Działalność gospodarcza a szanse na kredyt hipoteczny

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Działalność gospodarcza a szanse na kredyt hipoteczny Działalność gospodarcza a szanse na kredyt hipoteczny

Chociaż banki wciąż preferują kredytobiorców zatrudnionych na umowę o pracę, coraz łatwiej otrzymać kredyt osobom, które prowadzą własną działalność gospodarczą. W ten sposób banki pomału dostosowują swoją ofertę do realiów polskiej gospodarki.

Wynika to z tego, że coraz więcej osób chce być „na swoim” lub prowadząc działalność, wykonują usługę dla swojego byłego pracodawcy.

Działalność gospodarcza a zdolność kredytowa

Zanim bank podejmie decyzję o przyznaniu Ci kredytu, bardzo dokładnie przeanalizuje finanse Twojej firmy. Przyszły kredytodawca, wyliczając Twój dochód netto, zbada Twoje przepływy finansowe z ostatnich 12 miesięcy.

Im wyższy masz dochód, tym wyższa będzie Twoja zdolność kredytowa. Minusem jest to, że zapłacisz wtedy wyższy podatek. Jeżeli myślisz o kredycie hipotecznym, skorzystaj z pomocy Twojego biura rachunkowego i wspólnie ustalcie, którą formę opodatkowania wybrać.

Ważna jest również stabilność dochodów. Rozbieżności między miesięcznymi wpływami nie mogą przekroczyć 30%. W przeciwnym razie bank może odrzucić wniosek o kredyt hipoteczny.

Wiarygodność przedsiębiorcy - kredyt hipoteczny 2021 roku

Podobnie, jak w przypadku klientów indywidualnych bank sprawdzi, czy regulujesz na czas swoje zobowiązania. Do wniosku będziesz musiał załączyć zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS i w Urzędzie Skarbowym.

Poza tym kredytodawca sprawdzi historię kredytową Twoją i Twojej firmy w Biurze Informacji Gospodarczej i w Biurze Informacji Kredytowej, a także w innych popularnych bazach.  Oznacza to, że jeżeli zalegasz z ratami, jako osoba fizyczna, to prawdopodobnie nie otrzymasz kredytu.

Eksperci Platinum Eye to wiele możliwości - współpracujemy z kilkunastoma dużymi bankami w Polsce. Dzięki czemu prezentujemy wiele możliwości finansowania. Możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych na swoim kredycie! Zapraszamy do kontaktu >

Przeczytaj również: Okres kredytowania, a kredyt hipoteczny - długi czy krótki okres spłaty?

Jak długo trzeba prowadzić działalność gospodarczą, aby uzyskać kredyt hipoteczny?

Na pewno nie otrzymasz kredytu hipotecznego tuż po otwarciu działalności gospodarczej. Najszybciej otrzymasz taki kredyt po 6 miesiącach prowadzenia własnej firmy.  Jednak w większości przypadków oferta jest przeznaczona dla firm, które działają co najmniej od 12 miesięcy. Dla banku oznacza to, że firma jest w stanie utrzymać się na rynku dłużej, a Ty zdobyłeś odpowiednie doświadczenie.

Banki są bardziej elastyczne dla osób, które prowadząc działalność, wykonują pracę dla byłego pracodawcy. W takim przypadku bank może uznać okres zatrudnienia u pracodawcy za prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Masz więcej pytań? Potrzebujesz wsparcia w wyborze kredytu hipotecznego? Skontaktuj się z ekspertami z Platinum Eye. Bezpłatnie udzielimy Ci fachowej porady. Zapraszamy do kontaktu!

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
  • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

  • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

  • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem