Finansujemy każdy samochód

Leasing samochodu dla firm

Elastyczne warunki - raty dostosowane do Twoich możliwości! Leasing samochodów używanych i nowych.

Zapytaj eksperta o szczegóły lub nie czekaj i zadzwoń
(+48) 509 868 826 dni robocze w godzinach 8:00-16:00

Leasing z Platinum Eye

Leasing - co możesz zyskać?

Sprawdź, co zyskasz z naszymi ekspertami

Takie warunki uzyskasz tylko dzięki Platinum Eye

Ubezpieczenie w 5 minut przez telefon!

Zamów rozmowę

Nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna.

(+48) 509 868 826

Jak działamy:

Zobacz co najczęściej wybierają inni:

Kredyt i leasing dla firm

Porównamy i wynegocjujemy najlepsze oferty.

Zapytaj eksperta

Pakiet zniżek na ubezpieczenia

do 50% na samochód,
do 40% na dom i mieszkanie
do 30% w Twojej firmie!

Zapytaj eksperta

Ubezpieczenie grupowe i PPK

Zadbaj o ludzi, zwiększ
zakres i obniż cenę.

Zapytaj eksperta

Dlaczego pakiet Platinum?

Diamenty Forbesa

obsługa 3 firm
z pierwszej 100-ki

Ponad 6000
obsłużonych osób

w pakiecie Platinum

62 ekspertów

do dyspozycji
Twojej Firmy
Współpraca z czołowymi

Uczelniami wyższymi

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami

Zamów rozmowę oddzwonimy!

Zamów eksperta

Jeśli wolisz...Zadzwoń do nas

(+48) 509 868 826 dni robocze w godzinach 8:00-16:00

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Na czym polega i jak działa leasing samochodu?

Leasing są to dwa połączone elementy kredytu i dzierżawy. Korzystanie z samochodu jest ściśle określone w umowie. Przedmiot leasingu podczas trwania umowy nie staje się Twoją własnością. Jest Ci tylko udostępniony na dany okres. Po zakończeniu umowy leasingu masz możliwość wykupienia samochodu, a kwota wykupy będzie niższa niż jego wartość rynkowa.

Co obejmuje leasing? Tylko samochód?

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i prowadzisz działalność gospodarczą, to nie tylko auto, ale wszystkie niezbędne sprzęty nawet nieruchomość możesz wziąć w leasing. Bardzo często leasingowane są specjalistyczne maszyny, linie produkcyjne, komputery, oprogramowanie, meble itp.

Auto w leasing czy na kredyt?

Kredyt będzie korzystniejszy, jeśli chcesz nabyć przedmiot o niższej wartości. Leasing wiąże się z korzyściami podatkowymi – masz możliwość wliczenia raty leasingowej czy odpisów amortyzacyjnych w koszty uzyskania przychodu.

Najlepszy leasing - jak wybrać dobrą ofertę?

Musisz mieć świadomość, że wybór oferty leasingowej to bardzo ważna decyzja, ponieważ jest to zobowiązanie na kilka lat. Co warto wziąć pod uwagę? Na pewno przedmiot leasingu, czynsz inicjalny, okres spłaty/wysokość miesięcznej raty leasingowej, ubezpieczenie przedmiotu leasingu, całkowity koszt leasingu, warunki zakończenia umowy.

Jak wziąć samochód w leasing?

Z leasingu najczęściej korzystają przedsiębiorcy, którzy rozpoczęli działalność i starają się zminimalizować koszty. W leasingu operacyjnym podatek VAT nalicza się stopniowo, z uwzględnieniem każdej raty. Przy leasingu finansowym całość podatku zapłacisz wraz z pierwszą ratą leasingową, a do kosztów uzyskania przychodu wrzucisz jedynie odsetki od rat, a nie całą ratę. Leasing operacyjny umożliwi Ci wrzucenie w koszty uzyskania przychodu niemal wszystkich wydatków powiązanych z przedmiotem leasingu. W przypadku leasingu na samochód będzie to, prócz raty leasingowej, opłata początkowa (czyli czynsz inicjalny), wydatki na paliwo, przegląd samochodu albo zakup jego wyposażenia. Odpisu amortyzacyjnego dokonasz jednak wyłącznie wtedy, kiedy posiadasz leasing finansowy, w którym od samego początku jesteś posiadaczem leasingowanego samochodu. W leasingu operacyjnym to leasingodawca, jako właściciel pojazdu, zapisuje samochód jako środek trwały w swojej ewidencji. Umowa leasingowa w leasingu operacyjnym zawierana jest na minimum 40% czasu amortyzacji środka trwałego. W przypadku leasingu finansowego, będzie to umowa na czas określony, ale bez minimalnego okresu jej trwania. To, na jak długo podpiszesz taką umowę z leasingodawcą, zależy wyłącznie od Ciebie i Twoich potrzeb.

Kto może wziąć leasing finansowy?

Dla większości przedsiębiorców leasing operacyjny będzie najkorzystniejszy, ale leasing finansowy będzie korzystniejszy dla osób, które chcą być właścicielem przedmiotu leasingu od początku umowy, chcą odliczyć całość podatku VAT od razu, oczekują krótszego, niż 40% okresu amortyzacji czasu trwania umowy, wybiera przedmiot leasingu z innym, niż 23 % VAT (np. leasing na samochód używany, kupiony na fakturę VAT), nie ma możliwości zawarcia umowy leasingu operacyjnego z powodu niskiej stawki amortyzacji i wysokiego wykupu.

Leasing zwrotny – co to jest?

Polega na sprzedaży środka trwałego, może wiązać się ze znacznym obciążeniem podatkowym i koniecznością opłacania podatku VAT od sprzedaży. Po upływie umowy przedmiot leasingu może zostać odkupiony przez leasingobiorcę.

Eksperci finansowi - Porady - Platinum eye

Leasing – korzystna forma finansowania

To jedna z lepszych form finansowania – szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Pozwala ona na zakup konkretnego auta, maszyny czy urządzenia, na bardzo dogodnych warunkach spłaty. Leasing to także znacznie tańsza – szczególnie jeśli chodzi o wysokość rat – forma finansowania inwestycji naszego przedsiębiorstwa. Nie zawsze mamy bowiem możliwość wzięcia kredytu.

Na czym polega i jak działa leasing samochodu?

Leasing są to dwa połączone elementy kredytu i dzierżawy. Korzystanie z samochodu jest ściśle określone w umowie. Przedmiot leasingu podczas trwania umowy nie staje się Twoją własnością. Jest Ci tylko udostępniony na dany okres. Po zakończeniu umowy leasingu masz możliwość wykupienia samochodu, a kwota wykupy będzie niższa niż jego wartość rynkowa.

Leasing dla nowych firm

Leasing dla nowych firm jest możliwy od pierwszego dnia prowadzenia działalności, ale opłata wstępna może być podwyższona. Jeśli jesteś młodym przedsiębiorcą, wybierze leasing dla nowych firm. Będziesz potrzebował w uproszczonej procedurze dokumenty rejestrowe – NIP, REGO, KRS dowód osobisty wniosek leasingowy. Musisz jednak pamiętać, jeżeli decydujesz się na leasing samochodu używanego, obowiązkowa będzie wycena rzeczoznawcy.

Umowa leasingu co powinieneś sprawdzić

Na co warto zwrócić uwagę w umowie leasingu. Na pewno na wysokość raty i termin spłaty, opłaty i TOiP, gdzie są uwzględnione kary za nieterminowe spłaty, sposób rozliczania umowy w przypadki jej wypowiedzenia, warunku wykupy przedmiotu leasingu, ubezpieczenie, zabezpieczenie.

Auto w leasing wady i zalety

Leasing posiada plusy i minusy. Największym plusem leasingu jest określony przez przepisy czas trwania umowy. Musisz pamiętać im niższa będzie wartość samochodu leasingowanego tym większe koszty związane z obsługą umowy poniesiesz. Również warto wiedzieć, iż na koniec okresu leasingowego samochód nie staje się Twoją wartością, ale pozostaje własnością firmy leasingowej. 

Leasing aut używanych

Część firm leasingowych chętnie finansują samochody używane, inne mniej. Dlatego każda z firm ma swoją własną politykę finansowania. Maksymalny wiek pojazdu - większość leasingodawców finansuje samochody max. 4-6 letnie. Auta starsze niż 6 lat jest trudniej wyleasingować na dobrych warunkach, jednak nadal jest to możliwe. Najlepiej, żeby sprzedający wystawiał pełną fakturę 23% VAT. Dla firmy leasingowej ważne jest także kto jest sprzedającym (najlepiej dealer lub komis) oraz stan techniczny auta (może być konieczna wycena rzeczoznawcy). Leasing samochodów kupowanych/sprowadzanych z krajów UE jest możliwy.

Leasing operacyjny 2020

Leasing samochodu 2020

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
  • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

  • Bezpieczeństwo stała współpraca z ekspertem

  • Doświadczeni eksperci