Na jak duży kredyt możesz liczyć? Sprawdź!

Kalkulator zdolności kredytowej

Razem z ekspertem sprawdzisz, na jaką maksymalną kwotę kredytu możesz liczyć. Kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, kredyt dla firm.

Zapytaj eksperta o szczegóły lub nie czekaj i zadzwoń
(+48) 509 868 826 dni robocze w godzinach 8:00-16:00

Planujesz wziąć kredyt?

Kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, kredyt dla firmy?

Interesuje Cię…

Najniższa rata? Brak prowizji? Szybka decyzja kredytowa? Wcześniejsza spłata bez opłat?

Zależy Ci na…

Czasie? Pomocy eksperta? Minimum formalności? Najkrótszym okresie spłaty?

Dobra oferta wymaga dobrego eksperta!

Dlaczego Platinum Eye? Korzyści dla Ciebie

Analiza rynku

Zbadamy Twoją obecną sytuację finansową. Przygotujemy Cię od strony formalnej do wzięcia kredytu. Czy wiesz, że 7 na 10 umów kredytowych jest zawyżonych? Nasi eksperci potrafią oszczędzić do 72 tys. zł na odsetkach. Wykorzystujemy sprawdzone, wypracowane przez lata strategie negocjacyjne.

Oszczędność pieniędzy

Nasza porada finansowa jest bezpłatna. Sprawdzimy dla Ciebie oferty najlepszych banków w Polsce. Szukamy oszczędności na każdym etapie procesu kredytowego

Wygoda

Dzięki temu, że nasi eksperci są mobilni to Ty decydujesz, kiedy i gdzie porozmawiamy o finansach. Zagwarantujemy Ci łatwe i szybkie dopełnienie wszelkich formalności. Oszczędność czasu i wygoda.

Wynegocjuj z ekspertem najlepsze warunki

Porównując oferty najlepszych banków w Polsce

Jak wygląda proces badania zdolności kredytowej z Platinum Eye?

Zrobimy wszystko, aby ten proces był szybki i łatwy

Sprawdź bezpłatnie swoją zdolność kredytową

Skontaktuj się z ekspertem

Sukcesy Platinum Eye

nr 1 w Polsce w
Kredytach gotówkowych

2016, 2017, 2018
Expander

700 000 000 zł
uruchomionych kredytów

dzięki doświadczeniu ekspertów

130 000 000 zł
zaoszczędzili klienci

dzięki negocjacjom ekspertów

Ponad 35 000
zadowolonych klientów 

obsłużonych przez ekspertów

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami

Zamów rozmowę oddzwonimy!

Zamów eksperta

Jeśli wolisz...Zadzwoń do nas

(+48) 509 868 826 dni robocze w godzinach 8:00-16:00

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Co to jest zdolność kredytowa?

Jest to zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie. Obliczenie zdolności kredytowej pokaże Ci, na jaki kredyt Cię stać. Licząc zdolność najlepiej skorzystać z bezpłatnej pomocy eksperta finansowego.

Jak obliczyć zdolność kredytową?

Sprawdzenie zdolności kredytowej pozwoli Ci poznać Twoje możliwości kredytowe. Najprostszym sposobem jest kontakt z ekspertem finansowym, który obliczy Twoją zdolność kredytową dla różnych banków bezpłatnie. Musisz wiedzieć, że każdy bank posiada własny algorytm wyliczania zdolności kredytowej. Dlatego kwoty kredytów mogą się znacznie różnić. Możesz skorzystać z kalkulatorów do wyliczania zdolności lub udać się do placówki bankowej i poprosić doradcę bankowego i wyliczenie.

Od czego zależy zdolność kredytowa?

Zdolność kredytowa zależy od wielu czynników m.in.: bank bierze pod uwagę dochody, miesięczne koszty utrzymania i zobowiązania w instytucjach finansowych. Duże znaczenie ma źródło dochodu. Istotną kwestią jest wiek, wykształcenie, stan cywilny, staż pracy i zajmowane stanowisko to również wpływa na to, jak wysoki kredyt możemy otrzymać. Bank sprawdzi informacje o Tobie w Biurze Informacji Kredytowej i wszystkich zobowiązaniach, a przede wszystkim, czy nie są one za duże i czy terminowo spłacasz raty.

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Zdolność kredytową można zwiększyć na kilka sposobów. Planując kupno mieszkania i zaciągnąć na ten cel kredyt hipoteczny, pomyśl wcześniej o tym, żeby mieć umowę o pracę. Doradzamy również zlikwidowanie kart kredytowych i zamknięcie limitów na koncie. Zadbaj o pozytywny wpis w BIK. Możesz poprawić zdolność kredytową i wziąć kredyt z drugą osobą np. partnerem życiowym, czy rodzicami. To tylko kilka sposobów. Najlepiej umówić się na bezpłatne spotkanie z ekspertem finansowym i dowiesz się, co może pomóc w Twojej sytuacji.

Czy badanie zdolności kredytowej jest darmowe?

Tak, badanie zdolności kredytowej z ekspertem Platinum Eye jest darmowe. Za naszą pracę zapłaci bank. Dlaczego? Nasze rozwiązanie zmniejsza koszty obsługi kredytu po stronie banku. Dodatkowo wynegocjujemy dla Ciebie najlepsze warunki kredytu. Wykorzystujemy sprawdzone, wypracowane przez lata strategie negocjacyjne.

Eksperci finansowi - Porady - Platinum eye

Zdolność kredytowa - porady ekspertów finansowych

Zdolność kredytowa i zdolność kredytowa kalkulator - co to jest?

Zapewne zastanawiasz się, co to jest zdolność kredytowa i na czym konkretnie polega sprawdzenie zdolności kredytowej. Krótko mówiąc, jest to wyliczany przez banki wskaźnik, na podstawie którego przyzna Ci lub odmówi kredytu. Zdolność oblicza się na podstawie wielu danych, które wpływają na zdolność kredytową. Jeśli pytasz zdolność kredytowa co to, podpowiadamy, że jest to Twoja wiarygodność finansowa. Obliczanie zdolności kredytowej, to standardowa procedura we wszystkich bankach i innych instytucjach finansowych. Bank musi być pewny, że spłacisz swoje zobowiązania. Na czym polega badanie zdolności kredytowej? Metodyka każdego banku jest inna. Na pewno duże znaczenie mają Twoje dochody i historia w BIK. Banki szczegółowo analizują dokumenty i informacje, które przekazałeś. Oprócz tego wykorzystują opracowane przez siebie algorytmy, które pozwalają na sprawdzenie zdolności kredytowej klientów. W tym tekście wyjaśnimy Ci, jak sam możesz sprawdzić swoje zdolności kredytowe i jak obliczyć zdolność finansową.

Zdolność kredytowa definicja

Ustawa z 29 sierpnia 1997 r., Prawo bankowe definiuje zdolność kredytową, jako zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie.

Gdy już wiesz, co to jest zdolność kredytowa, możesz poczynić kroki w celu uzyskania kredytu. Zanim zaczniesz starać się o kredyt, sprawdź swoją zdolność kredytową. O tym, jak sprawdzić swoją zdolność kredytową napiszemy w kolejnych rozdziałach.

Jak sprawdzić zdolność kredytową?

Dokładne wyliczenie zdolności kredytowej nie jest proste, ale też nie jest potrzebne. Dostępne narzędzia w zupełności wystarczą do tego, żeby przeprowadzić badanie zdolności kredytowej i dowiedzieć się, na jaki kredyt mniej więcej Cię stać. Banki oprócz tego, że biorą pod uwagę wiele danych, to jeszcze stosują sobie tylko znane algorytmy. Na początek sprawdź zdolność kredytową na własną rękę. Znasz już odpowiedź na pytanie, zdolność kredytowa co to i możesz przystąpić do procesu, jakim jest ocena zdolności kredytowej. Jeśli nie wiesz, jak obliczyć zdolność kredytową, to możesz liczyć na naszą pomoc. Podpowiemy Ci krok po kroku jak sprawdzić swoją zdolność kredytową. Sprawdzanie zdolności kredytowej może być proste i szybkie. Pierwszy sposób to rozmowa z doradcą na infolinii banku lub w wybranej placówce. Doradca korzysta ze swojej wiedzy, algorytmów banku i narzędzia „zdolność kredytowa kalkulator”. Kalkulator zdolności kredytowej pozwoli Wam na szybkie obliczenie zdolności kredytowej.

Obliczenie zdolności kredytowej może być jeszcze prostsze. Zdolność kredytowa online to rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie. Wystarczy, że wejdziesz na przykład na stronę www.platinumeye.pl i skorzystasz z narzędzia zdolność kredytowa kalkulator i sprawdzisz swoje zdolności kredytowe. Sprawdź zdolność kredytową dla takich produktów jak kredyt gotówkowy, czy kredyt hipoteczny. Dzięki szybkiej symulacji poznasz swoje możliwości finansowe i zdolności kredytowe dla różnych produktów finansowych. Obliczenie zdolności kredytowej z kalkulatorem Platinum Eye jest proste i wygodne. Jeśli chcesz wiedzieć, jak obliczyć zdolność kredytową, możesz skontaktować się z naszymi ekspertami.

Zdolność kredytowa - dlaczego jest tak ważna?

Zdolność kredytowa co to, to już wiesz. Mam nadzieję, że rozjaśniliśmy Ci w głowie. Teraz pewnie zastanawiasz się, dlaczego zdolność kredytowa jest tak ważna i dlaczego banki przywiązują tak dużo uwagi i czasu na obliczanie zdolności kredytowej swoich klientów. Otóż banki w ten sposób zabezpieczają się przed udzieleniem kredytu osobie, która nie będzie go w stanie spłacić. Dokładne badanie zdolności kredytowej jest jedną z podstaw polityki ryzyka banku i każdej innej instytucji finansowej. Każdy klient, który zostanie dokładnie zweryfikowany to mniejsze ryzyko dla banku. Obliczenie zdolności kredytowej przez bank pozwoli realnie ocenić szanse klienta na spłatę całości zobowiązania wraz z odsetkami i dodatkowymi opłatami.

Ocena zdolności kredytowej jest bardzo ważna, dla zobowiązań o wysokiej wartości. Sprawdzenie zdolności kredytowej pozwoli na ocenę Twoich możliwości finansowych i tego, czy stać Cię na takie zobowiązanie.

Bank udzielając ci zadłużenia, szczególnie tego o wyższej wartości, musi brać pod uwagę to, czy zadłużenie nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla twoich finansów. Dlatego weryfikowane są dochody pożyczkobiorcy, często z pomocą zaświadczenia o stałym zatrudnieniu oraz wysokości zarobków. Na tej podstawie bank może określić, jakimi środkami dysponujesz i ile pieniędzy możesz miesięcznie przeznaczyć na spłatę zobowiązania.

Pamiętaj, że bank, weryfikując swoich klientów, zwraca także uwagę na inne czynniki, nie tylko zdolność kredytową. Warto zatem zadbać o swoją historię kredytową. Jeśli jest ona niekorzystna, bank może odmówić udzielenia kredytu, nawet jeśli dysponujesz środkami na spłatę zadłużenia.

Zdolność kredytowa co to i od czego zależy?

Na zdolność kredytową składa się wiele elementów. Bank, zanim udzieli kredytu, dokona analizy jakościowej i ilościowej. Analiza ilościowa to badanie sytuacji finansowej przyszłego kredytobiorcy. Bank bierze pod uwagę dochody, miesięczne koszty utrzymania i zobowiązania w instytucjach finansowych. Dzięki temu można ocenić, czy dochody klienta na tyle przewyższają miesięczne zobowiązania, że będzie go stać na spłatę comiesięcznych rat. Bardzo duże znaczenie ma źródło dochodu klienta. Banki preferują kredytobiorców, którzy mają umowę o pracę na czas nieokreślony, czyli pewne i stałe dochody. Oczywiście osoby pracujące na tzw. umowach cywilnoprawnych, czyli na umowach o dzieło lub zlecenie również mają szanse na kredyt. Zdarza się jednak, że są to kredyty na niższe kwoty, albo na gorszych warunkach. Na czym polega analiza jakościowa? Są to wszystkie informacje o kliencie, tj. wiek, wykształcenie, stan cywilny, staż pracy i zajmowane stanowisko. Najważniejszy jednak element analizy jakościowej to wiarygodność kredytowa. Bank sprawdzi informacje o Tobie w Biurze Informacji Kredytowej i wszystkich zobowiązaniach, a przede wszystkim, czy nie są one za duże i czy terminowo spłacasz raty.

Brak zdolności kredytowej skutkuje odmowną decyzją banku. W przypadku niskiej zdolności kredytowej wszystko zależy wewnętrznej polityki banku. Jedne banki będą gotowe przyznać Ci kredyt, a inne odrzucą wniosek.

Dlatego, zanim przystąpisz do procedury ubiegania się o kredyt, oblicz zdolność kredytową na własną rękę. Możesz skorzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, który znajdziesz m.in. na stronie www.platinumeye.pl. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z bezpłatnej pomocy eksperta finansowego

Zdolność kredytowa kalkulator, czyli oblicz zdolność kredytową

Jak sprawdzić zdolność kredytową? Zdolność kredytowa kalkulator co to jest i do czego służy? Podpowiemy Ci, jak wykorzystać narzędzie, jakim jest kalkulator zdolności kredytowej. Oblicz zdolność kredytową i dowiedz się, czy stać Cię na kredyt.

Kalkulator zdolności kredytowej to darmowe i proste w obsłudze narzędzie, które pozwoli Ci na obliczanie zdolności kredytowej. Obliczanie zdolności kredytowej za pomocą narzędzia kalkulator zdolności kredytowej dotyczy kredytów gotówkowych, kredytów hipotecznych, czy też kredytów konsolidacyjnych. Jest to wstępna ocena zdolności kredytowej, która powie Ci, czy możesz starać się o kredyt i jak wysokie zobowiązanie możesz zaciągnąć. Skorzystaj z tego narzędzia i szybko oblicz zdolność kredytową.

Kalkulator zdolności kredytowej, który bada Twoje zdolności kredytowe, ma zazwyczaj postać formularza z polami do wypełnienia. Mówimy zdolności kredytowe, ponieważ możemy sprawdzić zdolność kredytową dla różnego rodzaju kredytów, np. dla kredytu gotówkowego lub kredytu hipotecznego. Jak tylko podasz dane, dowiesz się, jak wygląda Twoja ocena zdolności kredytowej.

Zaawansowany kalkulator zdolności kredytowej, możesz znaleźć np. na stronie www.platinumeye.pl. W razie wątpliwości nasi eksperci podpowiedzą, jak obliczyć zdolność finansową. Jak wygląda sprawdzanie zdolności kredytowej? Zaawansowany kalkulator zdolności kredytowej potrzebuje następujących informacji, żeby badanie zdolności kredytowej było jak najdokładniejsze:

 • miesięczny dochód gospodarstwa domowego (netto), czyli należy wziąć pod uwagę dochód wszystkich domowników, a następnie podzielić przez liczbę domowników,
 • okres kredytowania, jaki Cię interesuje,
 • oprocentowanie nominalne, czyli wartość procentowa w skali roku, na podstawie której płacimy odsetki,
 • typ rat, mogą być stałe lub malejące,
 • inne zaciągnięte do tej pory zobowiązania, tj. kredyty, limity w rachunku itd.,
 • stałe zobowiązania, np. czynsz, rachunki za prąd i gaz.

Wyliczenie zdolności kredytowej będzie możliwe, jak tylko podasz wszystkie elementy.

Jak widzisz, sprawdzenie zdolności kredytowej jest dość proste, ale jeśli masz wątpliwości, możesz spytać o radę eksperta kredytowego. Kalkulator zdolności kredytowej opiera się na prostych zasadach. Wpisz wymagane dane, a dowiesz się, o jaką kwotę kredytu możesz się ubiegać. Oczywiście wyliczenie zdolności kredytowej jest zawsze orientacyjne, jednak będziesz wiedział, na jaki kredyt Cię stać. Kalkulator zdolności kredytowej podpowie Ci, jak mogą wyglądać Twoje zdolności kredytowe. Natomiast dokładne informacje o tym, jak wyglądają Twoje zdolności kredytowe, otrzymasz w banku lub u eksperta finansowego. W każdej instytucji finansowej sprawdzanie zdolności kredytowej wygląda inaczej. Przede wszystkim bank Twoją zdolność kredytową na podstawie dokumentów i zaświadczeń, a nie na podstawie Twojego oświadczenia. Banki weźmie również pod uwagę Twoją historię kredytową, a także przeprowadzi analizę jakościową, czyli sprawdzi takie parametry, jak:

 • Twój wiek,
 • stan cywilny,
 • wykształcenie,
 • staż pracy,
 • wykonywany zawód,
 • zajmowane stanowisko,
 • liczba osób na utrzymaniu,
 • sytuacja mieszkaniowa.

Historia kredytowa w BIK ma również niebagatelne znaczenie. Bank sprawdzi, czy spłacasz swoje zobowiązania na czas. Twoja wiarygodność ma bardzo duży wpływ na zdolność kredytową. Jeśli masz problem ze spłatą kredytów, najprawdopodobniej bank odmówi Ci udzielenia kolejnego.

Zdolność kredytowa kalkulator dla kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny to bardzo popularny produkt i zapewne jak większość klientów zastanawiasz się, jak sprawdzić zdolność kredytową dla tego produktu. W tym wypadku przyda się zaawansowany kalkulator zdolności kredytowej. Wyliczenie zdolności kredytowej dla kredytu hipotecznego nie należy do najłatwiejszych zadań. Banki biorą pod uwagę mniej lub więcej danych, tworzą specjalne algorytmy i przygotowują analizy, tak żeby ryzyko udzielenia kredytu było jak najniższe. O tym, czy otrzymasz kredyt, czy też nie decyduje mnóstwo czynników. Zanim pójdziesz do banku oblicz zdolność kredytową. Kalkulator zdolności kredytowy to proste narzędzie, które w szybkim czasie pozwoli Ci na symulację rat i maksymalnej kwoty kredytu, jaką możesz uzyskać. Zanim zaczniesz sprawdzanie zdolności kredytowej, przygotuj takie dane, jak:

 • miesięczny dochód i miesięczne zobowiązania,
 • oczekiwana kwota kredytu,
 • okres kredytowania,
 • oprocentowanie i prowizja,
 • rodzaj rat, stałe lub malejące.

W wynikach pokaże Ci się maksymalna kwota kredytu, o jaką możemy się ubiegać, a także oferty poszczególnych banków. Wyniki możesz sortować pod kątem ważnych dla siebie informacji, tj. RRSO, oprocentowanie, prowizja, czy też całkowita kwota do spłaty. Oblicz swoją zdolność kredytową i wybierz najlepszą ofertę dla siebie.

Kalkulator zdolność kredytowa dla kredytu hipotecznego – jak działa?

Twoja zdolność kredytowa on line jest badana w podobny sposób, jak robią to analitycy w bankach. Oczywiście będzie to zdolność kredytowa orientacyjna i przybliżona. Dlaczego nie jesteśmy w stanie dokładnie dokonać obliczenia zdolności kredytowej? Kalkulator zdolności kredytowy nie bierze pod uwagę takich elementów zdolności kredytowej jak Twoja historia kredytowa w BIK, czy scoring kredytowy, czyli ocena punktowa, którą wystawia nam bank. Oczywiście oblicz zdolność kredytową i poznaj swoje możliwości finansowe, ale pamiętaj, że ostateczna decyzja, czy też oferta banku mogą się różnić od Twojej symulacji. Co możesz zyskać dzięki kalkulatorowi zdolności kredytowej? Narzędzie kalkulator zdolność kredytowa podpowie Ci, o jaką maksymalną kwotę kredytu możesz się ubiegać przy swoich dochodach i zobowiązaniach. Kolejna korzyść oprócz tego, że dokonasz obliczenia zdolności kredytowej, jest taka, że od razu poznasz najkorzystniejsze oferty, które pasują do Twoich możliwości finansowych i potrzeb. Kalkulator zdolności kredytowej zaprezentuje Ci oferty poszczególnych banków, które mogą być w danym momencie najlepszym rozwiązaniem.

Zdolność kredytowa kalkulator – jak porównać oferty banków?

Kalkulator zdolności kredytowej dla kredytów hipotecznych to bardzo pożyteczne narzędzie. Oblicz swoją zdolność kredytową i porównaj oferty banków. Możesz poznać najkorzystniejsze oferty, ale również porównać je i filtrować pod kątem elementów kredytu, które mają dla Ciebie największe znaczenie. Możesz porównać i wybrać ofertę pod kątem oprocentowania, RRSO, prowizji, czy też całkowitej kwoty do spłaty. Choć oprocentowanie, na które składa się WIBOR 3M i marża banku jest bardzo istotne, musisz wiedzieć, że niskie oprocentowanie nie oznacza taniego kredytu. Warto sprawdzić RRSO, które zawiera w sobie wszystkie koszty związane z kredytem, czy też porównać całkowitą kwotę do spłaty. Sprawdź również, jak będą wyglądać koszty kredytu, gdy wybierzesz raty stałe, a gdy wybierzesz raty malejące. W przypadku rat malejących musisz wiedzieć, że na początku rata będzie dość duża, natomiast odsetki, które będziesz spłacał przez cały okres trwania kredytu, mogą być mniejsze. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na kredyt hipoteczny, musisz mieć środki finansowe, które pokryją wkład własny. Zazwyczaj wynosi on od 10% do 20% wartości kredytu, co zależy od polityki banku i możliwości zastąpienia części wkładu własnego ubezpieczeniem. Zdolność kredytowa kalkulator to świetne narzędzie dla przyszłych kredytobiorców, zwłaszcza gdy wiesz jak sprawdzić zdolność kredytową. Zdolność kredytowa definicja też powinna być Ci znana, jeśli chcesz w miarę dokładnie obliczyć zdolność kredytową.

Zdolność kredytowa, jak można ją zwiększyć?

Zdolność kredytowa co to już wiesz, a także potrafisz ją obliczyć, korzystając z kalkulatora zdolności kredytowej. Zajmiemy się teraz tematem zwiększenia zdolności kredytowej. Ma to szczególne znaczenie w przypadku kredytu hipotecznego, ponieważ dotyczy dużych kwot.

Oto w jaki sposób można poprawić swoją zdolność kredytową:

 1. Zacznijmy od formy zatrudnienia, która jest bardzo ważna dla banku. Preferowana jest umowa o pracę na czas nieokreślony. Zatrudnienie w postaci umowy o dzieło, czy zlecenie, nie daje bankom pewności, że będziesz terminowo spłacał raty, ponieważ te formy zatrudnienia są mniej pewne i stabilne. Planując zakup mieszkania i zaciągnięcia na ten cel kredytu hipotecznego, pomyśl wcześniej o tym, żeby mieć umowę o pracę. Zwiększysz w ten sposób swoje szanse na kredyt.
 2. Bank sprawdzi również Twoje zobowiązania wobec innych instytucji finansowych i to, w jakim stopniu obciążają Twój miesięczny budżet. Im mniej zobowiązań, tym większa szansa na kredyt hipoteczny. Jeśli zależy Ci głównie na kredycie hipotecznym, to doradzamy zlikwidowanie kart kredytowych i zamknięcie limitów w koncie. Takie produkty finansowe mogą dać sygnał bankowi, że masz możliwość zwiększenia swojego zadłużenia i zobowiązań. Jeśli masz kilka kredytów, skonsoliduj je i płać mniejszą ratę. Dzięki temu Twoja zdolność kredytowa wzrośnie.
 3. Jednym z najważniejszych elementów jest Twoja historia kredytowa i wiarygodność finansowa. W tym celu bank sprawdzi informacje o stanie Twoich zobowiązań w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Brzmi to groźnie, ale BIK zbiera dane również o kredytach, które są spłacane w terminie. Jeżeli płacisz swoje raty na czas, pozytywny wpis w BIK będzie działał na Twoją korzyść. Dla banku jesteś wtedy wiarygodnym i jak najbardziej pożądanym klientem. O wiele gorzej wygląda to dla kredytów, które są spłacane z opóźnieniem.
 4. Kiedy uważasz, że Twoje dochody są za niskie na kredyt hipoteczny, możesz poprawić zdolność kredytową i wziąć kredyt z drugą osobą np. partnerem życiowym, czy rodzicami. Bank weźmie wtedy pod uwagę dochody dwóch osób, co znacząco zwiększy szansę na kredyt. Wspólne dochody to również lepsze zabezpieczenie dla banku.
 5. Dodatkowe źródło dochodu również zwiększy Twoją zdolność kredytową. Może to przykładowo być dodatkowa praca, odsetki z lokat, dochody z wynajmu.
 6. Jeśli myślisz o wyborze rat malejących, pamiętaj, że to obniża Twoją zdolność kredytową. Dzieje się tak, dlatego że na początku będziesz musiał płacić bardzo wysokie raty. Raty stałe mogą okazać się lepszym wyborem. 7. Wkład własny jest niezbędny do tego, żeby otrzymać kredyt. Banki najczęściej wymagają 20% wkładu własnego, licząc od wartości kredytu. Im wyższy wkład własny, tym wyższa zdolność kredytowa.

Co zrobić w przypadku braku zdolności kredytowej?

Najpierw przede wszystkim oblicz zdolność kredytową lub zdolności kredytowe dla różnego rodzaju kredytów. Jak sprawdzić zdolność kredytową, wyjaśniliśmy w rozdziałach powyżej. Wybierz zaawansowany kalkulator zdolności kredytowej i oblicz swoją zdolność kredytową jak najdokładniej lub skontaktuj się z ekspertem finansowym, który wyliczy zdolność kredytową za Ciebie. Co zrobić, gdy okaże się, że nie masz zdolności kredytowej i brakuje Ci środków na opłacanie comiesięcznej raty? Podpowiadamy:

 1. Dobrym rozwiązaniem jest wydłużenie czasu spłaty kredytu. Im dłuższy kredyt, tym niższa rata. W ten prosty sposób możesz zwiększyć swoją zdolność kredytową.
 2. Kolejny sposób to ubieganie się o niższą kwotę kredytu. Zastanów się nad swoimi potrzebami i swoimi możliwościami finansowymi. Możliwe, że niższa kwota kredytu okaże się wystarczająca, a ponieważ już wiesz jak sprawdzić swoją zdolność kredytową, możesz swobodnie operować parametrami i znaleźć odpowiednia rozwiązanie dla siebie. Kalkulator zdolności kredytowej ma pomóc Ci w znalezieniu kredytu, który będzie nie tylko korzystny, ale również łatwy do spłacenia.

Zdolność kredytowa a rodzaj kredytu:

Zdolność kredytowa dla kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy to bardzo popularny produkt, który możesz dostać w miarę szybko, bez zbędnych formalności. Dodatkowo bank nie będzie wymagał od Ciebie dodatkowego zabezpieczenia. Jednak licz się z tym, że wnioskując o kredyt gotówkowy, bank bardzo dokładnie prześwietli Twoją zdolność kredytową. Na rynku możesz znaleźć też oferty kredytów na oświadczenie, co może być bardzo dużym ułatwieniem.

Zdolność kredytowa dla kredytu hipotecznego

Badanie zdolności kredytowej dla kredytu hipotecznego jest bardzo dokładne i szczegółowe. Wynika to z wysokich kwot przeciętnego kredytu hipotecznego i długiego okresu kredytowania. Bank musi w takim przypadku zminimalizować ryzyko, że kredytobiorca będzie niewypłacalny. Wiąże się to niestety z wieloma formalnościami, długim okresem czekania na decyzję banku i ustanawianiem hipoteki na nieruchomości. Konieczny będzie również wkład własny i stabilne źródło dochodu, które będzie gwarantować spłatę comiesięcznych rat.

Zdolność kredytowa dla kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zmniejszyć miesięczną ratę i przy okazji zwiększyć swoją zdolność kredytową. Kredyt konsolidacyjny połączy wszystkie Twoje zobowiązania w jeden kredyt, z jedną comiesięczną ratą. Dzięki temu możesz obniżyć swoje koszty i podreperować budżet. Mimo że Twoja zdolność kredytowa podlegała ocenie przy każdym kredycie, bank sprawdzi ją ponownie, zanim przyzna Ci kredyt konsolidacyjny. Dlatego najpierw sprawdź swoją zdolność kredytową, a następnie złóż wniosek o kredyt konsolidacyjny.

Dlaczego warto sprawdzić swoją zdolność kredytową z Platinum Eye?

Skorzystanie z kalkulatora zdolności kredytowej, zanim pójdziesz złożyć wniosek do banku, to bardzo dobra decyzja. Symulacja rozwieje Twoje wątpliwości co do tego, czy otrzymasz kredyt i w jakiej maksymalnej kwocie. Jeśli nie wiesz, jak obliczyć zdolność kredytową, skontaktuj się z ekspertami kredytowymi z Platinum Eye. Poinstruujemy Cię, jak korzystać z kalkulatora zdolności kredytowej, podpowiemy, gdzie i jak znaleźć najlepszą ofertę, a także jak poprawić swoją zdolność kredytową. Kalkulator zdolności kredytowej to proste w obsłudze narzędzie, które wskaże Ci, o jaką kwotę możesz się starać, ale również zaprezentuje wybrane oferty banków. Będą one dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości. Możesz je filtrować pod kątem różnych wskaźników. Bogatszy o tę wiedzę możesz spokojnie udać się do banku i złożyć wniosek kredytowy.

to nie wszystko! Więcej znajdziesz tutaj >>>

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
 • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

 • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem