Kredyty dla lekarzy - jak uzyskać najlepszą ofertę?

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Kredyty dla lekarzy - jak uzyskać najlepszą ofertę? Kredyty dla lekarzy - jak uzyskać najlepszą ofertę?

Kredyt hipoteczny dla lekarza - poznaj opinie ekspertów

Kredyt hipoteczny to nie lada wyzwanie dla wielu z nas. Jeżeli chcesz skorzystać z tej formy finansowania nieruchomości, musisz spełnić szereg warunków, wypełnić i dostarczyć mnóstwo dokumentów dla banku i oczywiście mieć odpowiednią zdolność kredytową.

O kredyt hipoteczny na korzystniejszych warunkach mogą ubiegać się przedstawiciele wolnych zawodów, w tym m.in. lekarze.

Kredyt dla lekarzy - co to jest?

Lekarz to zawód zaufania publicznego i wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Lekarze cieszą się dużym szacunkiem w społeczeństwie. Żeby zostać lekarzem, potrzeba wielu lat nauki, ciągłego doszkalania i praktyki. Jeżeli jesteś dobrym i cenionym lekarzem, masz szanse na bardzo wysokie zarobki.

Banki nie tylko chętnie udzielają kredytów hipotecznych lekarzom, ale często proponują im preferencyjne warunki. Wynika to z tego, że lekarz to bardzo dobry i wiarygodny klient. Zarobki lekarzy są wysokie i stabilne, zwłaszcza w przypadku specjalistów z dużym doświadczeniem. Medycy to wymarzeni klienci dla każdego banku.

Kredyt hipoteczny dla lekarzy to specjalnie przygotowany produkt dla klientów, którzy wykonują zawód lekarza, niezależnie do wybranej specjalizacji. Do tej grupy zaliczają się również stomatolodzy. Czasami ze specjalnej propozycji kredytu hipotecznego dla lekarzy mogą skorzystać również lekarze weterynarii.

Warte podkreślenia jest to, że dla banku nie ma znaczenia, czy masz własną praktykę, czy też pracujesz na kontrakcie.

Kredyt hipoteczny dla lekarzy, oprocentowanie, prowizja - główne zalety

Lekarze cieszą się dużą estymą w społeczeństwie i wiarygodnością. Wykonują zawód istotny z punktu widzenia interesu publicznego. Dzięki temu mogą liczyć no to, że bank zaproponuje im uproszczone procedury przy przyznawaniu kredytu hipotecznego. Często decyzja kredytowa w przypadku kredytu hipotecznego dla lekarzy jest podejmowana szybciej i na podstawie mniejszej niż standardowa liczbie dokumentów. W przypadku badania zdolności kredytowej, niektórym bankom wystarczy oświadczenie o dochodach. Oferta kredytu hipotecznego dla lekarzy jest w wielu przypadkach bardziej opłacalna. Kredyt hipoteczny dla lekarzy ma często niższe oprocentowanie, mniejszą prowizję lub tzw. prowizję 0%.

Podsumowanie zalet kredytu hipotecznego dla lekarzy:

 • Liberalne podejście banków, co do kwestii formalności.
 • Atrakcyjne warunki finansowania, np. niższe oprocentowanie.
 • Szybszy proces decyzyjny.

Kredyt dla lekarza

Kredyt hipoteczny dla lekarzy nie różni się pod pewnymi względami od zwykłego kredytu hipotecznego. Wkład własny jest na tym samym poziomie 20% lub 10% pod warunkiem ubezpieczenia niskiego wkładu własnego, maksymalny okres kredytowania to 35 lat. Przedstawiciele środowiska medycznego, jako klienci banku muszą również przejść weryfikację i mieć pozytywną historię kredytową. Zdolność kredytowa będzie tak samo sprawdzana, jak w przypadku innych klientów.

Przeczytaj również: Koszty kredytu i koszty okołokredytowe - wszystko, co musisz wiedzieć!

Kredyt hipoteczny dla lekarzy - dokumentacja

Niezależnie, od tego, czy bank zaproponuje uproszczoną procedurę, czy też nie, to przedstawiciel zawodu medycznego powinien przygotować dla banku:

 • Dokumenty poświadczające uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza,
 • Zaświadczenie o rejestracji firmy,
 • Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego i ZUS o niezaleganiu z podatkami i składkami,
 • Oświadczenie o dochodach.

Może się też zdarzyć, że samo zaświadczenie o dochodach nie wystarczy i bank będzie wymagał od lekarza wyciągów z konta, czy też faktur rozliczeniowych.

Kredyt hipoteczny dla lekarzy w 2021 roku - oferty wybranych banków

Kiedyś znacznie więcej banków mogło pochwalić się szeroką ofertą preferencyjnych kredytów hipotecznych dla wolnych zawodów w tym dla lekarzy. Obecnie tych banków jest trochę mniej, a część z nich wyspecjalizowała się w ofercie dla konkretnych grup zawodowych. Bankiem, który się otworzył na wolne zawody tj. lekarz, jest przykładowo Getin Noble Bank. Atuty oferty Getin Noble Banku to:

 • brak konieczności prezentowania zaświadczeń o niezaleganiu wobec ZUS-u, czy też US,
 • możliwość uzyskania kredytu do 300 000 zł bez zabezpieczeń,
 • szybka decyzja kredytowa do 24 godzin.

Innym bank, który ma w ofercie ciekawe propozycje dla lekarzy to BNP Paribas. Bank ten proponuje preferencyjne kredyty dla przedstawicieli wolnych zawodów jak lekarze, radcy prawni, adwokaci czy też architekci. Również ta oferta ma zalety, które mogą być interesujące dla lekarzy. Jest to na przykład możliwość kredytowania nieruchomości wraz z częścią przeznaczoną na wykonywanie zawodu, czyli w tym wypadku gabinet lekarski. Co istotne, bank ten nie warunkuje udzielenia kredytu prowadzeniem działalności gospodarczej przez 12 miesięcy.

Kredyty dla lekarzy - skorzystaj z pomocy eksperta kredytowego

Lekarz jako profesjonalista doskonale wie, że w przypadku życiowych decyzji, należy skorzystać z pomocy zawodowca, czy też eksperta z danej dziedziny. W przypadku zakupu nieruchomości warto skorzystać z pomocy eksperta kredytowego. Jest to bardzo ważne, ponieważ musisz pamiętać o tym, że kredyt hipoteczny dla lekarzy niekoniecznie musi okazać się najkorzystniejszą opcją. Na rynku obecnie można znaleźć dużo ofert promocyjnych dla kredytów hipotecznych. Niektóre z nich mogą się okazać korzystniejsze niż oferta kredytu hipotecznego dla lekarzy. Warto również wybrać bank, który będzie miał najlepszą i najtańszą ofertę kredytu hipotecznego dla lekarzy.

Współpracując z ekspertem kredytowym, będziesz miał dostęp do najlepszych ofert w jednym miejscu, wspólnie przeanalizujecie oferty banków i przygotujecie niezbędną dokumentację. Ekspert kredytowy będzie służył nieodpłatną pomocą od momentu poszukiwania oferty aż do uruchomienia kredytu hipotecznego. W wielu przypadkach możesz również skorzystać z pomocy eksperta kredytowego nawet po uruchomieniu kredytu hipotecznego.

Zapraszamy lekarzy, którym zależy na korzystnym kredycie hipotecznym do współpracy z ekspertami kredytowymi z Platinum Eye. Gwarantujemy usługi finansowe na najwyższym poziomie i pomoc w znalezieniu odpowiedniego dla Ciebie kredytu hipotecznego.

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
 • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

 • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

 • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem