Zarobki za granicą, kredyt w Polsce – jak to zrobić?

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Zarobki za granicą, kredyt w Polsce – jak to zrobić? Zarobki za granicą, kredyt w Polsce – jak to zrobić?

Aktualizacja 08.02.2021 aktualnie banki w Polsce nie udzielają kredytów hipotecznych w innej walucie niż EURO. 

Jak uzyskać kredyt hipoteczny dla pracujących za granicą w 2021 roku?

Wciąż wiele osób pracuje za granicą. Są to osoby, które szukają wyższych zarobków niż w Polsce, menadżerowie na kontraktach, czy też przykładowo marynarze. Zdarza się, że mieszkamy w Polsce, ale pracujemy zdalnie dla pracodawcy z zagranicy, który wypłaca nam pensję w obcej walucie. Większość Polaków myśli jednak o powrocie do kraju i kupnie mieszkania, remoncie, czy też innych zakupach, które chcieliby zrealizować za pomocą kredytu.

Zespół doradców kredytowych Platinum Eye przedstawi ofertę banków dla osób, które zarabiają w dolarach, euro, czy też funtach. Podpowiemy również, jakie warunki należy spełniać, żeby otrzymać kredyt.

Kredyt gotówkowy, a zarobki w obcej walucie. Czy to możliwe?

Oferta banków w Polsce jest bardzo konserwatywna. Jest to konsekwencja polityki minimalizowania ryzyka w bankach, a także rekomendacji narzucanych przez KNF, który dba o stabilność polskiego systemu bankowego. Rekomendacja S (zbiór dobrych praktyk w obszarze kredytów hipotecznych) zabrania bankom udzielania kredytów złotowych osobom zarabiającym w innej walucie niż złoty. Wynika to z tego, że taki kredyt to bardzo duże ryzyko dla banku. W najlepszej sytuacji będą klienci, którzy zarabiają w walucie euro. Jednak o taki kredyt jest bardzo trudno i należy spełnić wiele warunków.

Przeczytaj również: Ile trzeba zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny w 2021 roku?

Przede wszystkim należy mieć o wiele wyższą zdolność kredytową niż osoby, które zarabiają w złotych. Starając się o taki kredyt, musimy bardzo szczegółowo udokumentować nasze zarobki. Jeżeli chcemy otrzymać kredyt hipoteczny na kilkaset tysięcy, to nasze zarobki muszą być bardzo wysokie. Trudno się dziwić bankom. W przypadku, gdy zaczniemy mieć problemy ze spłatą, bank będzie miał bardzo ograniczone możliwości wyegzekwowania należności.

Eksperci Platinum Eye to wiele możliwości - współpracujemy z kilkunastoma dużymi bankami w Polsce. Dzięki czemu prezentujemy wiele możliwości finansowania. Możesz zaoszczędzić nawet kilkanaście tysięcy złotych na swoim kredycie! Zapraszamy do kontaktu >

Kredyt dla osób pracujących za granicą – warunki i możliwości

Osoba pracująca za granicą, czy też otrzymująca wynagrodzenie w innej walucie niż złoty może otrzymać kredyt gotówkowy lub hipoteczny w Polsce. Musi oczywiście spełnić szereg warunków.  Dlatego warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który pomoże przejść przez całą procedurę. Skąd się bierze to nastawienie do osób pracujących za granicą? Kredyt dla takiego klienta to duże ryzyko zarówno dla banku, jak i dla osoby biorącej kredyt. Banki minimalizują to ryzyko.

Po pierwsze kredyt walutowy oparty jest na innej stopie procentowej niż kredyt w złotówkach. Dlatego banki wymagają od klientów zarabiających w innej walucie o wiele wyższej zdolności kredytowej. Musimy zarabiać dużo więcej niż osoby zarabiające w złotówkach. Instytucje finansowe wymagają również ciągłości zatrudnienia przez minimum 6 miesięcy, ale może to być również 12 miesięcy lub 24 miesiące. Osoby zarabiające w innej walucie muszą się liczyć również z koniecznością wniesienia większego wkładu własnego, który może osiągnąć poziom nawet 40% wartości nieruchomości. Okres kredytowania też jest krótszy i wynosi 20, a nie 30 lat, jak w przypadku kredytów złotowych.

Istnieje oczywiście możliwość otrzymania kredytu w złotówkach, ale tylko pod warunkiem, że znajdziesz współkredytobiorcę, który zarabia w Polsce i w polskiej walucie. Jednak wspólna zdolność kredytowa będzie niższa niż każdego z Was z osobna.

Przeczytaj również: Zakup mieszkania na rynku wtórnym na kredyt

Procedura i dokumenty - kredyt w walucie obcej

Starając się o kredyt hipoteczny lub kredyt gotówkowy w obcej walucie, musisz przedstawić bankowi szereg niezbędnych dokumentów oraz zaświadczeń. Są to:

 1. Zaświadczenie o dochodach z pracy, kontraktu, renty lub emerytury (UE, Norwegia, Islandia oraz Szwajcaria).
 2. Przetłumaczona przez tłumacza przysięgłego umowa o pracę za granicą lub kontrakt. Pamiętaj, że u danego pracodawcy możesz pracować nie krócej niż 6 miesięcy.
 3. Dokument tożsamości.
 4. Wykaz wpłat na konto z ostatnich 6 miesięcy, a czasami nawet roku.
 5. Roczne zeznanie podatkowe.
 6. Historia kredytowa wydana przez zagraniczny odpowiednik BIK-u.
 7. Potwierdzenie zameldowania w Polsce.

Procedura jest dość długa, a banki wymagają wielu dokumentów, jednak dzięki kredytowi w walucie obcej otrzymujesz szansę na nabycie nieruchomości w Polsce.

Przeczytaj również: Zmień kredyt na tańszy! Przenieś kredyt do innego banku i zyskaj

Zagraniczne Biura Informacji Kredytowej

Zanim bank udzieli nam kredytu, sprawdzi naszą historię kredytową w zagranicznych odpowiednikach Biura Informacji Kredytowej. Obecnie nie stanowi to żadnego problemu ze względu na umowy o transgranicznej wymianie informacji. Oczywiście bank może to uczynić tylko za Twoją zgodą, jednak bez tej informacji bank nie udzieli Ci kredytu. Na podstawie uzyskanej historii bank sprawdzi Twoją wiarygodność i wielkość Twoich zobowiązań. Banki współpracują również z ACCIS – Stowarzyszeniem Europejskich Rejestrów Kredytowych, które wspiera międzynarodową wymianę informacji kredytowych na całym świecie.

0 zł - Spotkanie z ekspertem kredytowym Platinum Eye jest całkowicie darmowe. Koszty pokrywają banki, z którymi współpracujemy. Umów się na bezpłatne spotkanie >

Oferta banków dla osób pracujących za granicą

Większość banków w Polsce udziela kredytu osobom pracującym za granicą. Są to m.in.:

 • PKO BP kredyt dla osob pracujacych za granica

PKO BP akceptuje dochody w każdej walucie. W PKO BP można pożyczyć nawet 200 tys. zł na okres 8 lat. Kredytobiorca nie musi zakładać konta ani kupować ubezpieczenia.

 • Alior Bank kredyt dla osob pracujacych za granica

Alior Bank przygotował bardzo korzystne rozwiązanie dla osób pracujących w Niemczech i Czechach. Wystarczy, że tacy klienci przedstawią wyciąg z konta  i dowód osobisty. W przypadku osób zarabiających w innych krajach firma musi posiadać przedstawicielstwo w Polsce, a kredytobiorca musi być zatrudniony przez polskiego pośrednika. Maksymalna wysokość kredytu w Alior Banku to 200 tys. zł na 5 lat bez prowizji.

 • Santander kredyt dla osob pracujacych za granica

W Santander BP kredytobiorca musi posiadać konto walutowe, na które pracodawca, co miesiąc przelewa wynagrodzenie. Wystarczy dochód w wysokości 650 zł netto, aby móc wnioskować o kredyt.

 • BNP Paribas kredyt dla osob pracujacych za granica

BNP Paribas oferuje klientom zarabiającym za granicą kredyt w wysokości do 200 tys. zł na maksymalnie 10 lat. Okres zatrudnienia musi wynosić minimum 3 miesiące i powinna być zawarta na co najmniej 5 lat, a do jej wygaśnięcia pozostało nie mniej niż pół roku.

 • Eurobak kredyt dla osob pracujacych za granica

Oferta Eurobanku jest bardzo rygorystyczna dla klientów pracujących za granicą. Ich pracodawca musi posiadać polski REGON i NIP oraz rozliczać się z polskim urzędem skarbowym. Kredyt udzielany jest na podstawie wyciągu z konta lub druku RMUA. W Eurobanku można pożyczyć do 50 tys. zł, a spłatę rozłożyć na max. 5 lat.

Jeżeli chcesz, żebyśmy przeprowadzili Cię przez cały proces uzyskania kredytu. Pomagamy w załatwieniu formalności związanych z kredytem, dzięki czemu oszczędzasz czas i energię, którą możesz poświęcić na małe codzienne przyjemności. Zapraszamy na darmową poradę finansową. Napisz, zadzwoń - dowiedz się więcej!

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
 • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

 • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem