Kredyt hipoteczny
w 5 krokach

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Kredyt hipoteczny
w 5 krokach Kredyt hipoteczny
w 5 krokach

1. Badanie zdolności kredytowej

Nieraz kierując się do banku, czy innej instytucji finansowej w celu otrzymania pożyczki gotówkowej, kredytu hipotecznego czy skorzystania z finansowania naszego celu słyszymy hasło „ZDOLNOŚĆ KREDYTOWA”. W codziennej pracy eksperta również spotykamy się z ludźmi, którzy słysząc te słowa oblewają się zimnym potem. W tym tekście chciałabym wam pokrótce pomóc w zrozumieniu tego, czym jest owa zdolność oraz odpowiedzieć na parę prostych (bądź nie) pytań:

  • Jak zadbać o dobrą zdolność kredytową i co to w ogóle jest?
  • Czy osobiście mogę jakkolwiek wpłynąć na zdolność kredytową?

A zatem:

Zdolność kredytowa jest możliwością spłaty danego zobowiązania wraz z naliczonymi odsetkami w wyznaczonym terminie.

Na naszą zdolność wpływa wiele czynników, takich jak:

  • Dochód - jego wysokość często ma kluczowe znaczenie przy określaniu zdolności kredytowej
  • Regularność i udokumentowanie dochodu - regularność dochodu i możliwość jego potwierdzenia jest nie tylko wymogiem przy zawieraniu umowy kredytowej, ale także czynnikiem tworzącym w naszym banku zaplecze naszej zdolności i świadczącym o naszej wiarygodności finansowej.
  • Źródło dochodu - CIEKAWOSTKA - największą szansę na uzyskanie kredytu, czy hipoteki mają osoby pracujące na umowie o pracę na czas nieokreślony. Wiele trudniej mają osoby pracujące na umowie terminowej, czy kontrakcie menedżerskim.
  • Bieżące wydatki i zobowiązania - rodzaj gospodarstwa domowego, liczba osób, liczba osób na utrzymaniu, koszty bieżące, aktualne zobowiązania finansowe wobec innych banków, parabanków, etc. - te czynniki wpływają na naszą zdolność kredytową pokazując, na jaką kwotę zobowiązania nasz portfel jest gotowy.

Nie jest prostą rzeczą samodzielne błądzenie w meandrach finansów i szukaniu najtańszych, najprostszych, najłatwiejszych zobowiązań. I tu właśnie zaczyna się praca Eksperta.

Codziennie pomagam wielu ludziom przy uzyskaniu finansowania ich planów, marzeń, konkretnych celi w życiu, a nasza rozmowa bardzo często zaczyna się właśnie od sprawdzenia zdolności kredytowej.

#ciekawostka kredyt dla młodych - często (zazwyczaj w przypadku młodych ludzi) nasza zdolność kredytowa jest zbyt niska. Nie oznacza to jednak zamknięcia nam drogi do uzyskania kredytu, czy pożyczki. Aby podnieść naszą zdolność można się posiłkować pomocą tzw. Współkredytobiorcy.

2. Pomoc w znalezieniu nieruchomości

Znalezienie odpowiedniej nieruchomości może być zarówno najlepszym i najgorszym momentem.

Wybór najlepszego mieszkania, domu czy działki zależy od wielu czynników:

  • cena
  • metraż
  • lokalizacja
  • rozkład mieszkania
  • stan techniczny
  • wyposażenie
  • stan prawny
  • i wiele innych

Żeby mieć pewność, że wszystkie aspekty są ważne warto skorzystać z biura nieruchomości, zarówno przy zakupie i sprzedaży nieruchomości.

3. Wybór banków

Liczbę banków w Polsce, według pewnego źródła określa się jako:

  • 36 banków komercyjnych
  • 27 instytucji kredytowych
  • 558 banków spółdzielczych

Starasz się o kredyt na mieszkanie, więc

  1. Wybierasz jedną z tych instytucji
  2. Nie pasują Ci te warunki
  3. Idziesz do drugiej… Bingo

Kredyt Twoich marzeń, nareszcie możesz zrealizować swoje cele…

Czy aby na pewno?

Korzystając z moich narzędzi i posiadanej wiedzy mam o wiele większe „pole manewru”. Jestem w stanie prześwietlić dostępne rozwiązania na całym rynku finansowym, nie tylko w kilku podstawowych bankach

Nieraz zdarza się, że zobowiązanie, które znajduję moim klientom różni się w wysokości raty nie o 10,20, ale 100, czy 200 zł, co w przypadku długoterminowego pozwala zaoszczędzić nawet dziesiątki tysięcy złotych.

4. Formalności

Mówi się, że czas to pieniądz...

W niektórych przypadkach - faktycznie! Zdarza się, że po złożeniu wniosku musimy czekać na decyzję kredytową kilka, kilkanaście dni, czasem są to miesiące...

Co za tym stoi?

Oczywiście najważniejszym czynnikiem jest obsługa klienta, prawidłowe przetworzenie i przekazanie dokumentacji, o co sama zawsze dbam na pierwszym miejscu w zaciszu biura, bo wiem że czas to pieniądz... wasz pieniądz.

5. Podpisanie umowy kredytowej i sporządzenie aktu notarialnego

Ostatnim etapem procesu kredytowego jest podpisanie umowy i sporządzenie aktu notarialnego.

W przypadku podjęcia zobowiązania na tak długi okres czasu (10, 20, nieraz 30 lat) konieczne jest DOKŁADNE zrozumienie treści oraz warunków umowy. Nie chcemy przecież niemiło się zaskoczyć.

Także tutaj ważna jest wasza świadomość, wiedza na temat poszczególnych aspektów prawnych podpisywanych dokumentów, o czym w każdej sytuacji doradzam i informuję klientów osobiście.

BO PRZECIEŻ, nie musisz być jednocześnie:

  • prawnikiem
  • ekonomistą
  • specjalistą od produktów finansowych, żeby znaleźć najlepszy kredyt, spełniający Twoje oczekiwania. Wiesz gdzie się zgłosić, prawda? Masz jakieś pytania, przemyślenia?

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z ekspertami z Platinum Eye. Bezpłatnie udzielimy Ci fachowej porady. Zapraszamy do kontaktu!

Przeczytaj również pozostałe nasze publikacje: 

to nie wszystko! Tutaj znajdziesz więcej >>>

Skontaktuj się z nami

Jesteśmy gotowi do pomocy codziennie, wybierz najdogoniejszą formę kontaktu i zaufaj naszym ekspertom

Masz pytanie? Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zamów bezpłatny kontakt! Odpowiemy na każde Twoje pytanie

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
  • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

  • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

  • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem