Jak wziąć kredyt gotówkowy
krok po kroku

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Jak wziąć kredyt gotówkowy krok po kroku Jak wziąć kredyt gotówkowy krok po kroku

Kredyt gotókowy - od czego zacząć?

Twoim pierwszym zadaniem przed wzięciem jakiegokolwiek kredytu jest realna ocena stanu Twoich finansów. Podsumuj swoje miesięcznie wydatki i zobowiązania. Przekalkuj czy obecne dochody wystarczą Ci  na pokrycie codziennych potrzeb i nowej raty kredytu. Weź pod uwagę różne warianty kredytu. Jeżeli skorzystasz z dłuższego okresu kredytowania, będziesz miał niższą ratę, ale wyższe koszta odsetkowe. Jeśli masz wątpliwości czy Twoje dochody są wystarczające - sprawdź zdolność.

Ważne! Zawsze warto mieć oszczędności na koncie dodatkowym. Jeśli masz wątpliwości czy Twoje dochody są wystarczające na spłaty rat kredytu, poczekaj na lepszy moment.

Jakie warunki należy spełnić, by otrzymać kredyt gotówkowy? - czyli co trzeba zrobić, aby uzyskać kredyt gotówkowy?

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest sprawdzenie zdolności kredytowej. Nie sugeruj się tylko swoim bankiem, jeżeli okaże się, że Twoje oczekiwania vs. rzeczywistość są zgoła odmienne. Są banki w Polsce, które przy różnych dochodach przedstawiają różne warianty maksymalne.

Kolejnym czynnikiem, który jest bardzo istotny dla wstępnej weryfikacji przez banki jest Twoja historia kredytowa w BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Instytucja ta rozważy Twoje dotychczasowe zobowiązania i ich terminowość w spłacie. Brak historii w BIK nie oznacza od razu negatywnej decyzji na udzielenie kredytu. Są banki w Polsce, które akceptują tego typu sytuacje.

Kluczowym elementem będą Twoje dochody i rodzaj umowy z pracodawcą. Najlepiej aby była to umowa na czas nieokreślony. Natomiast są banki w Polsce, które akceptują umowę o zlecenie oraz umowę o dzieło. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, ważne abyś wybrał bank z głową, ponieważ oferty są bardzo zróżnicowane.

Pamiętaj! Nie składaj zapytań o zdolność lub kredyt w kilku bankach na raz, ponieważ może wpłynąć to negatywnie na Twoją ocenę w oczach analityka. Zrób to tylko pod okiem eksperta.

Kredyt gotówkowy - na co zwrócić uwagę? Całkowite koszty kredytu i RRSO

  1. Czytaj dokładnie co podpisujesz
  2. Pożyczaj tylko od zaufanych instytucji - unikaj parabanków

Przede wszystkim weź pod uwagę koszty kredytów. Najważniejszym czynnikiem, który sumuje wszystkie koszta kredytowe to RRSO (Roczna rzeczywista stopa oprocentowania). Dowiedz się i sprawdź, czy przysługują Tobie preferencyjne warunki (np. Jesteś lekarzem, księgowym, nauczycielem, prawnikiem lub rzeczoznawcą majątkowym). Zapoznaj się dokładnie z zasadami oprocentowania. Przejrzyj pakiety ubezpieczeń w ofercie banku i dowiedz się czy chronią Ciebie czy interes banku. Sprawdź, czy przypadkiem nie występują dodatkowe opłaty.

Uważaj! Bardzo często okazuje się, że doradcy w banku celowo zwiększają dodatkowe koszta aby zwiększyć swoje wynagrodzenie lub zamknąć swój target - sugerują się swoim a nie Twoim interesem.

Najtańszy kredyt gotówkowy? Jak porównać oferty kredytowe?

Wszystkie banki w Polsce są dobre, ale nie dla każdego. Wszystko zależy od tego czy spełniasz warunki i wytyczne danej instytucji. Aby otrzymać najtańszy kredyt gotówkowy musisz być „idealnym klientem” w oczach analityka. Na co zwrócić uwagę? Wróć do punktu „Co trzeba zrobić, aby uzyskać kredyt gotówkowy?”. Ważne jest to, aby przygotować się przed wzięciem kredytu i zasięgnąć opinii eksperta. Jeżeli chcesz porównać oferty, zwróć uwagę przede wszystkim na raty, opłaty za udzielenie kredytu (prowizja) oraz dodatkowe koszta np. ubezpieczenie. Najważniejsze jest tak naprawdę RRSO, to prawdę Ci powie.

Pamiętaj! Porównaj oferty z ekspertem. Nie sugeruj się rankingami, ponieważ w większości są one sponsorowane przez dane instytucje lub mijają się z rzeczywistością. Nie każdy jest w stanie uzyskać takie warunki w danych bankach.

Jak ułatwić spłacanie kredytu gotówkowego?

Jeżeli spłacanie kredytu zacznie być uciążliwe zwróć uwagę na tych 5 aspektów:

  1. Wcześniejsza częściowa lub całkowita spłata kredytu (W tej sytuacji możesz ubiegać się o zwrot prowizji na konto bankowe)
  2. Wydłuż spłatę kredytu na dłuższy okres.
  3. Skorzystaj z wakacji kredytowych - przerwa w spłacaniu kredytu
  4. Rozłóż zadłużenie na karcie kredytowej na korzystne dla Ciebie raty.
  5. Dopasuj i zmień datę płatności raty pod siebie.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z ekspertami z Platinum Eye. Bezpłatnie udzielimy Ci fachowej porady. Każdego miesiąca pomagamy, uzyskać kredyty gotówkowe na kwotę kilkunastu milionów złotych. Zapraszamy do kontaktu!

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
  • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

  • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

  • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem