Jak dostać najtańszy kredyt z najniższą ratą w 2021 roku?

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Jak dostać najtańszy kredyt z najniższą ratą w 2021 roku? Jak dostać najtańszy kredyt z najniższą ratą w 2021 roku?

Mój bank jest najlepszy - porównaj zanim popełnisz klasyczny błąd

Najpopularniejszym błędem standardowego klienta jest wzięcie kredytu w banku, z którym współpracuje od zawsze. Darzymy ogromnym zaufaniem Panią Magister Ekonomii z okienka, która założyła nam już konto i kartę kredytową. Nie zapominajmy o jednym, że pomimo dobrych intencji nasza zaprzyjaźniona doradczyni nie porówna dla nas oferty innych banków, ponieważ jej zadaniem jest sprzedać nam ofertę danej instytucji, w której pracuje.

Żyjemy w czasach, gdzie to banki walczą o klientów kosztem obniżania ofert nowych kredytów. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest porównanie ofert wszystkich banków. Jak to zrobić?

Jeżeli chcesz dostać najtańszy możliwy kredyt to zgłoś się do eksperta, który ma dostęp do wszystkich najnowszych ofert bankowych. Następnie z pomocą eksperta skompletuj niezbędne dokumenty. Na warunki otrzymasz jakie otrzymasz ma wpływ doświadczeni oraz zdolności negocjacyjne eksperta, Twoja historia kredytowa, rodzaj umowy o pracę/działalności gospodarczej, dochód i kilka dodatkowych czynników.

Kredyt hipoteczny 2021 r. - który bank wybrać?

Analiza Twojej sytuacji finansowej, od tego powinno się zacząć. Następnie sprawdzenie zdolności kredytowej. Przy kredycie hipotecznym na 200 tys. zł, różnica między kosztami najtańszego, a najdroższego kredytu może wynieść nawet 72 tys. zł. Czy jest szansa na kredyt hipoteczny z 10% wkładem własnym? Jest kilka instytucji, które są w stanie wypłacić kredyt na takich warunkach. Natomiast jeżeli zwiększymy wkład własny do 20% jesteśmy w stanie otrzymać znacznie lepsze warunki

Możesz negocjować wnioski kredytowe w 3-4 bankach jednocześnie.

Dodatkowym rozwiązaniem, które obniży znacznie koszta naszego kredytu mieszkaniowego jest możliwość skorzystania z rat malejących. Początkowo będą one wyższe niż raty stałe, natomiast taka opcja jest znacznie korzystniejsza. Jak wybrać najlepszy kredyt hipoteczny w 2021 roku? To zależy. W dużej mierze do jakiego banku się zgłosisz. Wszystkie w Polsce są dobre, ale nie dla każdego. Tworząc ranking kredytów hipotecznych, bierzmy pod uwagę przede wszystkim najniższe RRSO (najniższy koszt całkowity kredytu).

Przeczytaj również: Odmowa przyznania kredytu hipotecznego. Poznaj najczęstsze powody!

Co można negocjować z bankiem?

Pierwsze etap negocjacji polega więc na tym, aby wybrać mądrze bank. Marża kredytu to pierwsze co można negocjować z bankiem (na tym bank najwięcej zarabia). Im wyższy wkład tym niższa marża. Wile zależy też od kwoty zobowiązania. Dużym zaskoczeniem jest to, że nie ma czegoś takiego jak kredyt bez prowizji.

Bank zazwyczaj zamiennie przedstawi inne produkty finansowe, jak na przykład ubezpieczenie na życie. To znaczy taki, który może i proponuje klasyczną prowizję za udzielenie kredytu, ale poprzez swój wybór od razu unikasz dodatkowych ubezpieczeń. Następnie należy zacząć negocjować z bankiem wysokość prowizji.

Czy wiesz, że wynagrodzenie pracownika banku jest uzależnione m.in. od Twojego ubezpieczenia na życie opłacanego w jego banku. Tutaj więc należy wiedzieć, z którym bankiem i ile można negocjować. Czasami bardziej opłaca się wybrać standardową ofertę banku niż promocyjną, aby finalnie uzyskać lepsze warunki w ramach negocjacji.

Jak wybrać doradcę? Może lepiej skorzystać z eksperta?

Jaka jest podstawowa różnica między doradcą w banku a ekspertem kredytowym? Ilość ofert. Bankier jest w stanie sprzedać Tobie tylko jedną ofertę, ponieważ w jego interesie jest to abyś wziął kredyt danej instytucji. Ekspert ma za zadanie wybrać najtańsze rozwiązanie. Dlaczego? Ponieważ najlepsi pracują na poleceniach.

Porównaj ofertę 21 banków, wynegocjuj najlepszy kredyt z ekspertem!

Dobry specjalista powinien przedstawić Tobie min. 3 oferty banków w dwóch wariantach, z dodatkowymi produktami i bez nich. Prezentacja powinna być przedstawiona w profesjonalnym kalkulatorze kredytowym do tego służącym.

Jak wynagradzany jest ekspert? Otrzymuje część wynagrodzenia z banku. Jeżeli sam weźmiesz kredyt, również zapłacisz taki sam koszt, ale nie będziesz miał wsparcia podczas kompletowania dokumentów, porównania wszystkich ofert, negocjacji z bankiem, dobrania odpowiednich rozwiązań, które skutecznie zredukują końcowe koszta. Nie bądź mądry po szkodzie.

Na zachodzie korzystanie z tego typu rozwiązań jest na porządku dziennym. Nie warto udawać eksperta od wszystkiego, warto zaufać odpowiedniej osobie. Jak ją wybrać? Zapytaj o doświadczenie, niezależność, rekomendacje klientów i instytucje z którymi współpracuje. 

Skorzystaj z pomocy - Najlepszych ekspertów finansowych w Polsce.

Nie dostałem kredytu, co dalej?

Największym błędem jaki możesz popełnić jest pójście od razu do firmy pożyczkowej albo parabanku. Takie instytucje z chęcią od ręki pożyczą Tobie pieniądze, ale kilkukrotnie drożej niż zrobi to bank. To, że nie otrzymałeś kredytu w jednym czy dwóch bankach nie oznacza, że nie dostaniesz go w innym.

Czasami wynika to z pecha trafienia na niekompetentnego doradcę. Innym razem problemem może być to, że wybrałeś niewłaściwą instytucję. W takich sytuacjach warto skorzystać z pomocy kogoś kto się na tym zna.

Przeczytaj również: Odmowa przyznania kredytu hipotecznego. Poznaj najczęstsze powody!

Nie raz wystarczy poprawić małą drobnostkę, o której mogłeś nie wiedzieć podczas składania zapytania do banku. W Polsce mamy kilkadziesiąt banków komercyjnych, na pewno któryś z nich z chęcią pożyczy pieniądze na dobrych warunkach, pod warunkiem, że zrobisz to z głową :)

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z ekspertami z Platinum Eye. Bezpłatnie udzielimy Ci fachowej porady. Zapraszamy do kontaktu!

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
  • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

  • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

  • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem