Ekspert kredytowy Sosnowiec Doradca Kredytowy - Pośrednik - Platinum Eye

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Ekspert kredytowy Sosnowiec Doradca Kredytowy - Pośrednik - Platinum Eye Ekspert kredytowy Sosnowiec Doradca Kredytowy - Pośrednik - Platinum Eye

Ekspert kredytowy z Sosnowca i doradca kredytowy z Sosnowca – czym się zajmują?

Ekspert kredytowy z Sosnowca i doradca kredytowy z Sosnowca zajmują się poszukiwaniem najlepszych rozwiązań finansowych dla swoich klientów. Mimo pewnych podobieństw są to jednak dwa różne zawody. Podpowiemy, dlaczego warto korzystać z usług eksperta kredytowego bądź doradcy kredytowego oraz wyjaśnimy, jakie są między nimi różnice.

Jak szybko i skutecznie znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny?

Wszystkim swoim klientom, którzy planują wziąć kredyt hipoteczny i kupić nieruchomość w Sosnowcu, polecamy współpracę z ekspertem kredytowym. Kredyt hipoteczny to trudny produkt i związany z mnóstwem procedur bankowych. Do tego każdy bank ma inną ofertę. Ekspert kredytowy z Sosnowca ma nie tylko odpowiednią wiedzę i doświadczenie, ale dysponuje również narzędziami, które są pomocne w wyszukiwaniu najlepszych ofert kredytów hipotecznych.

Jako klient masz ograniczone możliwości porównania ofert bankowych i wyszukiwania poszczególnych parametrów do porównań. Profesjonalna analiza ofert jest również dość skomplikowana i wymaga wiedzy i przygotowania. Pozornie tania oferta niekoniecznie może okazać się tą najlepszą. Niskie oprocentowanie nie oznacza taniego kredytu. Nawet jeśli masz wiedzę nt. finansów, wyszukiwanie ofert i ich porównywanie jest bardzo czasochłonne. Tak samo nie zawsze najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty kredytu hipotecznego w banku, w którym masz konto. Dlatego warto skorzystać z bezpłatnej pomocy eksperta kredytowego. Biorąc pod uwagę różnice w ofertach, możesz zaoszczędzić od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w trakcie trwania umowy kredytu hipotecznego. Współpraca z ekspertem kredytowym to oszczędność czasu i pieniędzy.

Przeczytaj również: Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny w 2021 roku?

Ekspert kredytowy z Sosnowca a doradca kredytowy z Sosnowca – podobieństwa i różnice

Większość klientów utożsamia te dwa zawody i zamiennie używa nazwy doradca bądź ekspert. Są jednak istotne różnice między ekspertem kredytowym z Sosnowca a doradcą kredytowym z Sosnowca. Na podstawie wytycznych unijnych w 2017 weszła w życie Ustawa o kredycie hipotecznym, regulująca między innymi kwestie związane z doradztwem kredytowym. Od tego czasu doradca kredytowy jest zawodem regulowanym, a jego obowiązki są opisane i ściśle określone ww. ustawie. Co zatem należy do zadań doradcy kredytowego? Wymieniamy:

 • Profesjonalne zarządzanie majątkiem klienta,
 • Dbałość o bezpieczeństwo finansowe klienta,
 • Wyszukiwanie najlepszych ofert inwestycyjnych,
 • Wyszukiwanie najlepszych ofert kredytów hipotecznych.

Jakie umiejętności powinien mieć doradca kredytowy? Do głównych umiejętności doradcy kredytowego należy wsłuchiwanie się w potrzeby klienta i analizowanie jego możliwości finansowych.

Ważne!

 • Doradca kredytowy może działać tylko i wyłącznie na podstawie zgody wydanej przez Komisj Nadzoru Finansowego.
 • Do jego obowiązków należy również opłacanie składek członkowskich i wykupienie ubezpieczenia OC.
 • Większość profesjonalnych doradców kredytowych ma certyfikat Europejskiej Federacji Doradców Finansowych Polska, €FFP Polska lub Fundacji na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego, EFPA Polska.
 • Nie każdy doradca korzysta z certyfikacji, co oczywiście nie oznacza, że nie ma odpowiednich kompetencji. Certyfikat jednak bez wątpienia uwiarygadnia doradcę kredytowego.

Jak wygląda wynagrodzenie doradcy kredytowego?

Wynagrodzenie doradcy kredytowego zależy od tego, czy doradca kredytowy jest doradcą niezależnym bądź współpracującym z konkretną instytucją finansową. Doradca może otrzymywać wynagrodzenie od klienta lub od banku. Podział jest następujący:

 • Doradca niezależny, czyli taki, który nie współpracuje z konkretną instytucją finansową, otrzymuje wynagrodzenie od swojego klienta. Doradca niezależny może współpracować z wieloma instytucjami kredytowymi.
 • Doradca współpracujący z konkretną instytucją finansową. Tacy doradcy są wynagradzani przez bank, z którym mają podpisaną umowę współpracy.

Jak działa ekspert kredytowy?

Reguły działania eksperta są prostsze niż w przypadku doradcy kredytowego, ale również w tym wypadku należy wykazać się dużą wiedzą z dziedziny finansów i bankowości i mieć umiejętność pracy z klientem. Ekspert kredytowy z Sosnowca pracuje jako pośrednik kredytowy lub agent pośrednika kredytowego. Pracodawca eksperta kredytowego ma obowiązek sprawdzać i weryfikować wiedzę eksperta kredytowego, organizując egzamin wewnętrzny. Dopiero wtedy, gdy ekspert kredytowy zda egzamin, może współpracować ze swoimi klientami oraz instytucjami finansowymi. Szkolenia wewnętrzne są okresowe i muszą być przeprowadzane, co jakiś czas.

Niezależnie, czy chcesz zostać doradcą kredytowym, czy ekspertem kredytowym musisz mieć ponadprzeciętną wiedzę z wielu dziedzin i działać na rzecz swoich klientów i w ich interesie. Inna kwestia to umiejętność pracy z klientem, czy też bankami. Niebagatelne znaczenie mają umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne.

Ważne! Ustawa o kredycie hipotecznym z 2017 r. zabrania używania nazwy „doradca kredytowy” w stosunku do osób, które pobierają wynagrodzenie od banków.

Eksperci finansowi Sosnowiec Platinum Eye - współpracuj z najlepszymi 

 • 15 lat doświadczenia - pomagamy Klientom w realizacji ich planów i marzeń
 • 0 zł - bez prowizji - Ty nic nie płacisz, to banki ponoszą koszty
 • Porównanie wielu ofert w jednym miejscu - zaoszczędzony czas i pieniądze
 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem

Nasze usługi, są bezpłatne. Nie zwlekaj, zostaw kontakt lub zadzwoń >

Zadania eksperta kredytowego z Sosnowca - opis

Zadania eksperta kredytowego tylko na pozór są łatwe. Tak naprawdę, żeby zostać cenionym i profesjonalnym ekspertem kredytowym, to musisz mieć ponadprzeciętną wiedzę z dziedziny finansów, bankowości, prawa, zakupu nieruchomości. Oczywiście zdobycie takiej wiedzy wymaga doświadczenia i wielu szkoleń. Ekspert kredytowy z Sosnowca musi szkolić się na bieżąco nawet we własnym zakresie. Zarówno przepisy prawa, jak i oferty banków zmieniają się szybko. Profesjonalny ekspert kredytowy ma wiedzę, potrafi ją wykorzystać i ma tzw. umiejętności miękkie, jak zdolność komunikowania się, czy negocjowania. Tylko ekspert kredytowy, który ma odpowiednią wiedzę i podejście do klienta, zadba o nasze bezpieczeństwo finansowe. Dzięki zdobytemu zaufaniu i dobrej opinii może liczyć na kolejne zlecenia i kolejnych klientów.

Prezentacja zadań eksperta kredytowego z Sosnowca:

 1. Dbanie o interes i bezpieczeństwo finansowe klienta. Działanie w interesie klienta.
 2. Ciągłe dokształcanie się, korzystanie z niezbędnych szkoleń w celu podnoszenia kwalifikacji i lepszej obsługi swoich klientów.
 3. Dokładne analizowanie i bezbłędne identyfikowanie potrzeb swoich klientów, na podstawie których wyszukiwane są najlepsze ofert kredytów gotówkowych, kredytów hipotecznych i produktów oszczędnościowych.
 4. Wykorzystanie dostępnych narzędzi, w celu zbadania zdolności kredytowej klienta, umiejętność przeprowadzenia wywiadu nt. sytuacji finansowej klienta i prezentacji najkorzystniejszych dla klienta ofert.
 5. Udana współpraca z bankami i innymi instytucjami finansowymi, dokładna znajomość procedur bankowych, umiejętność negocjowania w celu uzyskania najlepszych warunków kredytu hipotecznego dla klienta.
 6. Profesjonalna i rzeczowa pomoc w skompletowaniu i wypełnieniu dokumentów niezbędnych do otrzymania kredytu hipotecznego.

Praca i zadania eksperta kredytowego są niezwykle wymagające. Kiedy wybierzesz profesjonalnego i zaangażowanego eksperta kredytowego, możesz mieć pewność, że wspólnie znajdziecie najlepszy i najtańszy kredyt hipoteczny.

Przeczytaj również: Wszystko, co musisz wiedzieć o zdolności kredytowej w 2021 roku

Dlaczego warto współpracować z ekspertem kredytowym z Sosnowca

 1. Najtańszy i najkorzystniejszy kredyt hipoteczny znajdziesz tylko z ekspertem kredytowym. Oczywiście do Ciebie należy decyzja, czy zależy Ci na tanim kredycie hipotecznym, czy na szybkiej decyzji banku i na minimum formalności. Niezależnie, co zdecydujesz ekspert kredytowy znajdzie Ci oferty, które będą najlepiej odzwierciedlać Twoje potrzeby.
 2. Od samego początku będziesz znał wszystkie koszty kredytu. Na koszt kredytu składa się wiele elementów, a oprocentowanie jest tylko jednym z nich. Są to również prowizja za udzielenie kredytu, opłaty za rozpatrzenie wniosku, ubezpieczenie itd. Ekspert kredytowy na Twoją prośbę sprawdzi wszystkie koszty kredytu hipotecznego oferowanego w danym banku.
 3. Szybka reakcja na zmiany rynkowe dzięki ekspertowi kredytowemu. Ekspert kredytowy musi być na bieżąco z najlepszymi ofertami kredytów hipotecznych, zmianami w przepisach prawa i zmianami na rynku nieruchomości. Dzięki temu zawsze podpowie Ci najlepsze dla Ciebie rozwiązania.
 4. Komfort i oszczędność czasu. Dzięki współpracy z ekspertem kredytowym wszystkie oferty kredytów hipotecznych sprawdzisz i przeanalizujesz w jednym miejscu. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i nie będziesz musiał chodzić od placówki do placówki.
 5. Pomoc z formalnościami. Ekspert kredytowy pomoże Ci w skompletowaniu dokumentów i wypełnieniu wniosku o kredyt hipoteczny.
 6. Współpraca z ekspertem kredytowym z Sosnowca po uruchomieniu kredytu. Również po uruchomieniu kredytu możesz liczyć na swojego eksperta kredytowego i zrestrukturyzować lub przenieść kredyt.

Eksperci Platinum Eye to wiele możliwości - współpracujemy z kilkunastoma dużymi bankami w Polsce. Dzięki czemu prezentujemy wiele możliwości finansowania. Możesz zaoszczędzić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, na swoim kredycie! Porozmawiaj z ekspertem, umów się na spotkanie >

Przeczytaj również: Wszystko, co musisz wiedzieć o zdolności kredytowej w 2021 roku

Współpraca z ekspertem kredytowym z Sosnowca

Współpraca z ekspertem kredytowym jest oparta na procedurze, dzięki której wyszukacie najkorzystniejszy kredyt hipoteczny. Pamiętaj, że Wasza współpraca polega na wzajemnym zaufaniu, a ekspert kredytowy zawsze działa w Twoim najlepszym interesie. Korzystając z pomocy profesjonalnego eksperta, możesz mieć pewność, że przejdziesz przez wszystkie procedury bankowe szybko i sprawnie. Wyjaśnimy, jak wygląda droga do kredytu przy współpracy z ekspertem.

 1. Ekspert kredytowy na samym początku powinien zapytać o Twoje cele i potrzeby finansowe. Kolejny krok to analiza Twojej sytuacji finansowej i zbadanie zdolności kredytowej. Dzięki temu dowiesz się, czy Twoje cele finansowe są w zasięgu Twoich możliwości.
 2. Dobra wiadomość jest taka, że możesz złożyć nawet kilka wniosków kredytowych. Ekspert kredytowy z Sosnowca zrobi to w Twoim imieniu i wyśle dokumentację do wybranych banków. Od tej pory to on będzie rozmawiał z bankiem i prowadził negocjacje.
 3. Pamiętaj, że banki przyjmują tylko prawidłowo wypełnione wnioski. Dzięki ekspertowi kredytowemu z Sosnowca masz o wiele większe szanse na to, że wniosek będzie wypełniony w 100% prawidłowo, a bank od razu rozpocznie procedurę kredytową.

Przeczytaj również: Koszty kredytu i koszty okołokredytowe - wszystko, co musisz wiedzieć!

Wnioski i dokumentacja – wsparcie eksperta kredytowego z Sosnowca

Jak już wspomnieliśmy wyżej, bank rozpatruje tylko prawidłowo wypełnione wnioski. Błędnie wypełniony wniosek niepotrzebnie przedłuża całą procedurę. Chcesz uniknąć niepotrzebnego stresu i niepotrzebnego przedłużania procedury bankowej? Zdecyduj się na współpracę z ekspertem kredytowym z Sosnowca.

Wniosek i załączniki do wniosku, które musisz dostarczyć, zależą od rodzaju nieruchomości, którą kupujesz. Inne dokumenty są potrzebne w przypadku nieruchomości mieszkaniowej, a inne w przypadku nieruchomości komercyjnej. Tak samo bank poprosi o różne informacje w zależności od rodzaju rynku (pierwotny, czy wtórny). Biorąc pod uwagę to, że proces kompletowania i wypełniania dokumentów jest dość skomplikowany, warto skorzystać z bezpłatnego wsparcia eksperta kredytowego.

Minimum formalności z ekspertami Platinum Eye - Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na codzienne przyjemności. Umów się na spotkanie z ekspertem finansowym >

Umowa przedwstępna i umowa o kredyt hipoteczny

W przypadku podpisywania umów najważniejsza jest zasada, która mówi, że podpisujemy umowę tylko wtedy, gdy ją dokładnie przeczytaliśmy i zrozumieliśmy. Jest to szczególnie ważne w przypadku umowy przedwstępnej i umowy o kredyt hipoteczny. Warto skonsultować obydwie umowy z prawnikiem bądź ekspertem kredytowym z Sosnowca i dobrze zrozumieć wynikające z nich prawa i obowiązki. W przypadku umowy przedwstępnej zalecamy szczególną ostrożność, ponieważ druga strona będzie się kierowała swoim interesem i będzie chciała zyskać, jak najwięcej. Ekspert kredytowy pomoże Ci w negocjacjach i będzie zabiegał o usunięcie zapisów, które są dla Ciebie niekorzystne.

W przypadku umowy o kredyt hipoteczny sytuacja jest korzystniejsza dla Ciebie, bo bank jako instytucja zaufania publicznego, przygotowuje umowy, które są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa. Mimo to wsparcie eksperta kredytowego z Sosnowca może się okazać niezbędne, ponieważ umowa o kredyt hipoteczny to bardzo trudny i długi dokument. Elementy umowy o kredyt hipoteczny, które bezwzględnie powinieneś znać:

 • Wysokość oprocentowania i rodzaj oprocentowania (stałe, zmienne) kredytu hipotecznego.
 • Koszty kredytu hipotecznego i jego RRSO.
 • Sposób zabezpieczenia kredytu i ustanowienia hipoteki.
 • Uprawnienia banku związane z kontrolą wykorzystania kredytu.
 • Terminy i sposób postawienia do dyspozycji kredytobiorcy środków pieniężnych.
 • Wysokość prowizji i innych opłat związanych z kredytem.
 • Zmiany w umowie i podstawy do jej rozwiązania.
 • Możliwość wcześniejszej spłaty kredytu.
 • Harmonogram spłat.

Przeczytaj również: Fakty i mity na temat kredytu hipotecznego - poznaj 15 największych

Współpraca z ekspertem kredytowym z Sosnowca po uruchomieniu kredytu

Restrukturyzacja lub przeniesienie kredytu do innego banku nie jest prostą sprawą, ale cała operacja może być dla Ciebie opłacalna. Możesz dzięki temu sporo zaoszczędzić i podreperować swój domowy budżet. Zaoszczędzone środki możesz przeznaczyć na inne wydatki. Na eksperta kredytowego możesz liczyć nawet po uruchomieniu kredytu, także bez wątpienia zgłosi się do Ciebie, gdy na rynku pojawią się nowe, lepsze oferty. Z inicjatywą zmiany lub restrukturyzacji możesz wyjść również Ty i skontaktować się ze swoim ekspertem. Będzie on dla Ciebie dużym wsparciem i podpowie, jak zmniejszyć koszty kredytu i wskaże aktualnie najlepsze oferty na rynku.

Najlepsze sposoby na zmniejszenie kosztów kredytu hipotecznego:

 • Wydłużenie lub skrócenie okresu spłaty kredytu hipotecznego.
 • Konsolidację zobowiązań kredytowych.
 • Wcześniejsza lub częściowa spłaty kredytu (uwaga na prowizję za wcześniejszą spłatę).
 • Przeniesienie kredytu hipotecznego do innego banku i refinansowanie.

Ekspert kredytowy z Sosnowca jest zawsze być na bieżąco ze wszystkimi ofertami na rynku, czy zmianami w ustawodawstwie. Dzięki temu zawsze może wyjść z inicjatywą przeniesienia lub restrukturyzacji Twojego kredytu na lepszych warunkach. Twoje finanse są bez wątpienia pod dobrą opieką!

Przeczytaj również: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Wynagrodzenie eksperta kredytowego z Sosnowca

Bardzo dobra wiadomość dla Ciebie jest taka, że nie ponosisz żadnych kosztów związanych ze współpracą z ekspertem kredytowym z Sosnowca. Pomoc eksperta jest bezpłatna, a Ty całkiem za darmo otrzymujesz fachową pomoc. Dlaczego tak się dzieje? Otóż koszty eksperta kredytowego ponosi bank. Jest to dla banku opłacalne, ponieważ eksperci kredytowi dostarczają do banku co najmniej połowę klientów. Banki bardzo chętnie wynagradzają ekspertów kredytowych za kolejne wnioski i uruchomienia kredytów. Klienci, którzy współpracują z ekspertami kredytowymi, mają dobrą zdolność kredytową, a ich wnioski kredytowe są prawidłowo wypełnione. Ekspert kredytowy na Twoje życzenie powie Ci, w jakich widełkach mieści się jego wynagrodzenie.

0 zł - Spotkanie z ekspertem kredytowym Platinum Eye jest całkowicie bezpłatne. Koszty pokrywają banki, z którymi współpracujemy. Umów się na bezpłatne spotkanie >

Jak znaleźć profesjonalnego eksperta kredytowego z Sosnowca?

Są trzy główne źródła informacji o ekspertach kredytowych:

 1. Rekomendacje znajomych lub rodziny, które są najbardziej wiarygodne. Popytaj wśród rodziny i przyjaciół, czy korzystali z usług eksperta kredytowego z Sosnowca i czy są zadowoleni ze współpracy. Poproś o kontakt. Najlepsza jest współpraca ze sprawdzonym ekspertem kredytowym.
 2. Internet. Eksperta kredytowego znajdziesz również za pośrednictwem Internetu, fan page na Facebook, czy też blogów branżowych. Znajdziesz tam wiele cennych informacji. Wpisując do wyszukiwarki frazę „ekspert kredytowy Sosnowiec”, możesz liczyć na dużo wyników.
 3. Deweloper lub agencja nieruchomości. Kupując mieszkanie od dewelopera bądź za pośrednictwem agencji, również możesz spytać o eksperta kredytowego, ale skorzystaj z tego źródła, gdy inne zawiodą. Jest to najmniej wiarygodne źródło informacji, skorzystaj z niego na samym końcu.

Ważne! Kiedy szukasz odpowiedniego eksperta kredytowego, musisz wiedzieć, że:

 • Ekspert kredytowy to zawód oparty na dużym zaufaniu klientów.
 • Ekspert kredytowy musi działać etycznie, zgodnie z przepisami prawa i w interesie swoich klientów.
 • Ekspert kredytowy to osoba o dużej wiedzy i kompetencjach.
 • Główne zadanie eksperta finansowego to dbanie o Twoje interesy i wyszukiwanie najlepszych ofert finansowych.

Eksperci kredytowi z Platinum Eye Sosnowiec

Zachęcamy osoby, które poszukują kredytu hipotecznego do kontaktu i skorzystania z usług ekspertów finansowych z Platinum Eye. Służymy swoją wiedzą i doświadczeniem. Gwarantujemy pełen profesjonalizm. Zawsze staramy się znaleźć dla klientów najlepsze rozwiązania, dzięki którym zaoszczędzą swój czas i pieniądze.

Masz więcej pytań? Bezpłatnie udzielimy Ci fachowej porady. Każdego miesiąca pomagamy uzyskać kredyty hipoteczne na kwotę kilkunastu milionów złotych. Zapraszamy do kontaktu!

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
 • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

 • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem