Kredyt hipoteczny gdzie najlepiej?

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Kredyt hipoteczny gdzie najlepiej? Kredyt hipoteczny gdzie najlepiej?

Kredyt hipoteczny krok po kroku 

Kupujesz mieszkanie, ale nie masz gotówki i chcesz starać się o kredyt? Jak zrobić to najprościej i najszybciej? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi i gotowej recepty. To, czy otrzymasz kredyt i w jakiej wysokości jest sprawą bardzo indywidualną. Podpowiemy Ci, jak może wyglądać cały proces krok po kroku i gdzie najlepiej uzyskać kredyt hipoteczny.

Spotkanie z ekspertem kredytowym - krok pierwszy 

Twoim pierwszym krokiem na drodze do kredytu hipotecznego, powinno byś spotkanie z ekspertem kredytowym. Profesjonalny ekspert nie tylko znajdzie dla Ciebie najkorzystniejsze oferty, ale będzie również wsparciem w negocjacjach z bankiem i pomoże skompletować niezbędne dokumenty. Oszczędzisz swój czas i pieniądze, a także unikniesz niepotrzebnych rozczarowań. Pamiętaj o tym, żeby udzielić ekspertowi finansowemu wszelkich niezbędnych informacji, które będą pomocne w uzyskaniu kredytu hipotecznego.

Eksperci finansowi Platinum Eye - współpracuj z najlepszymi 

  • 15 lat doświadczenia - pomagamy Klientom w realizacji ich planów i marzeń
  • 0zł - bez prowizji - Ty nic nie płacisz, to banki ponoszą koszty
  • Porównanie wielu ofert w jednym miejscu - zaoszczędzony czas i pieniądze
  • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem

Szybka decyzja - Minimum formalności - Bezpłatne usługi - Zostaw kontakt lub zadzwoń >

Wybór oferty i dokumentacja kredytowa - krok drugi

Ekspert kredytowy oczywiście nie ograniczy się do przedstawienia jednej propozycji. Z kilku ofert dopasowanych do Twoich oczekiwać i możliwości, wspólnie wybierzecie tę, która będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Kolejny krok to kompletowanie i uzupełnianie dokumentów wymaganych przez bank. Są to m.in. dokumenty informujące o naszej sytuacji finansowej i życiowej, umowa przedwstępna kupna-sprzedaży nieruchomości, wycena nieruchomości itd. Ekspert kredytowy pomoże Ci w wypełnieniu wniosków i przygotowaniu wszystkich załączników. Dopiero wtedy możesz zacząć starać się o kredyt hipoteczny.

Dlaczego warto złożyć wniosek w kilku bankach? - krok trzeci

Starając się o kredyt na wymarzone mieszkanie czy też dom, będziesz musiał przejść przez całą procedurę przyznawania kredytu. Przede wszystkim składasz wniosek w banku, który ma najkorzystniejszą oferty kredytów hipotecznych. Jednak ze względu na różnice w polityce kredytowej i zarządzania ryzykiem w poszczególnych bankach, warto złożyć wnioski u kilku kredytodawców. Może okazać się, że bank pierwszego wyboru, albo nie przyzna Ci kredytu, albo zaproponuje niższą kwotę.

Uzupełnianie informacji i dokumentów - krok czwarty

Kredyty hipoteczne są udzielane na wiele lat i na wysokie kwoty. Bank dołoży wszelkich starań, aby zminimalizować ryzyko po swojej stronie. Dlatego Twój wniosek i wszystkie załączniki będą bardzo dokładnie sprawdzone przez analityków banku. Bank może poprosić o dodatkowe dokumenty i informacje, które będziemy musieli niezwłocznie dostarczyć.

Od czego zależy decyzja kredytowa? - krok piąty 

Po złożeniu wniosku nie pozostaje nam nic innego, jak spokojnie czekać na decyzję banku. Pamiętajmy, że to, czy otrzymamy kredyt, zależy od wielu czynników. Bank weźmie pod uwagę stan naszych finansów, zdolność kredytową, czy też terminowość w spłacie naszych zobowiązań.

Co wziąć pod uwagę wybierając ofertę? - krok szósty 

Bardzo prawdopodobne jest to, że pozytywną decyzję otrzymasz z każdego banku, do którego złożyłeś wniosek. Razem z ekspertem kredytowym przeanalizuj dokładnie każdą ofertę i warunki umowy. Weź pod uwagę oprocentowanie, marżę, wysokość miesięcznych rat. Niektóre banki oferują kredyty na promocyjnych warunkach. Warto mieć to na uwadze.

Podpisanie umowy kredytowej - kork siódmy 

Powoli spełnia się Twoje marzenie o własnych czterech kątach. Wystarczy tylko podpisać umowę i czekać na uruchomienie kredytu. Umowę kredytową powinieneś przeczytać bardzo dokładnie i wyjaśnić wszelkie wątpliwości, zanim złożysz swój podpis. Możesz skorzystać z pomocy eksperta finansowego lub prawnika. Pamiętaj, że to zobowiązanie na długie lata.

Wypłata kredytu hipotecznego - krok ósmy 

Po podpisaniu umowy, bank ma określony czas na uruchomienie kredytu. Dojdzie do tego po spełnieniu wszystkich wymienionych warunków. Znając w przybliżeniu proces starania się o kredyt, możesz się do niego dobrze przygotować.

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z ekspertami z Platinum Eye. Bezpłatnie udzielimy Ci fachowej porady. Każdego miesiąca pomagamy, uzyskać kredyty hipoteczne na kwotę kilkunastu milionów złotych. Zapraszamy do kontaktu!

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
  • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

  • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

  • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem