Jak kupić mieszkanie?
5 kluczowych zasad

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Jak kupić mieszkanie? 5 kluczowych zasad Jak kupić mieszkanie? 5 kluczowych zasad

Zakup pierwszego mieszkania wiąże się z wieloma wyzwaniami oraz znakami zapytania. Dla większości klientów wyznacznikiem jest cena, ale to nie wszystko na co powinieneś zwrócić uwagę. Co wybrać rynek wtórny czy pierwotny? Jakie mieszkanie wybrać? Jakiego dewelopera wybrać? Jakie mieszkanie warto kupić? Pokazaliśmy przykłady kilku sytuacji w których ktoś starał się załatwić sprawę na własną rękę, co prawie zakończyło się dla niego czymś bardzo niekorzystnym, Przygotowaliśmy dla Ciebie 5 kluczowych kroków, które pokonujemy z naszymi klientami podczas poszukiwania mieszkania marzeń.

1. Klient szukając na własną rękę wybiera mieszkanie spośród najlepiej reklamujących się deweloperów, a nie całej dostępnej oferty.

Klienci nie zdają sobie sprawy z tego, że kupujący mieszkanie dokonują wyboru spośród wąskiej oferty firm deweloperskich biorąc pod uwagę jedynie tych najlepiej reklamujących się? Z których inwestycjami się zapoznają. Nie wszyscy deweloperzy się reklamują, co za tym idzie klient nie jest w stanie zapoznać się ze wszystkim inwestycjami spełniającymi jego kryteria przed wyborem wymarzonej nieruchomości.

Przeczytaj również: Odmowa przyznania kredytu hipotecznego. Poznaj najczęstsze powody!

2. Negocjacje ceny i warunków

Klient w większości przypadków pojawia się u dewelopera po raz pierwszy. Nie zna rynku oraz możliwości negocjacji ceny czy warunków. Doradca zna rynek oraz widełki negocjacji deweloperów. Może wybrać oraz ustalić najkorzystniejsze warunki dla klienta.

3. Zakup mieszkania na rynku wtórnym czy pierwotnym?

Doradca monitoruje rynek nieruchomości na bieżąco. Obiektywnie ocenia sytuacje oraz wymagania klienta i porównuje dla niego wszystkie możliwości. Wybiera dla klienta najlepsze rozwiązania na dany moment. Jeśli klient nie trafi do biura dewelopera, ten zawsze będzie zachwalał rynek pierwotny oraz swoje inwestycje. Natomiast na rynku wtórnym właściciele mieszkań będą mówić jedynie o pozytywach mieszkań z drugiej ręki, chcąc sprzedać swoją nieruchomość.

Przykład: Klientka była zainteresowana mieszkaniem 3 pokojowe 60 m2 w cenie 320 tyś mieszkanie wymagało całkowitego remontu (ostatni remont był wykonany 15 lat temu) zaproponowaliśmy mieszkanie w tej samej lokalizacji od dewelopera w cenie 315 tyś za ten sam metraż. Biorąc pod uwagę koszty remontu oraz koszty zakupu na obu rynkach, okazało się ze w tej samej cenie klienta kupiła nowe mieszkanie.

Przeczytaj również: Rata równa czy rata malejąca dla kredytu hipotecznego. Która lepsza?

4. Bezpieczny zakup

To jedna z największych obaw osób, które decydują się na zakup nieruchomości. Każdy chce, aby transakcja przebiegła bezproblemowo i bezpiecznie. Dzięki współpracy z doradcą mamy pewność, że wszystkiego dopilnuje bez względu na jakim rynku klient zdecyduje się na zakup nieruchomości. Na rynku wtórnym, będzie to sprawdzenie stanu prawnego, dopilnowanie dokumentacji, sporządzenie umowy, przekazanie nieruchomości oraz ciągły monitoring procesu. Natomiast na rynku pierwotnym sprawdzamy dewelopera, pozwolenia na budowę, monitorujemy realizację inwestycji oraz cały proces zakup. Monitorujemy wszelkie formalności, a przede wszystkim umowy, które podpisuje klient.

5. Brak doświadczenia oraz słaba znajomość rynku

Klient korzysta z doświadczenie pośrednika. Dotyczy to nie tylko bezpiecznej transakcji, które niekiedy mocno się komplikują. Przede wszystkim doradca dba o to alby wybór, którego dokonuje klient był na dany moment oraz możliwości najkorzystniejszy. Mowa tu o warunkach umowy, które niekiedy mają większe znaczenia niż ostateczna cena. Natomiast jeśli chodzi o cenę, również bazujemy na wiedzy i doświadczeniu pośrednika.

Przykład: Inwestycja zlokalizowana na północy Wrocławia, cena rynkowa, znany deweloper dobrze rozreklamowany. Okazuje się ze 500 m dalej mniej znany deweloper buduje również mieszania w cenie niższej o 10-15 tyś., a dodatkowo możemy skorzystać z atrakcyjniejszego harmonogramu płatności. Prawdopodobnie klient samodzielnie nie trafiłby do drugiego dewelopera.

To tylko kilka przykładów na to jak w łatwy sposób można popełnić błędy przy zakupie swojego pierwszego mieszkania. Naszym priorytetem jest ustalić Państwa potrzeby, a dopiero potem zabieramy się za poszukiwanie wymarzonych czterech kątów. Najpopularniejszymi błędami niestety wciąż jest niewiedza Polaków na której żerują niekompetentni doradcy. Bardzo często spotykamy się z sytuacją, gdzie klient próbuje załatwić formalności na własną rękę przez co traci sporo czasu i jeszcze więcej pieniędzy. Skontaktuj się z ekspertem w tej dziedzinie i sprawdź, jak znaleźć mieszkanie w prosty, bezpieczny, tani i przyjemny sposób.

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
  • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

  • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

  • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem