Zmień kredyt na tańszy! Przenieś kredyt do innego banku i zyskaj

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

 Zmień kredyt na tańszy! Przenieś kredyt do innego banku i zyskaj Zmień kredyt na tańszy! Przenieś kredyt do innego banku i zyskaj

Przeniesienie kredytu do innego banku w 2021 roku

Klienci banków, którzy decydują się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, kierują się głównie jego dostępnością. Często decydujemy się na kredyt w banku, w którym mamy konto. Wybierając kredyt pod presją, skazujemy się na wysokie koszty. Nie zawsze kredyt łatwo dostępny, jest również najtańszy. Dlatego warto zainteresować się kredytem refinansowym. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na spore oszczędności, a w niektórych przypadkach na dodatkową gotówkę.

Na czym polega refinansowanie kredytu?

Polacy chętnie korzystają z kredytów konsumpcyjnych. Według informacji podanych przez BIK, w maju 2019 instytucje finansowe udzieliły kredytów konsumpcyjnych na kwotę 7,786 mld PLN. W porównaniu do zeszłego roku jest to wzrost o 8,9%. Cele, na które Polacy biorą kredyt to remont, wakacje, sprzęt AGD RTV do domu, uroczystości rodzinne, podróże. Po otrzymaniu kredytu w danym banku warto poświęcić trochę czasu na śledzenie sytuacji rynkowej i ofert innych banków. Przykładowo Rada Polityki Pieniężnej może podjąć decyzję o obniżce stóp procentowych lub na rynku mogą pojawić się korzystniejsze oferty.

Doradcy kredytowi z Platinum Eye sugerują, aby w takim wypadku pomyśleć o kredycie refinansowym. Kredyt refinansowy dotyczy głównie kredytów hipotecznych, ale możliwe jest również wykorzystanie go przy kredycie gotówkowym. Kredyt refinansowy to po prostu przeniesienie kredytu do innego banku na lepszych warunkach. Jego celem jest obniżenie miesięcznej raty i odciążenie naszego budżetu.

Dlaczego refinansujemy nasze kredyty?

Powodów przeniesienia kredytu gotówkowego do innego banku jest kilka:

 • wysoka marża, która jest dużo wyższa niż w innych bankach, 
 • raty kapitałowo - odsetkowe są dla nas zbyt wysokie i zbytnio obciążają nasz budżet,
 • oprocentowanie naszego kredytu jest wyższe niż w przypadku innych ofert kredytów gotówkowych dostępnych na rynku,
 • serwis i obsługa w banku, w którym wzięliśmy kredyt gotówkowy, jest na niskim poziomie.

Przeczytaj również: Wszystko, co musisz wiedzieć o zdolności kredytowej w 2021 roku

Czy każdy kredyt gotówkowy można refinansować?

O ile w przypadku kredytu hipotecznego kredyt refinansowy jest popularnym rozwiązaniem, o tyle w przypadku kredytów gotówkowych rynek dopiero raczkuje. Na podstawie określonych kryteriów bank podejmie indywidualną decyzję, czy przyznać nam taki kredyt. Jeżeli spełnimy wymogi banku, to powinniśmy taki kredyt otrzymać. W takim wypadku warto skorzystać z darmowej porady dorady kredytowego, który znajdzie dla nas najlepsze oferty. Doradcy finansowi z Platinum Eye zawsze prezentują swoim klientom kilka ofert i pomagają wybrać najkorzystniejszą dla naszej kieszeni.

Przeniesienie kredytu gotówkowego do innego banku w 2021 roku

Procedura przeniesienia kredytu do innego banku polega na wcześniejszej spłacie zobowiązania w banku, w którym wzięliśmy kredyt. Spłatę kredytu kontynuujemy już w nowym banku i na nowych warunkach. Pamiętajmy, że cała operacja ma sens, jeżeli będziemy płacić co miesiąc niższe raty, a koszt kredytu będzie niższy.

Kredyt gotówkowy można przenieść na dwa sposoby:

 • poprzez kredyt konsolidacyjny, który nie tylko spłaci nasze zobowiązania, ale również zapewni dostęp do dodatkowej gotówki,
 • poprzez zaciągnięcie nowego, tańszego kredytu gotówkowego w wybranym banku, celem refinansowania obecnego kredytu.

Pierwszym krokiem do otrzymania kredytu konsolidacyjnego bądź finansowego jest złożenie wniosku w banku z najkorzystniejszą dla nas ofertą kredytową. Bank, w którym otrzymamy refinansowanie, spłaci za nas tę część kredytu gotówkowego, która pozostała do spłaty.

Przeczytaj również: Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

Na co musimy zwrócić uwagę podczas przenoszenia kredytu?

Celem refinansowania kredytu jest obniżenie jego kosztów. Kiedy konkurencja na rynku jest duża lub stopy procentowe ulegają zmniejszeniu, możemy negocjować kredyt lub go refinansować w innym banku.

Zanim zdecydujemy się na taki kredyt, powinniśmy dokładnie zapoznać się z umową i warunkami kredytu. Możemy to zrobić z pomocą doradcy finansowego. Dzięki temu unikniemy problemów i kosztów, które mogą okazać się większe od obecnych.

Podczas oceny atrakcyjności kredytu refinansowego zwróćmy uwagę na:

 • RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę procentową i porównajmy go z RRSO obecnego kredytu,
 • wysokość prowizji za udzielenie kredytu refinansowego,
 • opłatę za wcześniejszą spłatę,
 • koszty zabezpieczeń kredytu, np. ubezpieczenia.

Suma wszystkich kosztów podpowie Ci, czy warto przenosić kredyt do innego banku.

Doradcy z Platinum Eye chętnie pomogą Ci w porównaniu kredytów. Możesz również skorzystać z darmowego kalkulatora na stronie www.platinumeye.pl.

Cesja kredytu gotówkowego - na czym polega?

Inną formą przeniesienia kredytu gotówkowego jest cesja. Polega ona na tym, że obowiązek spłaty kredytu przejmuje inna osoba, która jest w tym wypadku nowym kredytobiorcą. Żeby cesja doszła do skutku, muszą się na nią zgodzić trzy strony:

 • kredytodawca,
 • dotychczasowy kredytobiorca,
 • nowy kredytobiorca, który chce zobowiązać się do dalszego spłacania kredytu gotówkowego.

Zanim dojdzie do cesji, konieczna jest wizyta w instytucji finansującej i dopełnienie wszystkich formalności. Bank sprawdzi przede wszystkim wiarygodność nowego kredytobiorcy (sprawdzi nowego klienta w BIK) i jego zdolność kredytową. Jeżeli weryfikacja będzie pozytywna, nie powinno być problemu z cesją kredytu gotówkowego.

Masz więcej pytań? Chcesz sprawdzić umowę? Nadpłacić kredyt? Skontaktuj się z ekspertami z Platinum Eye. Bezpłatnie udzielimy Ci fachowej porady. Zapraszamy do kontaktu!

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
 • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

 • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem