Jaki kredyt gotówkowy mogę dostać przy zarobkach
3500 netto?

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Jaki kredyt gotówkowy mogę dostać przy zarobkach 3500 netto? Jaki kredyt gotówkowy mogę dostać przy zarobkach 3500 netto?

Na jaki kredyt gotówkowy mnie stać?

Wielu klientów banków realizuje swoje plany z pomocą kredytu gotówkowego. Najczęściej są to remont, wakacje, czy wydatki związane z dziećmi. Zanim jednak zaczniemy starać się o otrzymanie kredytu gotówkowego w banku, musimy sami sobie odpowiedzieć na pytania, na jaki kredyt nas stać.

Powinniśmy wiedzieć, na jaką miesięczną ratę kredytu możemy sobie pozwolić i czy będziemy w stanie ją spłacać przez kilka następnych lat. Na początek musimy wziąć pod uwagę nasze dochody, a następnie zsumować nasze comiesięczne wydatki. Warto pamiętać również o nieprzewidzianych okolicznościach. Jeżeli uznamy, że nasze dochody są wyższe niż wydatki i pozwalają na spłatę rat, wtedy możemy zacząć starać o najkorzystniejszy dla nas kredyt gotówkowy.

Eksperci finansowi Platinum Eye - współpracuj z najlepszymi 

 • 15 lat doświadczenia - pomagamy Klientom w realizacji ich planów i marzeń
 • 0zł - bez prowizji - Ty nic nie płacisz, to banki ponoszą koszty
 • Porównanie wielu ofert w jednym miejscu - zaoszczędzony czas i pieniądze
 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem

Szybka decyzja - Minimum formalności - Bezpłatne usługi - Zostaw kontakt lub zadzwoń >

Jaka jest moja zdolność kredytowa?

Przy udzielaniu kredytu bank weźmie pod uwagę naszą sytuację finansową i osobistą. Jednym z głównych kryteriów będzie wysokość comiesięcznych dochodów. Na tej podstawie Bank oceni, jak wysoką ratę możemy płacić, do jakiej kwoty może udzielić nam kredytu i na jaki okres. W sytuacji idealnej, gdy nie mamy dodatkowych zobowiązań i mamy stabilne źródło dochodów, przyjmuje się, że miesięczna rata kredytu nie może przekraczać od 50% do 65% dochodów.

Duże znaczenie przy ustalaniu zdolności kredytowej mają również nasze comiesięczne wydatki, np. czynsz, a także wysokość kredytów w innych bankach.

Wpływ na naszą zdolność kredytową ma również sytuacja osobista, czyli stan cywilny, liczba osób na utrzymaniu, wykształcenie, stabilność zatrudnienia. Na naszą korzyść będzie przemawiać umowa o pracę, czy też wyższe wykształcenie.

Bank sprawdzi również naszą wiarygodność kredytową i historię kredytową w BIK. Istotne będzie, czy płacimy nasze zobowiązania na czas i czy mamy skłonność do zadłużania się.

To, jak wysoki kredyt dostaniesz, zależy więc od wielu czynników. Im jesteśmy bardziej wiarygodni i im wyższe dochody osiągamy, tym lepsze warunki kredytu gotówkowego możemy otrzymać.

Przeczytaj również: Zmień kredyt na tańszy! Przenieś kredyt do innego banku i zyskaj

W którym banku najlepiej wziąć kredyt gotówkowy?

Każdemu klientowi banku zależy na tym, żeby otrzymać tani kredyt gotówkowy. Dlatego, zanim udamy się do konkretnego banku, warto sprawdzić oferty kilku, a nawet kilkunastu banków. Robimy to po to, żeby sprawdzić, który kredyt jest najbardziej opłacalny. O koszcie kredytu decyduje nie tylko jego oprocentowanie, ale również pobierane prowizje i inne koszty kredytu.

Dlatego zawsze sprawdzajmy wartość parametru RRSO, który musi być stosowany przez każdy bank bez żadnych odstępstw. RRSO powie nam, jaki jest całkowity koszt kredytu i na jego podstawie z łatwością porównamy oferty. Może się okazać, że bank proponuje niskie oprocentowanie, ale za to prowizje i inne koszty są bardzo wysokie.

Dzięki RRSO dowiemy się przykładowo, który kredyt gotówkowy wybrać w zależności od sposobu pobierania prowizji. Jeżeli prowizja jest kredytowana, kredyt będzie droższy, ponieważ odsetki naliczane są również wtedy od prowizji. Pamiętajmy o tym, że samo nominalne oprocentowanie kredytu w skali roku nie może być wyższe, niż wynikające ze wzoru:

2 x (stopa referencyjna NBP + 3,5%).

Obecnie stopa referencyjna wynosi 1,5%, a zatem maksymalne oprocentowanie kredytu w skali roku nie może być wyższe niż 10%. Maksymalne oprocentowanie kredytu jest określone w Kodeksie Cywilnym.

Przeczytaj również: Koszty kredytu i koszty okołokredytowe - wszystko, co musisz wiedzieć!

Kredyt bez zaświadczeń i formalności

Nie ma obecnie możliwości otrzymania kredytu gotówkowego bez zaświadczeń. Czasy, kiedy można było otrzymać kredyt na dowód bezpowrotnie minęły. Banki i inne instytucje finansowe starają się minimalizować ryzyko i udzielać kredytów wiarygodnym klientom. Oczywiście zawsze warto znaleźć bank lub inną instytucję finansową, która będzie wymagać niewielu dokumentów i zaświadczeń oraz zaoferuje szybki proces decyzyjny. Czasami wystarczający może się okazać wyciąg z konta z dowodem wpłynięcia wypłaty. Każdy bank, czy firma pożyczkowa zawsze poproszą nas o zaświadczenie, na podstawie którego będą mogły ocenić naszą zdolność kredytową.

Jak wysoki kredyt dostanę przy zarobkach 3 500 zł netto?

Jak już pisaliśmy wyżej, nie tylko nasze dochody decydują o tym, jaki kredyt możemy otrzymać. Istotne dla banku będą również nasze wydatki, opłaty i wszystkie koszty utrzymania. Zanim sprawdzimy, jaki kredyt dostaniemy przy zarobkach 3500 zł netto, musimy przyjąć kilka założeń. Są one następujące:

 • Dochód netto: 3 500 zł,
 • Liczba rat: 48,
 • Opłaty za mieszkanie: 500 zł,
 • Koszty utrzymania: 1000 zł,
 • Oprocentowanie kredytu: 10%.

Przy takich dochodach, wysokość kredytu bezpieczna dla nas będzie wynosić około 35 000 zł, a rata kredytu około 875 zł.

Zróbmy teraz małe ćwiczenie i dodajmy do założeń, parametr „raty w innych bankach”, które wynoszą miesięcznie 200 zł. Wtedy maksymalna kwota kredytu będzie kształtować się w okolicach 32 500 zł, a rata wyniesie 825 zł.

Oczywiście oferta banku może różnić od naszych wyliczeń. Do kosztów kredytu dojdą także prowizje i inne opłaty, które mogą zwiększyć ratę. Naszym celem było zaprezentowanie, jaka wysokość kredytu i miesięcznej raty, przy uwzględnieniu innych parametrów, będzie bezpieczna dla domowego budżetu.

Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na małe codzienne przyjemności. Porównaj ofertę 21 banków i wynegocjuj z ekspertem najtańszy kredyt gotówkowy.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z ekspertami z Platinum Eye. Bezpłatnie udzielimy Ci fachowej porady. Zapraszamy do kontaktu!

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
 • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

 • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem