeznaczyć na:

 • Zakup sprzętu, niezbędnych narzędzi, maszyn i wyposażenia,
 • Wdrażanie nowych rozwiązań,
 • Badania i rozwój,
 • Zatrudnienie specjalistów,
 • Szkolenia pracowników,
 • Zakup uprawnień i licencji.

Małe i nowe firmy tak samo potrzebują dostępu do finansowania, jak firmy, które już są na rynku od dłuższego czasu i mają ugruntowaną pozycję. Jednak, czy można dostać kredyt dla firm, gdy dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z biznesem?

Kredyt inwestycyjny dla małych firm - jak dostać?

Jeżeli prowadzisz małą firmę, jak najbardziej możesz otrzymać kredyt inwestycyjny dla małych firm. Kredyt inwestycyjny dla małych firm ma to do siebie, że wymaga sporej liczby dokumentów i formalności również jest bardzo dużo. Banki chcą minimalizować swoje ryzyko i chcą się upewnić, że będziesz w stanie spłacać swoje zobowiązania. Pierwszy krok to wypełnienie i złożenie wniosku kredytowego w banku. We wniosku musisz wskazać cel, na jaki przeznaczysz pozyskane środki. Jest to bardzo ważna informacja dla banku. Pamiętaj, że kredyt inwestycyjny jest przyznawany zawsze na konkretny cel. Wniosek musi być prawidłowo wypełniony i zawierać prawdziwe informacje. Jeżeli zależy Ci na starannie wypełnionym wniosku, możesz poprosić o pomoc eksperta kredytowego. Kolejny ważny dokument to biznesplan, który stanowi załącznik do wniosku o kredyt dla firm. Biznesplan powinien zawierać takie informacje, jak:

 • Szczegółowo opisany plan inwestycji,
 • Wydatki, jaki musimy ponieść w ramach inwestycji, koszty każdego elementu inwestycji wraz ze specyfikacją techniczną.
 • Harmonogram,
 • Prognozowane zyski.

Biznesplan możesz zlecić profesjonalistom, a najlepiej firmie konsultingowej, która cieszy się dobrą opinią. Biznesplan przygotowany przez firmę konsultingową to dodatkowy koszt, ale warto go ponieść, ponieważ od dobrze przygotowanego biznesplanu zależy, czy otrzymamy kredyt inwestycyjny.

Bank podejmie decyzję na podstawie wniosku i załączonego biznesplanu. Analityk banku musi ocenić ryzyko związane z naszą inwestycją oraz to, czy inwestycja przyniesie określone zyski i zakończy się sukcesem. Bardzo często banki wymagają dodatkowego zabezpieczenia, np. w postaci nieruchomości. W przypadku, gdy starasz się o kredyt dla nowej firmy, która nie ma jeszcze historii kredytowej ani zdolności kredytowej, zabezpieczenie to jedyna opcja, żeby otrzymać kredyt inwestycyjny dla małych firm. Dzięki zabezpieczeniu w postaci nieruchomości możemy liczyć na większą kwotę kredytu.

W przypadku, gdy Twoja firma funkcjonuje na rynku już dłuższy czas, bank bardzo dokładnie sprawdzi Twoją zdolność kredytową, a także przeanalizuje deklaracje podatkowe, faktury i rachunki. Bank przyzna Ci kredyt na podstawie swojej oferty i wewnętrznych przepisów, ale weźmie również pod uwagę Twoją sytuację. Do każdej firmy bank podchodzi indywidualnie.

Coraz więcej banków ma w ofercie kredyt dla firm i kredyty dla małych firm. Jeśli nie wiesz, który wybrać skorzystaj z narzędzia kredyt dla firm kalkulator lub skonsultuj się z ekspertem kredytowym. Jest to bardzo ważne, ponieważ kredyt dla firm może być tańszy lub droższy. Nie warto ponosić dodatkowych kosztów, dlatego wspólnie z ekspertem kredytowym wybierzcie najtańszy kredyt dla firm.

Kredyt gotówkowy dla firm

Praktycznie każdy bank oferuje kredyt gotówkowy dla firm. Jeżeli zależy Ci na minimum formalności, a szybki kredyt dla firm, to jest to, czego szukasz, skorzystaj z kredytu gotówkowego dla firm.

Podstawowy warunek, żeby otrzymać kredyt gotówkowy dla firm, to prowadzenie działalności, co najmniej przez rok. Niektóre banki się wyłamują i wystarczy, że założyłeś firmę pół roku przed złożeniem wniosku o kredyt. Może się to wiązać jednak z większymi kosztami lub dodatkowymi zabezpieczeniami. Na szybki kredyt dla firm możesz liczyć, gdy starasz się o kredyt gotówkowy w banku, w którym masz konto. W takim wypadku możesz bez problemów starać się o kredyt online dla firm. Choć łatwiej pozyskać kredyt gotówkowy od inwestycyjnego, chociażby ze względu na brak konieczności przygotowywania biznesplanu, wciąż musimy dostarczyć do banku kilka dokumentów. Są to m.in.:

 • wpis do KRS lub CEIDG,
 • zaświadczenie REGON i NIP,
 • zaświadczenie o niezaleganiu z ZUS oraz Urzędu Skarbowego,
 • dokumentacja finansowa, deklaracje podatkowe i wyciągi z konta.

Warto wziąć pod uwagę to, że każdy bank prowadzi swoją politykę i rodzaj dokumentów, które musimy dostarczyć, może się różnić w zależności od banku.

Kredyt gotówkowy może Ci pomóc utrzymać Twoją firmę na powierzchni, a także wesprzeć rozwój Twojego przedsięwzięcia. Kredyt dla firm gotówkowy to bardzo istotny zastrzyk gotówki dla wielu firm i czasami może zastąpić kredyt inwestycyjny dla firm. Jest to rozwiązanie w przypadku, gdy zależy Ci na czasie lub nie chcesz przygotowywać pracochłonnych biznesplanów. Jednocześnie musisz pamiętać o tym, że taki kredyt bez sprecyzowanego celu i dodatkowych zabezpieczeń wiąże się z większym ryzykiem dla banku. Oznacza to w praktyce wyższe oprocentowanie i wyższe koszty kredytu. Zanim zdecydujesz się na taki kredyt dla firm, sprawdź miesięczną ratę i dodatkowe koszty. Musisz być pewien, że będziesz w stanie spłacić kredyt, a miesięczna rata nie będzie zbyt dużym obciążeniem.

Banków i instytucji finansowych, które oferują kredyt gotówkowy dla firm, jest bardzo dużo. Niektóre banki proponują nawet kilka rodzajów kredytów gotówkowych dla firm. Najprostsze i najszybsze rozwiązanie to zaciągnięcie kredytu w banku, w którym masz konto. Niekoniecznie to musi być jednak najkorzystniejsze rozwiązanie dla Ciebie. Na rynku mogą być oferty tańsze i łatwiej dostępne. Jak to sprawdzić? Możesz skonsultować się z ekspertem kredytowym, skorzystać z ogólnie dostępnych porównywarek finansowych lub z narzędzia kredyt dla firm kalkulator.

Szybki kredyt dla firm jest obecnie w zasięgu ręki większości osób prowadzących działalność. Większość formalności możesz załatwić przez Internet i bez konieczności odwiedzania placówki.

Kredyt konsolidacyjny dla firm zadłużonych

Kredyt konsolidacyjny dla firm zadłużonych to dobra opcja dla tych przedsiębiorców, którzy co prawda spłacają na czas swoje zobowiązania, ale ponoszą w związku z tym wysokie koszty. Jeżeli koszty zadłużenia są dla Ciebie zbyt wysokie i martwisz się, że niebawem możesz mieć problem z ich spłatą, skorzystaj z konsolidacji. Konsolidacja polega na scaleniu kilku kredytów w jeden kredyt dla firm. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdy:

 1. Masz dużo kredytów, chcesz zmniejszyć kwotę miesięcznej raty i płacić wszystko w jednym terminie.
 2. Zaczynasz mieć problem ze spłatami swoich zobowiązań. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych to bardzo dobre rozwiązanie Twoich problemów finansowych.

Kredyty konsolidacyjne mają na celu zmniejszenie Twoich comiesięcznych zobowiązań i ułatwienia w ich spłacie. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, będziesz miał możliwość spłaty wszystkich swoich kredytów tylko jednym przelewem i w jednym terminie. Możesz zdecydować się na kredyt konsolidacyjny zabezpieczony hipoteką lub kredyt konsolidacyjny gotówkowy. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych zabezpieczony hipoteką jest tańszy, ponieważ bank zmniejsza ryzyko w przypadku Twojej niewypłacalności. Kredyt konsolidacyjny najczęściej wydłuża okres spłaty, dzięki czemu Twoja rata kredytu będzie niższa niż wszystkie Twoje dotychczasowe zobowiązania. Decydując się na kredyt konsolidacyjny, możesz również starać się o dodatkowe środki, jeśli pozwoli Ci na to Twoja zdolność kredytowa.

W przypadku konsolidacji możesz skorzystać z opcji kredyt dla firm online. Coraz więcej banków oferuje kredyt dla firm online, co jest bardzo dużym udogodnieniem. Jeżeli zależy Ci na czasie, sprawdź, które banki mają w ofercie kredyt, który możesz w całości załatwić przez Internet.

Zanim wybierzesz kredyt konsolidacyjny, który zmniejszy koszty Twojego zadłużenia, sprawdź i porównaj oferty banków, korzystając z narzędzia kredyt dla firm kalkulator. Warto wybrać kredyt dla firm, który będzie miał możliwie najniższe koszty.

Podsumowując: Z kredytu konsolidacyjnego skorzystajmy:

 • Kiedy nasza płynność finansowa jest zagrożona.
 • Kiedy zaczynamy odczuwać brak środków finansowych. Konsolidacja może wiązać się z pozyskaniem dodatkowego wsparcia finansowego.
 • Kiedy zależy nam na podreperowaniu budżetu firmowego, zwiększeniu kontroli nad finansami firmy i zmniejszeniu ryzyka, że nie będziemy w stanie płacić swoich zobowiązań.

Kredyt samochodowy dla firm

Kredyt samochodowy dla firm to obecnie mniej popularna forma pozyskiwania środków na zakup samochodu. Praktycznie została wyparta przez leasing, który jest coraz bardziej popularny. Kredyt samochodowy może być dobrym rozwiązaniem dla małych firm lub osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Środki z kredytu muszą bezwzględnie zostać przeznaczone na zakup pojazdu. Nie musi to być samochód. Może to być motocykl, autobus, traktor, łódź, czy kamper. Pojazd może być nowy lub używany. Zabezpieczeniem kredytu samochodowego dla firm jest nabyty przez Ciebie pojazd. W jaki sposób bank się zabezpiecza w przypadku kredytu samochodowego? Może to być zastaw rejestrowy, dokonanie przewłaszczenia na zobowiązaniu, czy też cesja z polisy autocasco.

Dodatkowym zabezpieczeniem może być weksel, jeśli nie posiadasz rozdzielności majątkowej, jesteś wspólnikiem w spółce cywilnej, jawnej, prowadzisz firmę jako osoba fizyczna, albo jesteś komandytariuszem w spółce komandytowej. Bank w wymienionych przypadkach będzie wymagał podpisania przez Ciebie i współmałżonka weksla in blanco. Małżonek staje się wtedy poręczycielem.

Warunki dla kredytu samochodowego są o wiele bardziej rygorystyczne i skomplikowane niż np. w przypadku leasingu. Bank zanim przyzna Ci kredyt samochodowy, sprawdzi Twoją zdolność kredytową oraz informacje finansowe o Twojej firmie. Niektóre banki wymagają wniesienia wkładu własnego w wysokości 10% wartości kredytu. Większą szansę na kredyt samochodowy dla firm mają firmy, które są obecne na rynku przez dłuższy czas. Starając się o kredyt dla firm na zakup samochodu, musisz przedstawić:

 • Wypis z KRS lub CEIDG,
 • Zaświadczenie z ZUS i US o niezaleganiu ze składkami i podatkami,
 • Sprawozdania finansowe.

Kredyt samochodowy dla firm ma również swoje zalety. Należy do nich niższe niż w przypadku kredytu gotówkowego oprocentowanie, długi okres kredytowania, możliwość wcześniejszej spłaty rat lub ich zawieszenie, co nie jest możliwe w przypadku leasingu. Kiedy spłacisz wszystkie raty, stajesz się automatycznie właścicielem samochodu. W trakcie spłaty masz możliwość decydowania o pojeździe. Warto też wspomnieć, że decydując się na kredyt samochodowy, możesz dokonać odliczeń. Jest to możliwe, gdy za środki pozyskane z kredytu nabędziesz pojazd służbowy i zostanie on uznany za składnik majątku firmy.

Kredyt samochodowy na firmę odliczenia:

 • możliwość odliczenia podatku VAT (w całości lub w połowie),
 • możliwość amortyzacji samochodu (pod warunkiem, że okres używania pojazdu będzie dłuższy niż rok i będzie on służył celom prowadzonej działalności),
 • możliwość zaliczenia wszystkich opłat związanych z kredytem (prowizje, opłaty manipulacyjne, opłaty z tytułu ubezpieczenia, odsetki od kredytu) do kosztów uzyskania przychodu.

Amortyzacja jest możliwa w przypadku, gdy samochód z chwilą zawarcia umowy stał się własnością firmy. Kredyt samochodowy dla firm oferuje obecnie niewiele banków. Są to m.in. Idea Bank, Santander Consumer Bank, czy Toyota Bank. O wiele bardziej popularny staje się leasing, który jest elastyczną formą finansowania i wymaga mniej dokumentów i formalności.

Kredyt dla firm - podsumowanie

Niezależnie od tego, który kredyt dla firm wybierzesz i jakie masz aktualnie potrzeby przed podjęciem decyzji, sprawdź oferty co najmniej kilku banków. Przede wszystkim wykorzystaj swoją pozycję negocjacyjną, ponieważ banki są bardzie otwarte na rozmowy z klientami firmowymi. Warto skorzystać z pomocy doświadczonego eksperta kredytowego, który pomoże znaleźć Ci najlepszą i najtańszą ofertę kredytu dla firm.

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
 • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

 • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem