Na jak duży kredyt możesz liczyć? Sprawdź!

Zdolność kredytowa z Platinum Eye

Razem z ekspertem sprawdzisz, na jaką maksymalną kwotę kredytu możesz liczyć. Kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, kredyt dla firm.

Zapytaj eksperta o szczegóły lub nie czekaj i zadzwoń
(+48) 509 868 826 dni robocze w godzinach 8:00-16:00

Planujesz wziąć kredyt?

Kredyt gotówkowy, kredyt hipoteczny, kredyt dla firmy?

Interesuje Cię…

Najniższa rata? Brak prowizji? Szybka decyzja kredytowa? Wcześniejsza spłata bez opłat?

Zależy Ci na…

Czasie? Pomocy eksperta? Minimum formalności? Najkrótszym okresie spłaty?

Dobra oferta wymaga dobrego eksperta!

Dlaczego Platinum Eye? Korzyści dla Ciebie

Analiza rynku

Zbadamy Twoją obecną sytuację finansową. Przygotujemy Cię od strony formalnej do wzięcia kredytu. Czy wiesz, że 7 na 10 umów kredytowych jest zawyżonych? Nasi eksperci potrafią oszczędzić do 72 tys. zł na odsetkach. Wykorzystujemy sprawdzone, wypracowane przez lata strategie negocjacyjne.

Oszczędność pieniędzy

Nasza porada finansowa jest bezpłatna. Sprawdzimy dla Ciebie oferty najlepszych banków w Polsce. Szukamy oszczędności na każdym etapie procesu kredytowego

Wygoda

Dzięki temu, że nasi eksperci są mobilni to Ty decydujesz, kiedy i gdzie porozmawiamy o finansach. Zagwarantujemy Ci łatwe i szybkie dopełnienie wszelkich formalności. Oszczędność czasu i wygoda.

Wynegocjuj z ekspertem najlepsze warunki

Porównując oferty najlepszych banków w Polsce

Jak wygląda proces badania zdolności kredytowej z Platinum Eye?

Zrobimy wszystko, aby ten proces był szybki i łatwy

Sprawdź bezpłatnie swoją zdolność kredytową

Skontaktuj się z ekspertem

Sukcesy Platinum Eye

nr 1 w Polsce w
Kredytach gotówkowych

2016, 2017, 2018
Expander

700 000 000 zł
uruchomionych kredytów

dzięki doświadczeniu ekspertów

130 000 000 zł
zaoszczędzili klienci

dzięki negocjacjom ekspertów

Ponad 35 000
zadowolonych klientów 

obsłużonych przez ekspertów

Potrzebujesz więcej informacji?
Skontaktuj się z nami

Zamów rozmowę oddzwonimy!

Zamów eksperta

Jeśli wolisz...Zadzwoń do nas

(+48) 509 868 826 dni robocze w godzinach 8:00-16:00

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Czy współpraca z ekspertem kredytowym jest darmowa?

Tak, współpraca z ekspertem kredytowym Platinum Eye jest darmowa. Za naszą pracę zapłaci bank. Dlaczego? Nasze rozwiązanie zmniejsza koszty obsługi kredytu po stronie banku. Dodatkowo wynegocjujemy dla Ciebie najlepsze warunki kredytu. Wykorzystujemy sprawdzone, wypracowane przez lata strategie negocjacyjne.

Czym jest zdolność kredytowa?

Zanim instytucja finansowa taka jak bank pożyczy klientowi pieniądze, musi przeanalizować jego zdolność do terminowej spłaty zobowiązania wraz z odsetkami. Jej analitycy sprawdzają informacje podane przez klienta we wniosku o kredyt lub pożyczkę oraz w pozostałych dokumentach finansowych, które zależą od formy uzyskiwania dochodów. Analizują także te przekazane przez Biuro Informacji Kredytowej i rejestry dłużników. Na podstawie tych danych wyliczają zdolność kredytową, czyli oceniają, jaką maksymalną kwotę zobowiązania będzie on w stanie spłacić. Ponieważ każdy bank stosuje własny algorytm do jej obliczania, w dwóch różnych instytucjach możesz uzyskać odmiennej wysokości zdolność kredytową.

Jak podwyższyć zdolność kredytową?

Raty równe dadzą wyższą zdolność niż raty malejące. Jeżeli wydłużysz okres kredytowania do maksymalnego wtedy będziesz miał większe możliwości na kredyt. Negocjacje z pracodawcą podwyżki lub premii. Spłacenie lub konsolidacja części zobowiązań, tak aby obniżyć miesięczne zadłużenia. Dodatkowy kredytobiorca może diametralnie zwiększyć zdolność. Zadbanie o większy wkład własny zmniejszy koszta kredytu i zwiększy zdolność. Poprawienie historii kredytowej w BIK.

Co to jest WIBOR?

Uśredniona stopa procentowa obowiązująca banki, które pożyczają sobie pieniądze na rynku międzynarodowym (Warsaw Interbank Offer Rate).

Co to jest BIK?

Biuro Informacji Kredytowej, które gromadzi, przechowuje, przetwarza i udostępnia informacje związane z historią kredytową klientów banków, ze szczególnym uwzględnieniem terminowości ich spłat. W BIK znajdują się wszelkie niezbędne informacje i dane, z których korzystają udzielający kredytów.

RRSO co to jest?

RRSO to faktyczny koszt kredytu w ujęciu rocznym (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Uwzględnia wszelkie koszty ponoszone przez kredytobiorcę: odsetki, prowizje oraz inne opłaty, które wpływają na całkowity koszt kredytu. Porównywanie ofert kredytowych nie jest proste. Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania wprowadzono właśnie po to, aby ułatwić kredytobiorcy sprawdzenie kosztu kredytu i porównanie wielu ofert. Pamiętaj! Zawsze pytaj o RRSO. Na tej podstawie możesz porównać koszty różnych kredytów. Każdy bank ma obowiązek przedstawić wartość RRSO w przypadku kredytów konsumpcyjnych do 255 500 zł.

Co to jest marża baku?

Dochód banku, określony przez cały okres kredytowania, który zazwyczaj zależy od sumy przyznanego kredytu, wysokości stopy procentowej oraz dodatkowych elementów pożyczkowych. Do zmiany wysokości marży wymagany jest aneks do umowy kredytowej.

Zdolność kredytowa od czego zależy?

Jeśli chodzi o samo wyliczanie zdolności kredytowej, to największy wpływ ma na nią wysokość uzyskiwanych dochodów. Źródło zarobków klienta ma duży wpływ na to, jak dana instytucja wyliczy jego dochód netto oraz jak oceni poziom stabilności jego zatrudnienia. Wysokie dochody nie przekładają się automatycznie na wysoką zdolność kredytową. Dla instytucji finansowej istotne jest nie tylko to, ile zarabiasz, ale również, ile wydajesz. Twoją zdolność kredytową obniżają również wszelkie zobowiązania finansowe wobec banków i parabanków. Instytucja finansowa sprawdza wpisy w historii kredytowej nawet z pięciu ostatnich lat. Pojedyncze, niespełna 30-dniowe opóźnienia w spłacie rat nie mają praktycznie żadnego znaczenia. To, w jakim stopniu negatywny wpis obniży Twoją zdolność kredytową, zależy od długości opóźnienia, kwoty zaległości i czasu, jaki upłynął od pojawienia się zwłoki. Jeśli do tej pory klient nie zaciągał kredytów i pożyczek, ani nie kupował sprzętu na raty, instytucja finansowa nie może zweryfikować, czy jest wiarygodnym i rzetelnym dłużnikiem.

Czy wiek kredytobiorcy ma znaczenie?

Na zdolność kredytową osoby ubiegającej się o kredyt pośrednio może wpływać również jego wiek. Banki, wymagają, żeby ostatnia rata zobowiązania została spłacona przed ukończeniem 60 lat (ING Bank, dotyczy kobiet), 65 lat (ING Bank, dotyczy mężczyzn), 67 lat (mBank), 70, 75 lub 80 lat. Górna granica zależy od instytucji oraz rodzaju produktu finansowego. Jeżeli chcesz wziąć kredyt hipoteczny, a masz na przykład 45 czy 50 lat, to żaden bank nie pożyczy Ci pieniędzy na maksymalny dostępny okres, czyli 35 lat. Ubiegając się o kredyt w dojrzałym wieku, musisz liczyć się też z tym, że jego spłata częściowo obejmie również cześć życia na emeryturze. To o tyle ważne, że dla banków ukończenie wieku emerytalnego jest równoznaczne z obniżką dochodów, a co za tym idzie, pogorszeniem zdolności kredytowej. Dlatego może zdarzyć się tak, że bardziej korzystny pod kątem zdolności finansowej będzie wybór takiego okresu kredytowania, w którym płatność ostatniej raty poprzedzi moment przejścia na emeryturę. Kłopot z uzyskaniem zobowiązania mają również klienci w młodym wieku. W przypadku młodych wnioskodawców niektóre banki stosują restrykcyjne zasady dotyczące wieku. Przykładowo, Bank Millennium wprost zaznacza, że kredytobiorca powinien mieć ukończone minimum 21 lat. Poza tym, wiek kredytobiorcy mocno rzutuje na scoring. Standardowo taki wnioskodawca nie posiada jeszcze żadnej historii kredytowej. Jeśli na dodatek ma on zostać jedynym kredytobiorcą, to może się spodziewać negatywnej oceny scoringowej.

Jak sprawdzić zdolność kredytową?

Wystarczy, że zgłosisz się do naszego eksperta, klikając w formularz kontaktowy. Następnie w 2 minuty odpowiesz nam na podstawowe pytania dotyczące Twojej obecnej sytuacji finansowej i rozpoczniemy sprawdzanie Twoich możliwości we wszystkich najlepszych bankach w Polsce.

Dlaczego warto sprawdzić swoją zdolność kredytową z Platinum Eye?

Przede wszystkim zanim zabierzesz się za poszukiwanie mieszkania, warto sprawdzić swoje prawdziwe możliwości na kredyt mieszkaniowy. Wyliczenia z kalkulatora bankowego lub z innej podstrony dotyczącej finansów bardzo często różnią się od tego co usłyszysz od doradcy z banku. Dlatego ważne jest to, aby sprawdzić swoje realne możliwości z prawdziwym ekspertem, który pokaże Tobie wszystkie możliwości. W kwestii kredytu gotówkowego wiele zależy od tego jaki bank wybierzesz, a na dodatek każdy z nich ma kilka ofert. Jak zrobić tak aby dostać najniższą ratę i tani kredyt? Potrzeba doświadczonej osoby, która porówna Tobie zdolności we wszystkich możliwych dla Ciebie bankach i poprowadzi Ciebie przez dalszy proces kredytowy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą to wtedy zaczyna się prawdziwe wyzwanie. Wszystko jest bardzo proste i przejrzyste pod warunkiem, że w taki sposób prowadzi się działalność. Jednak większość polskich przedsiębiorców ma spore wyzwania z generowaniem odpowiednich dochodów i zarządzaniu swoimi firmami w umiejętny sposób przez księgowe. Jeżeli Twój bank odmówił Tobie finansowania, to nie koniec świata, ponieważ jest wiele innych konkurencyjnych ofert na rynku. Najważniejsze jest to aby trafić na odpowiednią osobę, która przygotuje Ciebie i Twoją firmą do wzięcia kredytu.

Zdolność finansowa a historia kredytowa

Zanim analitycy banku czy firmy pożyczkowej zaczną w ogóle liczyć zdolność kredytową, najpierw uważnie sprawdzają wiarygodność finansową potencjalnego kredytobiorcy, czyli analizują informacje zgromadzone na jego temat przez BIK oraz rejestry dłużników. Wgląd w dotychczasową historię spłaty zobowiązań pozwoli danej instytucji rozeznać się w terminowości i rzetelności płatniczej klienta. Dzięki temu może ocenić, jakie generuje ryzyko jako dłużnik i czy warto mu zaufać.

Brak historii kredytowej

Jeśli do tej pory klient nie zaciągał kredytów i pożyczek, ani nie kupował sprzętu na raty, instytucja finansowa nie może zweryfikować, czy jest wiarygodnym i rzetelnym dłużnikiem. Nie przekreśla to jego szans na pozytywne rozpatrzenie wniosku, ale z drugiej strony, nie wpływa też korzystnie na zdolność kredytową. W takim wypadku jako kredytobiorca, musisz liczyć się z możliwością uzyskania niższej zdolności finansowej. Wszystko zależy w dużej mierze od produktu, o jaki wnioskujemy. Jeśli będzie to pożyczka gotówkowa, która nie jest niczym zabezpieczona, to jak najbardziej kredytodawca będzie chciał zminimalizować ryzyko niespłacenia zobowiązania. Zatem dokładnie przeanalizuje historię kredytową. Inaczej sprawa wygląda w przypadku kredytów zabezpieczonych hipoteką (pożyczki hipoteczne i kredyty mieszkaniowe). Pomimo faktu, że kwoty udzielanych kredytów hipotecznych są zazwyczaj wyższe, zabezpieczenie w postaci nieruchomości kompensuje ryzyko udzielonego kredytu osobie bez historii kredytowej. Szansę na kredyt, mimo relatywnie wysokiego zabezpieczenia, może przekreślić kiepska historia kredytowa.

Kalkulator zdolności kredytowej

Kalkulator zdolności kredytowej ma na celu przedstawienie Twoich szans na to jak duży kredyt jesteś w stanie uzyskać w danym banku. Są to przypuszczalne wyliczenia, ponieważ wynik końcowy jest zależy od całego procesu i kompletu dokumentów niezbędnych do policzenia realnej zdolności. Większość kalkulatorów online przedstawia tylko orientacyjne kwoty. Najważniejszy czynnik dla banku to stosunek zarobków do kosztów. Trzeba umiejętnie przedstawić komplet informacji analitykowi odpowiedzialnemu za Twój wniosek kredytowy. Jak to sprawdzić? Jaka maksymalna kwota mi przysługuje? Do kogo się zgłosić? Który bank wybrać? Jaki analityk będzie najlepszy? Jak skompletować dokumenty i informację do zdolności? Jeżeli nie znasz chociaż jednej odpowiedzi na powyższe pytania, warto jest zgłosić się do eksperta Platinum Eye.

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Co to jest zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa oznacza spłacenie pożyczonej kwoty wraz z odsetkami w określonym czasie. Stosują ją przede wszystkim banki chcąc ograniczyć swoje ryzyko i mieć pewność, że dług będzie spłacany na czas. Warto również wiedzieć, że badanie zdolności kredytowej w przypadku firm pożyczkowych, udzielających krótkoterminowe pożyczki jest bardzo uproszczona, a jej uzyskanie trwa zaledwie kilka minut. Dlatego taki rodzaj pożyczek cieszy się tak dużą popularnością.

Jak sprawdzić zdolność kredytową?

Obliczenie zdolności kredytowej pozwala nam określić maksymalną kwotę kredytu jaką bank może nam udzielić. Wpływa na nią ma wiele czynników m.in. rodzaj kredytu, okres kredytowania, wysokość i źródło Twoich dochodów, forma zatrudnienia, czy Twojej historii w BIK. Niezbędne informacje są potrzebne, aby sprawdzić zdolność kredytową:

 • Kwota miesięcznych dochodó
 • Źródło dochodów, forma i czas zatrudnienia
 • Inne zobowiązania finansowe (inne kredyty, karty kredytowe itp.)
 • Miesięczne wydatki na utrzymanie
 • Liczba osób w gospodarstwie domowym
 • Preferowana wysokość kredytu
 • Preferowany okres spłaty kredytu

Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Jeżeli Twoja zdolność kredytowanie nie daje Ci możliwości uzyskania kredytu, który Cię interesuje. Jest kilka możliwości, aby ją poprawić. Co możesz zrobić, żeby poprawić swoją wiarygodność wobec banku:

 • Spłać inne kredyty, którymi jesteś obciążony
 • Zrezygnuj z kart kredytowych i limitów w koncie
 • Postaraj się o ciągłość i stabilność zatrudnienia
 • Zwiększ swój dochód netto
 • Ogranicz comiesięczne koszty utrzymania

Jeżeli myślisz o dodatkowym zobowiązaniu, a spłacasz raty innych kredytów i nie jesteś w stanie ich uregulować zastanów się nad konsolidacją kredytów. To także pomoże ci zwiększyć szansę na kredyt!

Zdolność kredytowa kredyt hipoteczny

Zdolność kredytowa kredyt gotówkowy

Kalkulator zdolności kredytowej

Zdolność kredytowe jak obliczyć?

Aby onbliczyć zdolność kredytową potrzeba następujących danych: 

 •  źródła dochodu - konieczne jest przedstawienie zaświadczeń oraz innych dokumentów pozwalających na ocenę wysokości uzyskiwanego dochodu,
 •  umowa o pracę - weryfikacja dochodu określająca także okres zatrudnienia, stanowisko itp., 
 •  działalność gospodarcza - kopie zeznań rocznych, zaświadczenie o wysokości dochodu wystawione przez Urząd Skarbowy, 
 •  emerytura - aktualna decyzja o rewaloryzacji oraz odcinek emerytury, 
 •  renta - decyzja o przyznaniu renty i odcinek renty. 
 •  zobowiązania - miesięczne obciążenia budżetu domowego z tytułu posiadanych zobowiązań wpływają w znaczący sposób na Twoje możliwości finansowe, dlatego banki żądają potwierdzenia wysokości wszystkich zobowiązań (limity, pożyczki odnawialne, karty kredytowe, itp.),
 •  koszty stałe - niezależnie od posiadanych (lub nie) zobowiązań, banki przyjmują pewną wartość, która stanowi część dochodu przeznaczanego „na życie”. Kwota ta jest uzależniona od liczby osób pozostających na Twoim utrzymaniu, Twojego dochodu oraz deklarowanych kosztów. Koszty stałe zawsze pomniejszają dochód i tym samym powodują ograniczenie możliwości obsługi rat kredytowych.

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
 • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

 • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem