Ekspert kredytowy Wrocław Doradca Kredytowy - Pośrednik - Platinum Eye

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Ekspert kredytowy Wrocław Doradca Kredytowy - Pośrednik - Platinum Eye Ekspert kredytowy Wrocław Doradca Kredytowy - Pośrednik - Platinum Eye

Kupujesz mieszkanie we Wrocławiu? Ekspert kredytowy to najlepsze rozwiązanie

Szukasz mieszkania we Wrocławiu i już wiesz, że to bardzo trudny rynek. Najprawdopodobniej będziesz też potrzebował skorzystać z kredytu hipotecznego. Ne lekceważ trudności tego tematu, tak jak wiele osób, które myślą, że w pojedynkę załatwią wszystko najlepiej, bo przecież wiedzą, jak i gdzie szukać kredytu hipotecznego. Wybór oferty kredytowej to decyzja, której skutki finansowe są odczuwane przez lata. Zadaj sobie kilka pytań i postaraj się odpowiedzieć na nie uczciwie: czy sam, bez pomocy eksperta kredytowego, znajdziesz najlepsze dla siebie rozwiązanie? Czy kredyt, który wybierzesz, będzie dla Ciebie najkorzystniejszy? Czy znasz się na kredytach hipotecznych i mechanizmie ich działania?

Zanim jednak na nie odpowiesz, my powiemy Ci, kim jest ekspert kredytowy i dlaczego kupując mieszkanie, warto skorzystać z pomocy eksperta.

Przeczytaj również: Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny w 2021 roku

Doradca kredytowy Wrocław a ekspert kredytowy – wyjaśniamy różnice

W tej części podpowiemy, na czym polega różnica między ekspertem kredytowym z Wrocławia, a doradcą kredytowym z Wrocławia. Wielu klientów wciąż uważa, że ekspert kredytowy i doradca kredytowy to ten sam zawód i posługują się jednym i drugim terminem zamiennie. Jednak różnice są dość istotne. Od 2017 r. doradca kredytowy jest zawodem regulowanym, a charakter zawodu i obowiązki doradcy kredytowego są ujęte w Ustawie o kredycie hipotecznym, która była odpowiedzią na regulacje i wymogi unijne. Do głównych zadań doradcy kredytowego należy zarządzanie majątkiem klienta, wyszukiwanie najlepszych rozwiązań inwestycyjnych i przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo środków finansowych klienta. Doradca kredytowy powinien mieć umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby klientów i odpowiednio analizować ich sytuację finansową. Doradca kredytowy nie może działać bez zgody Komisji Nadzoru Finansowego, jego obowiązkiem jest opłacanie składek członkowskich i wykupienie ubezpieczenia OC. Większość profesjonalnych doradców kredytowych z Wrocławia ma certyfikat Europejskiej Federacji Doradców Finansowych Polska, €FFP Polska lub Fundacji na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego, EFPA Polska. Nie każdy doradca korzysta z certyfikacji, co oczywiście nie oznacza, że nie ma odpowiednich kompetencji. Certyfikat jednak bez wątpienia uwiarygadnia doradcę kredytowego.

Wynagrodzenie doradcy kredytowego to dość skomplikowana kwestia. Doradca może otrzymywać wynagrodzenie od klienta lub od banku. Podział jest następujący:

  • Doradca niezależny, czyli taki, który nie współpracuje z konkretną instytucją finansową, otrzymuje wynagrodzenie od swojego klienta. Doradca niezależny może współpracować z wieloma instytucjami kredytowymi.
  • Doradca współpracujący z konkretną instytucją finansową. Tacy doradcy są wynagradzani przez bank, z którym mają podpisaną umowę współpracy.

W przypadku eksperta kredytowego zasady działania są trochę prostsze. Ekspert kredytowy pracuje jako pośrednik kredytowy lub agent pośrednika kredytowego. Wiedza i umiejętności eksperta kredytowego są weryfikowane przez egzamin wewnętrzny organizowany przez pracodawcę. Po zdaniu egzaminu ekspert kredytowy może działać na rzecz swoich klientów i współpracować z bankami. Szkolenia wewnętrzne są okresowe i muszą być przeprowadzane, co jakiś czas. Jeżeli chcesz zostać ekspertem kredytowym, na pewno wiąże się to z mniej uciążliwymi formalnościami. Jednak podobnie jak doradca kredytowy musisz wykazać się ponadprzeciętną wiedzą z wielu dziedzin, działać etycznie i w najlepszym interesie swojego klienta.

Ważne! Ustawa o kredycie hipotecznym z 2017 r. zabrania używania nazwy „doradca kredytowy” w stosunku do osób, które pobierają wynagrodzenie od banków.

Przeczytaj również: Wszystko, co musisz wiedzieć o zdolności kredytowej w 2021 roku

Eksperci finansowi Wrocław Platinum Eye - współpracuj z najlepszymi 

  • 15 lat doświadczenia - pomagamy Klientom w realizacji ich planów i marzeń
  • 0zł - bez prowizji - Ty nic nie płacisz, to banki ponoszą koszty
  • Porównanie wielu ofert w jednym miejscu - zaoszczędzony czas i pieniądze
  • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem

Szybka decyzja - Minimum formalności - Bezpłatne usługi - Zostaw kontakt lub zadzwoń >

Ekspert kredytowy Wrocław a kredyt na mieszkanie – dlaczego warto?

Kredyt hipoteczny to przede wszystkim bardzo złożony produkt finansowy. Na jego koszt składają się odsetki, prowizja, koszty dodatkowe, jak np. ubezpieczenie. Samo uzyskanie kredytu hipotecznego może być dla wielu z nas skomplikowanym i dość trudnym procesem. Gdy to tego dodamy liczbę banków, które oferują kredyt hipoteczny, może się okazać, że sami nie będziemy w stanie wybrać najkorzystniejszego dla nas kredytu hipotecznego. Każdy bank ma inną ofertę i sposób liczenia zdolności kredytowej. Do tego dochodzą okresowe promocje, programy dla nowych, czy też obecnych klientów. Dla osoby z przeciętną znajomością rynku finansowego może być to przytłaczające i zniechęcające. Zazwyczaj taki klient bierze kredyt w banku, w którym ma konto i często przepłaca. Dlatego starając się o kredyt hipoteczny, skorzystaj z usług eksperta kredytowego, który pomoże Ci się odnaleźć w gąszczu ofert bankowych.

Przeczytaj również: Koszty kredytu i koszty okołokredytowe - wszystko, co musisz wiedzieć!

Doradca finansowy Wrocław - wszystkie oferty w jednym miejscu, oszczędź swój czas

Czy wyobrażasz sobie sytuację, że szukasz najlepszego kredytu hipotecznego i biegasz od placówki do placówki? Biorąc pod uwagę, jak dużo jest placówek poszczególnych banków we Wrocławiu, zapewne stracisz na to kilka ładnych miesięcy. Dodatkowo będziesz skazany na doradców bankowych, którzy mając ściśle określone plany sprzedażowe, zaprezentują Ci swój produkt jako najlepszy na świecie i niemający sobie równych.

Kiedy zdecydujesz się na eksperta kredytowego, zaoszczędzisz przede wszystkim swój czas. Po pierwsze w jednym miejscu i w tym samym czasie możecie przeanalizować ofertę wybranych banków. Po drugie u jednego pośrednika finansowego możesz złożyć kilka wniosków kredytowych. Od tej pory banki będą kontaktować się bezpośrednio z ekspertem, który w miarę możliwość będzie brał na siebie załatwienie wszystkich dodatkowych aspektów związanych z kredytem hipotecznym.

Dużym plusem współpracy z ekspertem finansowym jest jego niezależność. Dzięki temu, że nie pracuje dla jednego konkretnego banku, ani nie ma narzuconych planów sprzedażowych, bez wątpienia przedstawi Ci najlepsze rozwiązania dla Ciebie. Pośrednik finansowy to również ktoś, kto na bieżąco obserwuje zmiany w ofercie banków, zmiany w prawie, sytuację na rynku nieruchomości i kredytów hipotecznych. Dzięki profesjonalizmowi eksperta kredytowego razem będziecie mogli na bieżąco reagować na wszelkie zmiany.

Eksperci Platinum Eye to wiele możliwości - współpracujemy z kilkunastoma dużymi bankami w Polsce. Dzięki czemu prezentujemy wiele możliwości finansowania. Możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych na swoim kredycie! Zapraszamy do kontaktu >

Przeczytaj również: Okres kredytowania, a kredyt hipoteczny - długi czy krótki okres spłaty?

Pośrednik kredytowy Wrocław a dokumenty - jak to wszystko zorganizować?

Pamiętaj, że kupując nieruchomość we Wrocławiu, czy to na rynku pierwotnym, czy też wtórnym, kluczowe dla uzyskanie kredytu hipotecznego, będzie dostarczenie wszystkich niezbędnych dokumentów. Chociażby dlatego warto zwrócić się do eksperta kredytowego o pomoc w skompletowaniu i organizacji dokumentów. Profesjonalny pośrednik finansowy nie tylko podpowie Ci, jakie dokumenty złożyć, ale również skontaktuje się z deweloperem, czy też agencją nieruchomości w celu ustalenia stanu prawnego nieruchomości. Wszystko będzie załatwione szybko i sprawnie.

Ekspert pomoże Ci również napisać lub przeanalizować umowę przedwstępną, sprawdzając zgodność zapisów umowy ze stanem faktycznym, czy przepisami prawa. Umowa nie może działać na Twoją niekorzyść. Pośrednik, który ma nie tylko wiedzę, ale również niezbędne doświadczenie, doskonale zdaje sobie sprawę z trików stosowanych przez banki czy deweloperów. Kiedy w grę wchodzą duże pieniądze, zarówno do zakupu nieruchomości, jak i do umowy o kredyt hipoteczny należy podchodzić z największą ostrożnością. Ekspert finansowy ma za zadanie m.in. chronić interesy swojego klienta.

Minimum formalności z ekspertami Platinum Eye - Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na codzienne przyjemności. Umów się na spotkanie z ekspertem finansowym >

Przeczytaj również: Kupno domu na kredyt w 7 prostych krokach

Ekspert hipoteczny Wrocław - gwarancja stałego kontaktu

Ekspert od kredytów hipotecznych powinien być profesjonalny i pozostawać w stałym kontakcie ze swoim klientem. Może się okazać, że nawet po uruchomieniu kredytu klient może potrzebować pomocy, np. będzie chciał skrócić lub wydłużyć okres kredytowania, skonsolidować kredyty, czy też przenieść kredyt do innego banku w celu obniżenia kosztów. Należy pamiętać o tym, że doradca w banku jest nastawiony na sprzedaż i wyniki, a interes klienta jest na drugim planie. Dlatego tak ważna jest rola eksperta kredytowego. Jeszcze raz warto podkreślić, że ekspert od kredytów hipotecznych ma wiedzę i doświadczenie, które pozwolą na wybór odpowiedniej strategii i rozwiązań oferowanych przez banki. Może to być finansowanie naprzemienne, wstępna decyzja kredytowa bez umowy przedwstępnej. Kredyt hipoteczny to złożony produkt finansowy i trudno zdobyć o nim wiedzę w ciągu tygodnia czy dwóch.

Ekspert Platinum Eye to gwarancja stałego kontaktu po uruchomieniu kredytu. Gdy będziesz chciał wydłużyć lub skrócić okres spały, skonsolidować kredyty, czy też przenieść kredyt do innego banku w celu obniżenia kosztów. Skontaktuj się z ekspertem >

Umowa kredytu hipotecznego a rola doradcy kredytowego z Wrocławia

Umowa kredytu hipotecznego jest długa, zawiła i niezrozumiała dla osób, które nie zajmują się na co dzień tematyką finansów. Bardzo ważne jest to, żebyś znał swoje prawa i obowiązki. Powinieneś wiedzieć, jakie są warunki uruchomienia kredytu i jakie będą Twoje zobowiązania wobec banku.

Ekspert finansowy Wrocław - jak jest wynagradzany 

Najważniejsza informacja dla Ciebie jest taka, że nie ponosisz żadnych kosztów związanych ze współpracą ze specjalistą hipotecznym. W jaki więc sposób eksperci finansowi są wynagradzani? Każdy specjalista od kredytów otrzymuje prowizję od banku, która w żaden sposób nie jest ukryta w kosztach kredytu. Jest to i tak opłacalne dla banków, ponieważ eksperci finansowi obsługują połowę rynku kredytów hipotecznych. Eksperci dostarczają do banków prawidłowo wypełnione wnioski i klientów, którzy mają zdolność kredytową.

0 zł - Spotkanie z ekspertem kredytowym Platinum Eye jest bezpłatne. Koszty pokrywają banki, z którymi współpracujemy. Umów się na bezpłatne spotkanie >

Przeczytaj również: Kredyt hipoteczny – ile trwa uzyskanie?

Doradca finansowy Wrocław – jak znaleźć dobrego?

Zacznij od rozmów ze znajomymi i rodziną. Polecenia i rekomendacje to najpewniejsze źródło informacji o najlepszych specjalistach. Kolejne źródło to Internet i opinie osób, które korzystały z usług danego specjalisty. Sprawdź blogi i fora tematyczne na Facebooku. Wpisując frazę „Ekspert finansowy Wrocław”, z pewnością znajdziesz wiele merytorycznych i cennych wypowiedzi i ocen. Najmniej pewne źródło poleceń to agencje nieruchomości i deweloperzy, ale możesz skorzystać i z tej opcji.

Eksperci kredytowi z Platinum Eye Wrocław

Zachęcamy osoby, które poszukują kredytu hipotecznego do kontaktu i skorzystania z usług ekspertów finansowych z Platinum Eye. Służymy swoją wiedzą i doświadczeniem. Gwarantujemy pełen profesjonalizm. Zawsze staramy się znaleźć dla klientów najlepsze rozwiązania, dzięki którym zaoszczędzą swój czas i pieniądze.

Masz więcej pytań?  Bezpłatnie udzielimy Ci fachowej porady. Każdego miesiąca pomagamy uzyskać kredyty hipoteczne na kwotę kilkunastu milionów złotych. Zapraszamy do kontaktu lub do naszej placówki ul. Wyścigowa 63, 53-011 Wrocław.

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
  • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

  • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

  • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem