Kredyt dla firmy. Na co zwrócić uwagę? Kto może skorzystać?

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Kredyt dla firmy. Na co zwrócić uwagę? Kto może skorzystać? Kredyt dla firmy. Na co zwrócić uwagę? Kto może skorzystać?

Kredyt dla firmy może być skutecznym sposobem na rozwój Twojego przedsięwzięcia. Możesz skorzystać z kredytu inwestycyjnego, dzięki któremu zakupisz to, co jest potrzebne na rozpoczęcie działalności lub z kredytu obrotowego, który przeznaczysz na bieżącą działalność. Czy możesz liczyć na kredyt w przypadku, gdy dopiero zaczynasz, a Twoje dochody są niskie lub nieregularne? W poniższym artykule spróbujemy odpowiedzieć na Twoje wątpliwości.

Kredyty dla firm – kto może skorzystać?

Każdy przedsiębiorca ma możliwość wyboru różnych form finansowania swojej działalności. Najpopularniejsze są kredyty inwestycyjne i kredyty obrotowe. Banki oferują również limity w koncie oraz specjalne linie kredytowe. Przedsiębiorcy z dłuższym stażem mogą przebierać w ofertach i wybrać najkorzystniejszą dla siebie formę finansowania. Nowo powstałe firmy mogą mieć jednak problem z otrzymaniem jakiegokolwiek kredytu. Banki wymagają co najmniej 12- miesięcznego stażu i dobrych wyników finansowych. Podejście banków na szczęście powoli ulega zmianie, tym bardziej że Polacy coraz częściej zakładają swój własny biznes.

Przeczytaj również: Wszystko, co musisz wiedzieć o zdolności kredytowej w 2021 roku

Kredyty dla firm – przewodnik po różnych formach finansowania. Warunki na co zwrócić uwagę?

1. Kredyt inwestycyjny

 • Bardzo popularna forma finansowania działalności i czasami jedyna szansa na rozwój firmy i powodzenie przedsięwzięcia. Banki często finansują do 100% inwestycji i nie wymagają wkładu własnego.
 • Kredyt inwestycyjny można wziąć nawet na 20 lat.
 • Każdy przedsiębiorca, który chce skorzystać z kredytu inwestycyjnego, musi dostarczyć do banku nie tylko dokumenty rejestrowe i finansowe, ale również prawidłowo przygotowany biznesplan. Przygotowanie dobrego i przemyślanego biznesplanu jest czasochłonne, ale jeśli chcesz otrzymać kredyt, musisz przekonać bank, że Twoje przedsięwzięcie będzie przynosić zyski. Bardzo ważne dla banku będą prognozowane przychody.

2. Kredyt obrotowy dla firm

 • Zadaniem kredytu obrotowego jest zachowanie bieżącej płynności finansowej firmy.
 • Kredyt obrotowy można otrzymać w formie kredytu ratalnego lub odnawialnej linii kredytowej w rachunku.
 • Do tej pory na taki kredyt decydowały się firmy z długim stażem i o stabilnej sytuacji finansowej. Wynikało to z wysokich kosztów takiego kredytu. Obecnie coraz więcej banków proponuje kredyt obrotowy nowym firmom.

Porównaj ofertę kredytową najlepszych banków firmowych w Polsce - sprawdź! Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na rozwijanie firmy.

3. Kredyt dla firm na start

 • Jest to odrębny produkt w ofercie banków. O taki kredyt możesz starać się, gdy prowadzisz firmę nie dłużej niż 12 lub 18 miesięcy.
 • O taki kredyt mogą wnioskować przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność jako osoby fizyczne, czy też w postaci spółek cywilnych, jawnych lub partnerskich, a także rolnicy.
 • Kredyt może zostać przyznany bez zabezpieczeń lub z wymaganymi przez danego kredytodawcę zabezpieczeniami.
 • Wniosek o kredyt na start możesz złożyć również on-line, załączając odpowiednie dokumenty i biznesplan. Najczęściej wymagane są dokumenty rejestrowe i zaświadczenia o niezaleganiu w ZUS i w US.
 • Gdy starasz się o większą kwotę, bank zażąda od Ciebie zabezpieczenia. Może to być wpis na hipotece, weksel in blanco, czy też poręczenie.
 • Wybierając kredyt na start, sprawdź ofertę poszczególnych banków i warunki udzielenie kredyt.

4. Szybki kredyt dla nowych firm

 • Jest to dobra opcja dla firm, które potrzebują szybkiego dostępu do finansowania. Z takiego kredytu możesz skorzystać on-line w banku, w którym masz rachunek.
 • Dzięki temu, że kredytodawca ma wgląd w Twoje finanse, nie musisz dostarczać dodatkowych zaświadczeń i czekać zbyt długo na decyzję. Jedyne, co musisz zrobić to wypełnić formularz przez Internet i czekać na kontakt z banku.

5. Kredyty pozabankowe dla firm

 • Przedsiębiorstwa, które zmagają się z problemami finansowymi, mogą skorzystać z produktów pozabankowych i wziąć kredyt bez BIK i bez zaświadczeń.
 • Ceną za ryzyko dla instytucji pozabankowej jest wysoka prowizja i wysokie oprocentowanie pożyczek. Dlatego po taki rodzaj finansowania należy sięgać w ostateczności.

Przeczytaj również: Zmień kredyt na tańszy! Przenieś kredyt do innego banku i zyskaj

Pozostałe rodzaje kredytów dla działalności

Jako przedsiębiorca możesz korzystać z wielu form finansowanie. Oprócz tych podstawowych, które wymieniliśmy powyżej, w ofercie instytucji finansowych znajdziesz również następujące produkty kredytowe dla firm:

 • kredyt pomostowy - może się przydać, gdy otrzymałeś dotację, ale wciąż czekasz na środki. Dzięki takiemu kredytowi będziesz mógł rozpocząć projekt bez zbędnej zwłoki.
 • kredyt technologiczny - przeznaczony na innowacje i nowe technologie.
 • kredyt hipoteczny - kredyt dla firm, zabezpieczony hipoteką.
 • limit kredytowy (kredyt w rachunku bieżącym).
 • kredyt gotówkowy dla firm - działa na podobnych zasadach jak kredyt gotówkowy udzielany osobom indywidualnym.
 • kredyt unijny dla firm - pożyczone środki pochodzą z funduszy unijnych.
 • kredyt konsolidacyjny - pozwala skonsolidować wszystkie zobowiązania przedsiębiorstwa w jeden kredyt.

Jak wybrać najlepszy kredyt dla firmy?

Zanim zdecydujesz się na kredyt, skorzystaj z porady eksperta kredytowego Paltinum Eye, możesz to zrobić poprzez formularz kontaktowyKażdego miesiąca zespół Platinum Eye pomaga uzyskać kredyty firmowe na kwotę kilkunastu milionów złotych.

Warto wiedzieć, że koszty kredytu stanowią nie tylko odsetki, ale również opłaty i prowizje. Nawet jeśli oprocentowanie kredytu będzie bardzo niskie, może okazać się, że bank zażąda wysokiej prowizji za jego udzielenie. W przypadku kredytów pozabankowych RRSO może sięgać nawet 8000% i więcej. Dzięki analizie ofert możesz uniknąć niepotrzebnych kosztów i wybrać najkorzystniejszą opcję dla swojej firmy.

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
 • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

 • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem