Jak obniżyć raty kredytu lub obniżyć jego koszta w 2019 roku?

Darmowe porady finansowe Platinum Eye

Masz kredyt? Zamień bank na tańszy!

Czy wiesz, że podpisując kredyt gotówkowy nie jesteś zmuszony spłacać go do końca w tej samej instytucji? Ile razy zmieniałeś dostawcę telefonii komórkowej? Co było powodem? Tańsza oferta, lepszy telefon lub rozszerzony zakres usługi. To samo możesz zrobić ze swoim zobowiązaniem w banku. 7 na 10 kredytów jest za drogich, sprawdź, jak można je obniżyć.

Historia Pana Mateusza

Pan Mateusz podpisał umowę na kredyt gotówkowy na 50 tys. zł w swoim macierzystym banku, w którym konto miał od 12 lat. Z pełnym przekonaniem myślał, że jako stały klient otrzymał najlepszą możliwą ofertę. Wystarczyło 30 minut konsultacji z ekspertem i okazało się, że można zaoszczędzić na odsetkach 4500 zł. Cała procedura zajęła 3 dni robocze i Pan Mateusz przy pomocy Eksperta przeniósł kredyt z banku A do banku B. Dlaczego otrzymał znacznie lepszą ofertę?

Zmień kredyt na tańszy!

Niektóre banki lepiej traktują nowych klientów (podobnie jak telefonie komórkowe) mając dostęp do wszystkich ofert kredytowych, jesteś na bieżąco z dynamicznie zmieniającym się rynkiem finansowym oraz masz możliwość wynegocjowania lepszych warunków jako nowy klient.

 

Połącz kilka kredytów w jeden i płać mniej - konsolidacja Pani Anny

Masz kredyt ratalny na telewizor? Spłacasz kredyt na samochód? Dodatkowo masz karty kredytowe? Po co płacić kilka kredytów w różnych instytucjach? Wygodnie spłaca się raty w różnych terminach? Jak obniżyć koszty tych zobowiązań? Najlepszym rozwiązaniem jest opcja, z której skorzystała Pani Anna. Ekspert ds. kredytów przeanalizował dane wszystkich trzech zobowiązań i okazało się, że można połączyć 3 zobowiązania w jedno tańsze? Jak? Przenosząc wszystkie trzy kredyty do jednego banku na niższych warunkach.

Obniż swój kredyt ->

Jak zrobić to mądrze? Porównując oferty kilku banków. Propozycje instytucji zmieniają się bardzo często, dlatego warto być na bieżąco. W 2019 roku to banki walczą o nowych klientów, a nie klienci o banki.

Warto sprawdzić: Najtańsze kredyty gotówkowe — porównanie

Dlatego jeżeli skorzystasz z odpowiedniego eksperta jak zrobiła to Pani Anna to nie dość, że obniżyła miesięczne raty to odzyskała dodatkowo na konto prawie 2000 zł. Jak? Wystarczy przejrzeć dokładnie warunki umowy kredytowej. Jeżeli zobowiązanie zostanie szybciej spłacone to część prowizji, która została opłacona na start należy się Tobie do zwrotu. Skorzystaj z bezpłatnej możliwości sprawdzenia umów.

Potrzebujesz nowej gotówki, ale już jedną spłacasz?

Mądrym rozwiązaniem w tej sytuacji jest połączenie starego zobowiązania z nowym. Najpopularniejszym błędem jest branie nowego dodatkowego kredytu bez weryfikacji ofert całego rynku. W oczach banku jesteś odbierany znacznie lepiej, jeżeli już spłacasz raty. Na czym polega taka operacja bankowa? Nowy bank spłaca zobowiązanie w Twojej obecnej instytucji, następnie przelewa Ci na konto dodatkowe środki. Zamiast spłacać koszta podwójnie możesz to zrobić tylko raz.

Połącz kredyty i uzyskaj dodatkowe środki!

Dzięki takiemu zabiegowi Pan Marek porównując oferty w 4 różnych bankach (tak jest taka możliwość, ale pod warunkiem, że działasz z odpowiednim ekspertem) wynegocjował dla siebie kredyt na 110 tys. zł, taniej o 23 tys. zł. Jak? Renegocjując dodatkowe ubezpieczenia oraz obniżając prowizję do 0%.

Sprawdź! Do 50 % mniejsza rata kredytu przy współpracy z ekspertem

Wystarczy pomoc odpowiedniej osoby, a będziesz w stanie obniżyć koszta nowego kredytu do minimum. Najważniejsza sprawa? Zwróć uwagę na RRSO (Roczna rzeczywista stopa oprocentowania), a nie na samą prowizję czy dodatkowe produkty np. ubezpieczenie lub konto. Ważne jest to jaki bank wybierzesz i z jakim doradcą nawiążesz współpracę. Oferta w dużej mierze zależy od tego jak się przygotujesz do procesu oraz kto go będzie prowadził.

Masz kredyt hipoteczny?

Podpisałeś umowę na kredyt mieszkaniowy kilka lat temu? Skorzystałeś z możliwości obniżenia kosztów lub raty? Dlaczego jeszcze nie? Negocjacje z bankiem i obniżenie marży to sposób nr 1. Możesz również podjąć ponowne rozmowy w kwestii zmiany warunków płatności. Kolejnym rozwiązaniem jest wydłużenie okresu spłaty. Z jednej strony zmniejszy to raty, ale zwiększy koszta.

 

Słyszałeś o wakacjach kredytowych? O wakacje kredytowe starają się zwykle kredytobiorcy z przejściowymi problemami ze spłatą kredytu. Najlepszym rozwiązaniem jest zmiana banku na tańszy. W zależności od banku, w którym obecnie spłacasz raty, po 3-5 latach zrobisz to bezpłatnie. Nowy bank przeleje kwotę, która pozostała Tobie do spłaty. W taki o to sposób możesz zaoszczędzić nawet do 50 tys. zł na odsetkach. Wiele osób w to nie wierzyło, dopóki nie skorzystało z takiej opcji.

Zmień kredyt na tańszy! Dowiesz się jak to zrobić!

Masz pytania? Chcesz dowiedzieć się więcej? Zmów bezpłatny kontakt!

Skontaktuj się z ekspertem

Zobacz także:

Zostaw swój
numer telefonu

Nasz ekspert oddzwoni
w wybranym przez Ciebie czasie

Zamów
bezpłatny kontakt

Ekspert oddzwoni do Ciebie z najlepszą ofertą

Połączenie jest zabezpieczone certyfikatem SSL
  • 0 zł - Nasza usługa nic Cię nie kosztuje

  • Negocjacje oferty w 4 bankach jednocześnie

  • Do 50 % mniejsza rata przy współpracy z ekspertem