Ubezpieczenie mieszkania z kredytem hipotecznym – cesja na rzecz banku

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Ubezpieczenie mieszkania z kredytem hipotecznym – cesja na rzecz banku Ubezpieczenie mieszkania z kredytem hipotecznym – cesja na rzecz banku

Ubezpieczenie mieszkania – czy warto ubezpieczyć mieszkanie?

Jesteś szczęśliwym właścicielem swojego lokum. Chcesz, żeby to było przyjazne i bezpieczne miejsce dla Ciebie i dla Twojej rodziny. Dlatego, gdy kupisz mieszkanie lub dom, to w pierwszej kolejności pomyśl o ubezpieczeniu nieruchomości. Jest to jeden z priorytetów związanych z kupnem mieszkania. Kupując mieszkanie, chcemy czuć się w nim jak najlepiej. Wybieramy odpowiednie meble, malujemy ściany na wybrany kolor, wyposażamy w dobry i drogi sprzęt. Nawet najmniejszy zakup jest poprzedzony wieloma dyskusjami. Wiele razy wybieramy się do sklepów meblowych, by wybrać wygodne i piękne meble. Część osób zatrudnia nawet architektów wnętrz. Nasze mieszkanie powinno być nie tylko piękne i wygodne, ale również bezpieczne. Dlatego pomyśl o ubezpieczeniu swojego miejsca na ziemi. Natomiast w przypadku zakupu mieszkania za pomocą środków z kredytu hipotecznego, wykup polisy będzie Twoim obowiązkiem. Bank zobowiąże Cię do tego w umowie kredytowej. Jaki jest zakres ubezpieczenia nieruchomości i na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Przeczytaj również: Decyzja kredytowa 2021, kredyt hipoteczny - ile trwa?

Ubezpieczenie mieszkania – na co zwrócić uwagę?

W każdej umowie kredytu hipotecznego znajduje się zapis o obowiązkowym ubezpieczeniu mieszkania. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę. Bank może zaproponować ubezpieczyciela, ale nie będzie go narzucał. Banki bardzo często współpracują z firmami ubezpieczeniowymi i będą je polecać w pierwszej kolejności. Możemy ubezpieczyć dom u dowolnego ubezpieczyciela. Wybieramy Towarzystwo Ubezpieczeniowe, które zaoferuje nam najlepsze warunki i korzystną cenę. Podejmij świadomą decyzję co do wyboru firmy ubezpieczeniowej, uwzględniają nie tylko cenę, ale również zakres ubezpieczenia i wymagane formalności. Bank zazwyczaj wskazuje, co powinna zawierać polisa i jaki powinien być zakres ubezpieczenia. Musimy nabyć taką polisę, która zaspokoi oczekiwania banku.

Na co bank zwróci uwagę przede wszystkim? Polisa musi chronić nasze mieszkanie przed ogniem oraz innymi zdarzeniami losowymi, które mogą spowodować uszkodzenia lub zniszczenie nieruchomości. Instytucje finansowe nie są bardzo wymagające w kwestii ubezpieczenia. Najczęściej wystarczy ubezpieczyć nieruchomości od pożaru, zalania i innego naturalnego zdarzenia. Zdecydowałeś się na ubezpieczenie domu bądź mieszkania. Na co jeszcze zwrócić uwagę, zanim wybierzemy daną polisę? Co jeszcze może być ważne? W umowie kredytowej znajdziemy zapis, który określa minimalną kwotę, na którą powinno być zawarte ubezpieczenia. Najczęściej kwota ta jest równa wartości mieszkania.

Przeczytaj również: Zakup mieszkania na rynku wtórnym - krok po kroku

Ubezpieczenie mieszkania z kredytem hipotecznym – cesja na rzecz banku

Pamiętaj, że mieszkanie, które kupisz na kredyt, jest zabezpieczeniem dla banku. W chwili, gdy z jakichś powodów przestaniesz spłacać kredyt hipoteczny, bank będzie mógł sprzedać nieruchomość. Dlatego tak ważne jest dla banku, żeby nieruchomości nie uległa dewastacji lub zniszczeniu. W związku z tym, że nieruchomość jest zabezpieczeniem kredytu, w polisie znajduje się cesja na rzecz banku, który tego kredytu udzielił. Co oznacza dokładnie przekazanie praw do ubezpieczenia? Otóż w przypadku zniszczenia, dewastacji nieruchomości, środki z polisy otrzyma właśnie bank.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć? Bank finansujący zakup mieszkania, będzie wymagał od Ciebie, żeby mieszkanie było ubezpieczone przez cały czas trwania umowy kredytowej. Polisa jest zawierana najczęściej na jeden rok, dlatego trzeba ją systematycznie odnawiać. Polisę należy każdorazowo dostarczyć do banku, jako dowód, że mieszkanie jest ubezpieczone.

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

 

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
  • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

  • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

  • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem