Ekspert kredytowy Katowice Doradca Kredytowy - Pośrednik - Platinum Eye

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Ekspert kredytowy Katowice Doradca Kredytowy - Pośrednik - Platinum Eye Ekspert kredytowy Katowice Doradca Kredytowy - Pośrednik - Platinum Eye

Ekspert kredytowy z Katowic – dlaczego warto?

Jeżeli chcesz usłyszeć radę, jak wybrać najtańszy kredyt hipoteczny, to po pierwsze nie szukaj kredytu hipotecznego na własną rękę, a po drugie skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego z Katowic. Ekspert kredytowy z Katowic ma wiedzę, doświadczenie i umiejętności, dzięki którym wspólnie znajdziecie najlepszy i najtańszy kredyt hipoteczny. Znalezienie kredytu hipotecznego szytego na naszą kieszeń nie jest wcale łatwe. Pozornie tani kredyt, może w ostatecznym rozrachunku okazać się dość kosztowny, możliwe są również przeszkody w postaci procedur i mnóstwa dokumentów do uzupełnienia. Część klientów korzysta po prostu z kredytu hipotecznego w „swoim” banku, co niekoniecznie jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. Dlatego zachęcamy do współpracy z ekspertem kredytowym z Katowic. Niezależnie, jakiego rodzaju nieruchomość kupujesz, czeka Cię wydatek kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych, a czasami nawet więcej. Jeżeli skorzystasz z drogiego kredytu hipotecznego, to odsetki i inne koszty będą bardzo wysokie. Współpracując z ekspertem kredytowym z Katowic, znajdziecie najtańsze rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych odsetek. Zakup mieszkania, domu lub nieruchomości komercyjnej to bardzo poważna decyzja. Postaramy się wyjaśnić Ci, dlaczego warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego z Katowic i na czym polega jego praca.

Przeczytaj również: Ile trzeba zarabiać, żeby dostać kredyt hipoteczny w 2021 roku?

Doradca kredytowy Katowice a ekspert kredytowy - wyjaśniamy różnice 

Zanim przejdziemy do zadań eksperta kredytowego z Katowic, podpowiemy, na czym polega różnica między ekspertem kredytowym z Katowic, a doradcą kredytowym z Katowic. Wielu klientów wciąż uważa, że ekspert kredytowy i doradca kredytowy to ten sam zawód i posługują się jednym i drugim terminem zamiennie. Jednak różnice są dość istotne. Od 2017 r. doradca kredytowy jest zawodem regulowanym, a charakter zawodu i obowiązki doradcy kredytowego są ujęte w Ustawie o kredycie hipotecznym, która była odpowiedzią na regulacje i wymogi unijne. Do głównych zadań doradcy kredytowego należy zarządzanie majątkiem klienta, wyszukiwanie najlepszych rozwiązań inwestycyjnych i przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo środków finansowych klienta. Doradca kredytowy powinien mieć umiejętność wsłuchiwania się w potrzeby klientów i odpowiednio analizować ich sytuację finansową. Doradca kredytowy nie może działać bez zgody Komisji Nadzoru Finansowego, jego obowiązkiem jest opłacanie składek członkowskich i wykupienie ubezpieczenia OC. Większość profesjonalnych doradców kredytowych ma certyfikat Europejskiej Federacji Doradców Finansowych Polska, €FFP Polska lub Fundacji na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego, EFPA Polska. Nie każdy doradca korzysta z certyfikacji, co oczywiście nie oznacza, że nie ma odpowiednich kompetencji. Certyfikat jednak bez wątpienia uwiarygadnia doradcę kredytowego.

Wynagrodzenie doradcy kredytowego to dość skomplikowana kwestia. Doradca może otrzymywać wynagrodzenie od klienta lub od banku. Podział jest następujący:

 • Doradca niezależny, czyli taki, który nie współpracuje z konkretną instytucją finansową, otrzymuje wynagrodzenie od swojego klienta. Doradca niezależny może współpracować z wieloma instytucjami kredytowymi.
 • Doradca współpracujący z konkretną instytucją finansową. Tacy doradcy są wynagradzani przez bank, z którym mają podpisaną umowę współpracy. W przypadku eksperta kredytowego zasady działania są trochę prostsze. Ekspert kredytowy pracuje jako pośrednik kredytowy lub agent pośrednika kredytowego. Wiedza i umiejętności eksperta kredytowego są weryfikowane przez egzamin wewnętrzny organizowany przez pracodawcę. Po zdaniu egzaminu ekspert kredytowy może działać na rzecz swoich klientów i współpracować z bankami. Szkolenia wewnętrzne są okresowe i muszą być przeprowadzane, co jakiś czas.

Jeżeli chcesz zostać ekspertem kredytowym, na pewno wiąże się to z mniej uciążliwymi formalnościami. Jednak podobnie jak doradca kredytowy musisz wykazać się ponadprzeciętną wiedzą z wielu dziedzin, działać etycznie i w najlepszym interesie swojego klienta.

Ważne! Ustawa o kredycie hipotecznym z 2017 r. zabrania używania nazwy „doradca kredytowy” w stosunku do osób, które pobierają wynagrodzenie od banków.

Eksperci finansowi Katowice Platinum Eye - współpracuj z najlepszymi 

 • 15 lat doświadczenia - pomagamy Klientom w realizacji ich planów i marzeń
 • 0 zł - bez prowizji - Ty nic nie płacisz, to banki ponoszą koszty
 • Porównanie wielu ofert w jednym miejscu - zaoszczędzony czas i pieniądze
 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem

Nasze usługi, są bezpłatne. Nie zwlekaj, zostaw kontakt lub zadzwoń >

Jakie są dokładnie zadania eksperta kredytowego z Katowic

To, czego oczekujemy od eksperta kredytowego, to działanie w interesie klienta i wyszukiwanie najkorzystniejszych rozwiązań finansowych. Choć na pierwszy rzut oka nie wydaje się to skomplikowane, wykonywanie tak trudnych zadań wymaga odpowiedniej wiedzy z zakresu finansów, bankowości i prawa. Żeby wykonywać swoje obowiązki na najwyższym poziomie, ekspert kredytowy musi też mieć odpowiednie doświadczenie, które przychodzi z czasem, poszerzać swoją wiedzę i korzystać ze szkoleń.

Tylko ekspert kredytowy, który ma odpowiednią wiedzę i podejście do klienta, zadba o nasze bezpieczeństwo finansowe. Dzięki zdobytemu zaufaniu i dobrej opinii może liczyć na kolejne zlecenia i kolejnych klientów. Zadania eksperta kredytowego:

 1. Interes i bezpieczeństwo finansowe klienta zawsze powinny być na pierwszym miejscu.
 2. Ciągłe dokształcanie się, korzystanie z niezbędnych szkoleń w celu podnoszenia kwalifikacji i lepszej obsługi swoich klientów.
 3. Dokładne analizowanie i bezbłędne identyfikowanie potrzeb swoich klientów, a także wyszukiwanie dla nich najlepszych ofert kredytów gotówkowych, kredytów hipotecznych i produktów oszczędnościowych.
 4. Umiejętność badania zdolności finansowej klienta z wykorzystaniem dostępnych narzędzi, w celu prezentacji najkorzystniejszych dla klienta ofert.
 5. Udana współpraca z bankami i innymi instytucjami finansowymi i dokładna znajomość procedur bankowych.
 6. Negocjowanie umów w imieniu klienta w celu osiągnięcia maksymalnych korzyści.
 7. Profesjonalna i rzeczowa w skompletowaniu i wypełnieniu dokumentów niezbędnych do otrzymania kredytu hipotecznego.

Praca i zadania eksperta kredytowego są niezwykle wymagające. Kiedy wybierzesz profesjonalnego i zaangażowanego eksperta kredytowego, możesz mieć pewność, że wspólnie znajdziecie najlepszy i najtańszy kredyt hipoteczny. Dodatkowo pomoc eksperta kredytowego jest bezpłatna.

Przeczytaj również: Wszystko, co musisz wiedzieć o zdolności kredytowej w 2021 roku

Poznaj najważniejsze powody, dla których warto współpracować z ekspertem kredytowym z Katowic

 1. Wspólnie znajdziecie najtańszy i najkorzystniejszy kredyt hipoteczny. Na początku musisz podjąć decyzję, czy zależy Ci na najtańszym kredycie hipotecznym, czy na takim, który nie wymaga zbyt wielu formalności. Po przeanalizowaniu Twoich potrzeb wspólnie z ekspertem kredytowym z Katowic znajdziecie najlepszy kredyt hipoteczny. Możecie też znaleźć bank, który wymaga mniej dokumentów i potrzebuje mniej czasu na decyzję.
 2. Poznasz wszystkie koszty kredytu. Panuje powszechne przekonanie, że o koszcie kredytu hipotecznego decyduje oprocentowanie. Niestety tych kosztów jest dużo więcej. Zalicza się do nich również prowizja, opłaty za rozpatrzenie wniosku, ubezpieczenie itd. Ekspert kredytowy na Twoją prośbę sprawdzi wszystkie koszty kredytu hipotecznego oferowanego w danym banku. Będziesz wiedział, czy warto skorzystać z danej oferty, czy też nie. Warto poznać RRSO kredytu i wszystkie koszty związane z kredytem.
 3. Szybka reakcja na zmiany rynkowe dzięki ekspertowi kredytowemu z Katowic. Ekspert kredytowy z Katowic musi być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami na rynku kredytów, zmianami w prawie itd. Ekspert kredytowy na bieżąco śledzi rynek i przepisy prawa i na tej podstawie proponuje swoim klientom nowe rozwiązania, które mają na celu optymalizację Twoich kosztów i inwestycji.
 4. Duża oszczędność czasu. Współpraca z ekspertem kredytowym z Katowic pozwoli Ci na wyszukanie i przeanalizowanie ofert w jednym miejscu. Jest to duża oszczędność czasu, ponieważ nie będziesz musiał chodzić od placówki do placówki i stać w kolejkach. Ekspert kredytowy pomoże Ci nie tylko znaleźć najlepszą ofertę, ale również pomoże z formalnościami.
 5. Współpraca z ekspertem kredytowym z Katowic po uruchomieniu kredytu. Również po uruchomieniu kredytu możesz liczyć na swojego eksperta kredytowego z Katowic i przykładowo zrestrukturyzować lub przenieść kredyt.

Przeczytaj również: Koszty kredytu i koszty okołokredytowe - wszystko, co musisz wiedzieć!

Eksperci Platinum Eye to wiele możliwości - współpracujemy z kilkunastoma dużymi bankami w Polsce. Dzięki czemu prezentujemy wiele możliwości finansowania. Możesz zaoszczędzić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, na swoim kredycie! Porozmawiaj z ekspertem, umów się na spotkanie >

Pośrednik kredytowy Katowice - jak wygląda współpraca?

Współpraca z ekspertem kredytowym z Katowic oparta jest na zaufaniu i podejmowaniu działań zgodnych z interesem klienta. Korzystając z pomocy profesjonalnego eksperta, możesz mieć pewność, że przejdziesz przez wszystkie procedury bankowe szybko i sprawnie. Wyjaśnimy, jak wygląda droga do kredytu przy współpracy z ekspertem.

 1. Pierwszy krok to badanie zdolności kredytowej. Ekspert kredytowy zapyta o stan Twoich finansów i o Twoje cele finansowe. To przybliży Cię do odpowiedzi na pytanie, który kredyt hipoteczny będzie dla Ciebie najkorzystniejszy.
 2. Kiedy zdecydujesz się na jedną lub kilka najkorzystniejszych ofert, ekspert kredytowy wyśle w Twoim imieniu wniosek lub wnioski kredytowe do wybranych banków. Od tej pory to ekspert będzie rozmawiał z bankiem i prowadził negocjacje.
 3. Razem wypełnicie wniosek i skompletujecie dokumenty. Pamiętaj, że banki przyjmują tylko prawidłowo wypełnione wnioski. Jeśli od razu dostarczysz wniosek bez błędów, to cała procedura kredytu będzie trwała krócej.

Wnioski i dokumentacja – dlaczego pomoc eksperta kredytowego z Katowic jest taka ważna

Jak już wspomnieliśmy wyżej, bank rozpatruje tylko prawidłowo wypełnione wnioski. Chcesz uniknąć niepotrzebnego stresu i niepotrzebnego przedłużania procedury bankowej? Zdecyduj się na współpracę z ekspertem kredytowym z Katowic.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że w zależności od rodzaju nieruchomości, którą kupujesz, musisz dostarczyć zupełnie inne dokumenty. Inne dokumenty są potrzebne w przypadku nieruchomości mieszkaniowej, a inne w przypadku nieruchomości komercyjnej. Dokumentacja różni się również w zależności od rodzaju rynku, na którym chcesz kupić nieruchomość (pierwotny, wtórny). Pomoc eksperta w skompletowaniu i wypełnieniu dokumentów może okazać się niezbędna. Przyśpiesz całą procedurę i skorzystaj z jego pomocy.

Minimum formalności z ekspertami Platinum Eye - Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na codzienne przyjemności. Umów się na spotkanie z ekspertem finansowym >

Umową przedwstępna i umowa o kredyt hipoteczny – ważne informacje

Umowę przedwstępną lub umowę o kredyt hipoteczny podpisz dopiero wtedy, gdy zrozumiesz wszystkie jej zapisy i będziesz wiedział, jakie są twoje prawa i obowiązki. Doradzamy, żebyś skonsultował ją z prawnikiem lub ekspertem kredytowym.

W przypadku umowy przedwstępnej zalecamy szczególną ostrożność, ponieważ druga strona będzie się kierowała swoim interesem i będzie chciała zyskać, jak najwięcej. Ekspert kredytowy z Katowic wskaże Ci niekorzystne zapisy i podpowie, jak negocjować umowę.

W przypadku umowy o kredyt hipoteczny sytuacja jest inna. Banki to instytucje zaufania publicznego i ich zadaniem jest przygotowywanie umów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Umowa o kredyt hipoteczny to bardzo trudny i długi dokument, który często wymaga pomocy ze strony specjalisty, jakim jest ekspert kredytowy lub prawnik.

Elementy umowy o kredyt hipoteczny, które bezwzględnie powinieneś znać:

 • Wysokość oprocentowania i rodzaj oprocentowania (stałe, zmienne) kredytu hipotecznego.
 • Koszty kredytu hipotecznego i jego RRSO.
 • Sposób zabezpieczenia kredytu i ustanowienia hipoteki.
 • Uprawnienia banku związane z kontrolą wykorzystania kredytu.
 • Terminy i sposób postawienia do dyspozycji kredytobiorcy środków pieniężnych.
 • Wysokość prowizji i innych opłat związanych z kredytem.
 • Zmiany w umowie i podstawy do jej rozwiązania.
 • Możliwość wcześniejszej spłaty kredytu.
 • Harmonogram spłat.

Przeczytaj również: Fakty i mity na temat kredytu hipotecznego - poznaj 15 największych

Czy współpraca z ekspertem kredytowym z Katowic po uruchomieniu kredytu jest możliwa?

Kredyt hipoteczny zawsze możesz zmienić, jeśli nadarzy się okazja i będziesz mógł zredukować koszty. Nie jest to prosty proces, ale czasami gra jest warta zachodu, jeśli możesz przy okazji podreperować swój budżet. Zaoszczędzone środki możesz przeznaczyć na inne wydatki. Z inicjatywą zmiany lub restrukturyzacji możesz wyjść Ty, a także ekspert kredytowy, z którym podjąłeś współpracę. Będzie dla Ciebie dużym wsparciem i podpowie, jak zmniejszyć koszty kredytu i wskaże aktualnie najlepsze oferty na rynku.

Sposoby na zmniejszenie kosztów kredytu hipotecznego jest co najmniej kilka:

 • Wydłużenie lub skrócenie okresu spłaty kredytu hipotecznego.
 • Konsolidację zobowiązań kredytowych.
 • Wcześniejsza lub częściowa spłaty kredytu (uwaga na prowizję za wcześniejszą spłatę).
 • Przeniesienie kredytu hipotecznego do innego banku i refinansowanie.

Ekspert kredytowy z Katowic z racji swoich obowiązków musi być na bieżąco ze wszystkimi ofertami na rynku, czy zmianami w ustawodawstwie. Dzięki temu zawsze może wyjść z inicjatywą przeniesienia lub restrukturyzacji Twojego kredytu na lepszych warunkach. Twoje finanse są bez wątpienia pod dobrą opieką!

Przeczytaj również: Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego

Jak wygląda wynagrodzenie eksperta kredytowego z Katowic

Kolejną bardzo ważną korzyścią dla Ciebie jest to, że pomoc eksperta kredytowego z Katowic jest bezpłatna i nie ponosisz w związku z nią żadnych kosztów. Można bez wątpienia powiedzieć, że korzyść dla Ciebie jest podwójna. Po pierwsze otrzymujesz fachową i profesjonalną pomoc, a po drugie jest ona udzielana bezpłatnie. Rodzi się oczywiście pytanie, w jaki sposób zarabia ekspert kredytowy z Katowic? Być może podejrzewasz, że jest to koszt ukryty w kredycie. Chcemy Cię w tym momencie uspokoić. Koszt eksperta kredytowego nie może być ukryty w kosztach kredytu. Bankom bardzo opłaca się współpraca z ekspertem kredytowym i chętnie wynagradzają go za kolejne wnioski kredytowe i uruchomienia kredytów. Eksperci kredytowi dostarczają bankom co najmniej połowę klientów kredytowych. Dodatkowo są to klienci, którzy mają zdolność kredytową i wysyłają prawidłowo wypełnione wnioski. Masz wątpliwości? Ekspert kredytowy z Katowic odpowie na Twoje pytania i wskaże, w jakich widełkach mieści się jego wynagrodzenie.

0 zł - Spotkanie z ekspertem kredytowym Platinum Eye jest całkowicie bezpłatne. Koszty pokrywają banki, z którymi współpracujemy. Umów się na bezpłatne spotkanie >

Doradca finansowy Katowice - jak znaleźć profesjonaliste?

W zasadzie są trzy główne źródła informacji o ekspertach kredytowych. Są to:

 1. Rekomendacje znajomych lub rodziny, które są najbardziej wiarygodne. Popytaj wśród rodziny i przyjaciół, czy korzystali z usług eksperta kredytowego z Katowic i czy są zadowoleni ze współpracy.
 2. Internet. Eksperta kredytowego znajdziesz również za pośrednictwem Internetu, fan page na Facebook, czy też blogów branżowych. Znajdziesz tam wiele cennych informacji. Wpisując do wyszukiwarki frazę „ekspert kredytowy Katowice”, możesz liczyć na dużo wyników.
 3. Deweloper lub agencja nieruchomości. Kupując mieszkanie od dewelopera bądź za pośrednictwem agencji, również możesz spytać o eksperta kredytowego, ale skorzystaj z tego źródła, gdy inne zawiodą.

Ważne! Kiedy szukasz odpowiedniego eksperta kredytowego, musisz wiedzieć, że:

 • Ekspert kredytowy to zawód oparty na dużym zaufaniu klientów.
 • Ekspert kredytowy musi działać etycznie, zgodnie z przepisami prawa i w interesie swoich klientów.
 • Ekspert kredytowy to osoba o dużej wiedzy i kompetencjach.
 • Główne zadanie eksperta finansowego to dbanie o Twoje interesy i wyszukiwanie najlepszych ofert finansowych.

Eksperci kredytowi z Platinum Eye Katowice

Zachęcamy osoby, które poszukują kredytu hipotecznego do kontaktu i skorzystania z usług ekspertów finansowych z Platinum Eye. Służymy swoją wiedzą i doświadczeniem. Gwarantujemy pełen profesjonalizm. Zawsze staramy się znaleźć dla klientów najlepsze rozwiązania, dzięki którym zaoszczędzą swój czas i pieniądze.

Masz więcej pytań? Bezpłatnie udzielimy Ci fachowej porady. Każdego miesiąca pomagamy uzyskać kredyty hipoteczne na kwotę kilkunastu milionów złotych. Zapraszamy do kontaktu!

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

 

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
 • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

 • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem