Kredyt bez prowizji – czy warto skorzystać?

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Kredyt bez prowizji – czy warto skorzystać? Kredyt bez prowizji – czy warto skorzystać?

Czy warto wziąć kredyt bez prowizji?

Obecnie banki prześcigają się w promocjach i chcą skutecznie przyciągnąć klienta. Coraz częściej spotyka się ofertę kredytu bez prowizji. Doradcy finansowi z Platinum Eye postanowili sprawdzić, czy taki kredyt jest opłacalny dla klienta. Jakie są korzyści? Na jakie pułapki powinien uważać klient?

Wszyscy wiemy, że banki to instytucje nastawione na zysk. Dlatego, gdy widzisz promocję kredytu bez prowizji, zaczynasz zastanawiać się, w jaki inny sposób bank chce zarobić na danym kredycie. Zacznijmy od tego, że część takich kredytów jest naprawdę korzystna i opłacalna.

Banki naliczają prowizję na dwa sposoby. Doliczają ją do kwoty kredytu lub pobierają jednorazową opłatę, która powoduje, że otrzymujemy kwotę kredytu pomniejszoną o prowizję. Prowizja stanowi określony procent kwoty kredytu.

Kredyt bez prowizji – na czym polega?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że prowizja znacznie zwiększa koszt kredytu. Dlatego szukamy ofert kredytu bez prowizji. Jednak zanim dokonamy takiego wyboru, sprawdźmy pozostałe warunki kredytu lub skorzystajmy z darmowej porady doradcy kredytowego.

W wielu wypadkach zarówno banki, jak i inne instytucje finansowe rekompensują sobie brak prowizji. Naliczają wysokie koszty przygotowawcze, wymuszają zakup ubezpieczenia, czy też oferują wyższe oprocentowanie niż konkurencja.

Przeczytaj również: Jaki kredyt gotówkowy mogę dostać przy zarobkach 3500 netto?

Kredyt gotówkowy bez prowizji - najlepsze oferty 2021 roku

Banki walczą o klienta i dlatego oferują coraz częściej kredyt gotówkowy bez prowizji. Doradcy finansowi z Platinum Eye prześwietlili wszystkie dostępne oferty kredytu bez prowizji. Oferta kredytów bez prowizji w 2019 r. jest dość spora. Zanim wybierzemy najlepszą ofertę, sprawdźmy wcześniej, jak wysokie są inne opłaty. Takie informacje powinny znaleźć się w regulaminie banku lub w Tabeli Opłat i Prowizji. Często zdarza się, że banki ograniczają ofertę kredytu bez prowizji. Są wtedy one dostępne tylko dla nowych klientów, w przypadku pierwszej pożyczki lub tylko do określonej z góry kwoty.

Kredyt hipoteczny a prowizja za wcześniejszą spłatę

Kredyt hipoteczny bierzemy z reguły na wiele lat. Cześć klientów stara się jednak spłacić taki kredyt wcześniej. Czy za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego, bank może naliczyć prowizję? Doradcy kredytowi z Platinum Eye odpowiadają. Zgodnie z zapisami ustawy o kredycie hipotecznym, banki mogą naliczać prowizję za wcześniejszą spłatę maksymalnie przez 3 lata od rozpoczęcia spłaty kredytu. Ustawa też określiła maksymalną wartość prowizji za wcześniejszą spłatę. Może ona wynosić maksymalnie 3% wartości spłaconej kwoty, ale nie może przekroczyć kwoty odsetek naliczonych od spłacanej kwoty w okresie roku od momentu faktycznej spłaty.

Wiele banków nie pobiera jednak dodatkowej opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu hipotecznego. Prowizji w przypadku wcześniejszej spłaty przed upływem 3 lat nie zapłacimy w banku PKO BP, czy ING Banku Śląskim. Dlatego warto wybrać kredyt hipoteczny w banku, który nie pobierze prowizji za wcześniejszą spłatę. Jest to istotne np. gdy planujemy sprzedać nieruchomość.

Spłać kredyt szybciej i zaoszczędź nawet 30% na odsetkach bankowych! Szybsza spłata kredytu z Platinum Eye

Przeczytaj również: Wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego

Czy pożyczka bez prowizji jest zawsze opłacalna?

Jeżeli decydujemy się na kredyt, to chcemy, żeby jego koszty były jak najniższe. Kredyt bez prowizji to dobry pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy. Brak prowizji plasuje takie oferty na czele rankingu najtańszych kredytów gotówkowych. Brak prowizji to niższe RRSO i niższy koszt kredytu. Czy zawsze jednak prowizja 0% oznacza tańszy kredyt? Może się okazać, że opłata przygotowawcza lub większa marża spowodują, że mimo braku prowizji kredyt gotówkowy będzie nieopłacalny. Banki i inne instytucje finansowe nie chcą rezygnować z zysków i zrekompensują sobie brak prowizji innymi opłatami. Niektóre banki oferują kredyty bez prowizji tylko do pewnej kwoty. Taka promocja może dotyczyć kredytów do kilku tysięcy złotych.

Kredyty gotówkowe bez prowizji – dla kogo?

Jak sprawdzili doradcy kredytowi z Platinum Eye, kredyt gotówkowy bez prowizji nie jest dostępny dla każdego klienta. Często jest ograniczony ustalonymi przez bank warunkami. Zazwyczaj takie kredyty są oferowane:

 • Nowym klientom,  
 • W przypadku, gdy bierzemy pierwszą pożyczkę,
 • W przypadku pożyczek do maksymalnej kwoty kilku tysięcy.

Zatem zawsze warto sprawdzić, jakie warunki należy spełnić, żeby otrzymać kredyt bez prowizji.

0 zł - Spotkanie z ekspertem kredytowym Platinum Eye jest całkowicie darmowe. Koszty pokrywają banki, z którymi współpracujemy. Umów się na bezpłatne spotkanie >

Kredyt gotówkowy bez prowizji – jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Banki z góry określają maksymalną wartość prowizji, a także sposób pobrania opłaty prowizyjnej. Część z nich rezygnuje z pobierania tej opłaty. Jednak tutaj należy być ostrożnym. Brak prowizji często wiąże się z podwyższeniem innych opłat. W takim wypadku jest to tylko zabieg marketingowy. Na co powinniśmy zwrócić uwagę:

 • podwyższenie marży – (WIBOR + marża = oprocentowanie). Pamiętajmy, że obecnie nominalne oprocentowanie nie może przewyższać 10%,
 • wymagane ubezpieczenia (np. od nieprzewidzianych zdarzeń losowych),
 • opłatę przygotowawczą, która może być bardzo wysoka.

Jak otrzymać kredyt gotówkowy bez prowizji?

Promocja kredytu bez prowizji od kredytu jest w wielu wypadkach ograniczona, a na dodatek zależy od pożyczanej kwoty. Gdy okaże się, że spełniamy warunki postawione przez bank, możemy zacząć starać się o kredyt gotówkowy. Jak zrobić to najprościej?

 1.  Złóż wniosek, określając kwotę i okres kredytowania.
 2.  Poczekaj na ocenę zdolności kredytowej i szczegóły kredytu.
 3.  Przeczytaj dokładnie i zatwierdź warunki umowy banku.
 4.  Poczekaj na uruchomienie środków. Powinny szybko pojawić się na koncie.

Jeżeli masz wątpliwości co do kredytu gotówkowego, zapisów umowy, albo chcesz mieć pewność, że wybrałeś najlepszą ofertę – skorzystaj z darmowej porady doradców kredytowych z Platinum Eye.

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
 • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

 • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem